Latviešu žurnāliste: Kur prāts atvērt veikalus?

tautaruna.lv 25.februāris, 9:20
 
Vladislavs Proškins/F64
Vācijā dzīvojošā žurnāliste Ieva Alberte neslēpj neizpratni un sašutumu par Latvijas valdības ieceri ļaut strādāt mazajiem veikaliem.

Alberte salīdzina situāciju Latvijā un Vācijā.

"Kur prāts kaut ko atvērt! Mums te ir 60 saslimušie uz 100 000 un neveras vaļā mazie veikali. Skolās bērniem fp2 un vienreizējās maskas. Nesaprotu, kur liks slimnīcas trešo vilni," raksta Alberte.

Komentāros cilvēkiem dažādi viedokļi. Daļa norāda, ka runa ir par cilvēku ienākumumiem un izdzīvošanas jautājumu.

"Ja cilvēkiem ienākumu līmenis nav samazinājies, darba apstākļi ciešami, tad jau viegli tā domāt. Man pazīstamajiem mazo veikalu īpašniekiem citādi draud bada nāve, jo pabalsti vnk atteikti par maznozīmīgiem nodokļu kavējumiem. Viņiem po saslimt, ja pusgadu jau nav ienākumu," teikts kādā komentārā, uz kuru Alberte norāda, ka arī Vācijā mazie veikali un frizētavas "mirst".

"Ir svarīgi saprast, ka vīruss nekur nepazudīs un vakcīna nav un nebūs glābiņš, nauda (valstij) ir tik cik tā ir, mūžīgi izmaksāt pabalstus tā nevarēs, būs gan 3., gan 4., gan 7. vilnis. Ja mēs turpināsim tikai ar ierobežojumiem, tad cik aiz katra "izglābtā" būs citas traģēdijas?" teikts vēl kādā komentārā.

Tikmēr daļa, līdzīgi kā Alberte, pauž neizpratni par valdības ieceri mīkstināt ierobežojumus tirdzniecības jomā.

"Savā ziņā prieks dzirdēt, ka es neesmu jukusi, ka vēl kāds (īpaši no malas raugoties) redz, ka šeit pieņemtie lēmumi ir vērsti vienā virzienā - uz lielāku saslimšanu. Turamies!" teiks kādā komentārā.

Kā ziņots, Ministru kabinets otrdien konceptuāli atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu atļaut strādāt tirdzniecības vietām ar platību līdz 300 kvadrātmetriem, bet gala lēmums tiks pieņemts valdības sēdē ceturtdien, 25.februārī. Plānots, ka tirdzniecības vietās ar individuālu ieeju līdz 300 kvadrātmetriem visas preču grupas varētu tirgot no pirmdienas, 1.marta.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 6.aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Komentē 21

 
Anonīms
 

Alberte: - "Kur prāts kaut ko atvērt"-

********************

"Prāta", kā tāda, vienkārši nav! Ir apziņa, kuras spēks (gaisma) vai nespēks (tumsa), dod iespēju izprast vai neizprast, lietu būtību. Jo spēcīgāka apziņa, jo labāka izpratne. Un otrādi, jo vājāka apziņa, jo grūtāk izprotams. Sekojoši, cilvēki ar vājāku apziņu (gaismu, imunitāti, gribas spēku, apzinīgumu pildot pienākumus, apzinīgumu ceļu satiksmē u.c.), baidās no vīrusa, mēģina apvainot pretējos, gatavi potēties. Cilvēkus ar spēcīgāku apziņu, vairāk interesē viņu personīgā brīvība. Apzinīgākie ir arī apzinīgāki, komunicējot ar līdzcilvēkiem. Apzinīgs cilvēks, nekad necentīsies ierobežot līdzcilvēku brīvību.

25.februāris, 9:42 Atbildēt

Šai žurnālistei jau par ienākumiem nav jāuztraucas-nobučo vienotībniekiem un paristiem pakaļu un aldziņa ieskaitīta.

25.februāris, 10:06 Atbildēt

Nu gadās jau arī aklas un kurlas žurnālistes.Jā un vēl arī bez loģiskās domāšanas.Nu tieši kā mūsu valdībai,kura līdz šim nav varējusi izpētīt analītiku,starp esošajiem slimniekiem un jaunpienācējiem.Baidos ,ka lieļākajā daļā veķalu šis rādītājs nepārsniegs 1-2%.Tātad vaina ir citur!

25.februāris, 10:22 Atbildēt

Varas portālos nestrādā žurnālisti kuriem jādomā-tur strādā padibenes, kuras par samaksu paklausīgi raksta to ko liek.

25.februāris, 10:37 Atbildēt
Rudite Jansone > juris.ka.is

Mums pashnaavnieki ir vairaak ,nekaa vinjai "saslimusho", nevaru sagaidiit,kad shim nabaga covid liks beidzot mieru, vareeja , paarmainju labad, izdomaat kaadu citu, no shii.... mirstosho kalni taa saplakushi, ka" pareizaa" tautas dalja var saakt zaudeet ticiibu shai versijai.

25.februāris, 10:53 Atbildēt

Ieva Alberte , vai tev pašai ir prāts gvelzt savas nozombētās muļķības , vai tu , nozombētā uzņemsies apglabāt visus badā nomirušos , sēdi savā pārtikušā Vācijā un pat nenojauš ka te cilvēki badā mirst . Tev nav ne mazākas sajēgas par reālo situāciju šeit , bet muti plātīt no pārtikušas valsts esi liela speciāliste . Sēdi savā pārticībā , un nebāz savu degunu mūsu lietās , jā tomēr dikti gribās , tad brauc šurp un tad paskatīsimies kādu dziesmu dziedāsi šeit uz vietas būdama . Pie mums vairs pat lāsteku nav ko aiz bada varētu pasūkāt .

25.februāris, 11:11 Atbildēt

kur prāts tādu vistu ar cāļa smadzenēm laist laukā no psihenes un vēl dēvēt par žurnalisti ?

25.februāris, 11:29 Atbildēt

Mūsu Mārcis jau laikam tomēr gudrāks par šito zosi.

25.februāris, 11:43 Atbildēt

Toč! Tā izskatās!

25.februāris, 13:14 Atbildēt

Un kur bija praats visu aizklopeet ciet!!!!?????

25.februāris, 12:11 Atbildēt

Pupu mizas.

25.februāris, 12:58 Atbildēt

Dzīvo, Alberte, savā Vācijā un klusē lupatiņā!

25.februāris, 13:13 Atbildēt

Mārcis atkal pazudis,gan jau to lielgabalu pucē......

25.februāris, 13:22 Atbildēt

ne tādām pseidožurnalistēm, ne valdībai Latvijas nav prāta aizdomāties, ka saslimšanas gadijumu skaits nav atkarigs no tā cik cilvēku oienāks tai veikalā. Ienaks viens slimais un saslims desmiti! Mazā bodītē var ienākt viens cilvēks. Nu un kas no tā?

25.februāris, 14:04 Atbildēt

Kāpēc viņa nejautā, kur ir prāts šķirot privileģētos veikalus - alkohola un tabakas, kuri lieli un mazi, strādā, ka rūc, jo, acīm redzot, iedeva kam un cik vajag, un tos, kuriem privilēģiju nav, jo neiedeva. Kāpēc viņa neprasa, kur bija prāts mazos veikalus, kur iespējams ievērot higiēnu, aizvērt un speciāli radīt cilvēku pieplūdumu lielajos, kur ratus, grozus un lentes pie kasēm nedezinficē. Varbūt viņa paskaidros, kur bija prāts atļaut, kaut gariem zobiem, aukstajā laikā tirgot sildierīces un citus absurdus gājienus? Šķiet, ka Vācijas maize laikam nemaz tik branga nav, ja jācep šādi pasūtījuma raksti, kuri liecina tikai par absolūtu Latvijas situācijas nezināšanu vai izkalpošanos sazin kam.

Laipni lūgta, Alberte, atpakaļ uz Latviju, izmēģināt bez darba un pabalsta atstāta friziera, bez ienākumiem atstāta uzņēmēja, bezdarbnieka, minimālās algas saņēmēja, pensionāra "saldo " maizi. Tad varbūt dziedājuma tonis mainīsies.

Vācija varbūt spēj tiem mirējiem maksāt pietiekošus pabalstus, bet Latvija ne var, ne grib. Un, viņasprāt, cik tad ilgi sēdēsim tādā mīkstā konclāgerī ar lielām izredzēm uz bada nāvi?

Viņa neredz, ka, neraugoties uz lielu saslimstību, mazinās mirstība, ir daudz asimtomātisko, no kā var secināt, ka vīruss mainās, palēnām kļūst par mūsu ikdienu un pēc kāda laika iekļausies pierasto sezonālo slimību skaitā, kuru dēļ neviens neslēdz vešas un zābaku bodes, atļaujot tirgot tikai alko un tabaku un plosīties dižveikaliem.

25.februāris, 14:43 Atbildēt

Maita taa Vaacijas baaba !

25.februāris, 15:24 Atbildēt

kur liks 9.vilni?!jāver viss vaļā!lai ekonomika un daudzu cilvēku dzīve nebūtu galīgi di....sā!

25.februāris, 20:33 Atbildēt

Par kādiem maziem veikaliem iet runa? Manā mazpilsētā strādā visi pārtikas veikali, arī maziņi

25.februāris, 20:34 Atbildēt

Kādas muļķības... Mūsu mazpilsētā tagad visi iepērkas pāris lielveikalos, bet , ja būs atvērti arī mazie veikaliņi, cilvēku blīvums samazināsies un tie mazie veikaliņi ar saviem 3 pircējiem vienlaikus tiks galā bez poblēmām...

26.februāris, 19:42 Atbildēt

Ja mums cilvēkiem maksātu kā Anglijā 80% no algas vai kā Vācijā tad būtu arī ciet. Tagad kaut kā jāizdzīvo.

26.februāris, 22:10 Atbildēt

Kur prats? Kapec esi aizmukusi uz Vaciju,kapec neesi Latvija? Un nesalidzini Vaciju ar Latviju stulbaaaa. Vacija ir pabalsti katram iedzivotajam bet Latvija solijumi. No ka lai cilveki dzivo> Ka tik stulbi var rakstit. Un vacija ir pabalsti tadi ka seit Latvija pat nopelnit nevar.

27.februāris, 15:11 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:48

Jaunākās diskusijas