Cipule: Vakcinācijas ātrums zaudēs jaunajam paveidam [precizēta]

tautaruna.lv 25.februāris, 7:00
 
Oksana Džadana/F64
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule mikroblogošanas vietnē Twitter paudusi viedokli par ierobežojumiem jaunā koronavīrusa izplatības apturēšanai, norādot, ka jaunais vīrusa paveids var izplatīties ļoti strauji un vakcinācijas ātrums šobrīd to neapsteigs.

Cipule norāda, ka Igaunijas straujā saslimstības augšupeja spilgti parāda,kas notiek, "ja sabiedrība vīrusu neuztver nopietni".

"Esam aizmirsuši, ar kādu mērķi top ierobežojumi visur pasaulē. Ja sabiedrība apzinātos rīcības modeļus bez ierobežojumiem,vīruss neizplatītos, un ierobežojumi nebūtu vajadzīgi!" - pauž Cipule.

Tāpat viņa norāda, ka pieredze un pētījumi rāda, ka tiklīdz ierobežojumi tiek mazināti, vīruss izplatās ar dubultu jaudu.

"Diemžēl vakcinācijas ātrums un jauda, kas ir zināma alternatīva ierobežojumiem, visā Eiropā sacensībā ar B1.1.7. zaudēs. Ar to ir jārēķinās.Tam ir jāgatavojas," raksta NMPD direktore.

Jau vēstīts, ka iepriekš Cipule soctīklos paudusi, ka trešais Covid-19 uzliesmojuma vilnis ir sagaidāms divu līdz četru nedēļu laikā, kā rezultātā Lieldienās slimnīcu noslodze varētu būt divas reizes augstāka nekā Ziemassvētkos.

Kā vēstīts, NMPD Katastrofu medicīnas centra vadītāja Dita Heiberga otrdien valdības sēdē pavēstīja, ka patlaban tiek pieļauts, ka Covid-19 jaunā Lielbritānijas paveida izplatības dēļ četru līdz sešu nedēļu laikā Latvijā var trīskāršosies stacionēto Covid-19 pacientu skaits.

Komentē 22

 
Anonīms
 

Tad jāievieš karastāvoklis, ar viesiem tur paredzētajiem liegumiem.

25.februāris, 8:13 Atbildēt

Ева Бубенщикова-vecā pakaļa, ej piedāvājies uz Lienes ielas.

25.februāris, 12:56 Atbildēt

Atvainojiet, bet klausīsim zinātnikus, un cilvēkus, kas pēta vakcīnas, nevis padosimies cipules panikas lēkmēm. Protams, ka situācija ir smaga, un ierobežojumu atcelšana diez vai nāks par labu, taču cipules histērijas medijos būtu jāizbeidz. Tas vienkārši nekādi nepalīdz. Domāju, ka Pavļutam vajadzētu nopietni pārdomāt ministrijas komunikācijas veidus. Nu nedrīkst katrs ierēdnis paust savu personīgo viedokli, sevišķi esošajā situācijā.

25.februāris, 9:41 Atbildēt

Protams, rodin, klausīsim, ko murkšķ uģis dumpa

25.februāris, 9:48 Atbildēt
Siram > roberts.59bd35ecbaf65

Dumpis arī ir ierēdnis. Be tvismaz viņam caurejas pēdējā laikā ir retāk.

25.februāris, 9:54 Atbildēt

Pilnīgi piekrītu

25.februāris, 20:58 Atbildēt

Ko tads tipa kulturas darbinieks ka Pavluts no ta visa sajedz ,vinam nav nekadas medicinikas sajegas

26.februāris, 19:12 Atbildēt

Gādājiet par limfas tīrību / bāziskošanu un tās kustināšanu, par savu izvadorgānu (Nieres, Zarnas, Āda, Plaušas) nevainojamu darbību un visu pārējo orgānu attīrīšanu un stiprināšanu ar pieminētās limfas palīdzību. Un jums būs jauns spēcīgs organisms ar spējām pielāgoties. Turaties.

25.februāris, 9:58 Atbildēt

Pētījumi apliecina ka vakcīna, no kuras atteicāmies, Lielbritānijā jaunajam covid paveidam uzrāda 94% efektivitāti.

Gaidīsim ko teiks Veselības ministrs...jo Astra&Zenec izrādot tikai ap 30% efektivitāti

25.februāris, 10:33 Atbildēt

REAL DATA

22/2/2021

Covid vaccines

Public Health Scotland found that by the fourth week after the first dose, hospitalisations were reduced by 85% Pfizer and 94% AstraZeneca.

Among the over 80's, the combined figure was an 81% reduction.

The data covers 1.14 million vaccinations given between 8 December and 15 February.

25.februāris, 11:26 Atbildēt
Vilnis > barry.biggs

REAL DATA 24/2/2021

FALSH

Astra Zenec 37,5%

25.februāris, 12:17 Atbildēt
Barry Biggs > 1205821406065364993

What is your source of this information? Put up or shut up.. as they say :)

25.februāris, 12:39 Atbildēt

Neviena vakcīna vēl nav apturējusi inficēšanās iespējas!Vakcionētie domā,ka viņi ir paveikuši varoņdarbu,bet neapzinās,ka neatšķirās no pārējiem. Arī par vieglākiem izslimošanas gadījumiem ,domas mainās. Mutētu, gripas paveida, vīrusu nosaukuši par kovidu un nu pārbaidījuši visu cilvēci līdz nenormālībai.

25.februāris, 11:52 Atbildēt

Vispirms izlasi Lielbritānijas mediju ziņas un tad lej čugunu

25.februāris, 12:18 Atbildēt

tieši tā...ja vēl vakcinētie nevarētu citus aplipināt un paši izvairītos no saslimšanas....līdz ar to vakcinācija neapturēs saslimšanas apjomus...

25.februāris, 20:28 Atbildēt

Labāk nepļurkstiet, bet baidieties, uzmanieties, jo, ja ārsti ir panikā, tad: ''Nav labi, draugi!''

25.februāris, 18:22 Atbildēt

tas ir 3,14zģec...

25.februāris, 19:36 Atbildēt

Pilnigi pohuj! Zajebal jau ta hreņa

25.februāris, 20:16 Atbildēt

Varbūt pietiks vienreiz musināt tautu? Kur ir jūsu kā mediķes psiholoģija? Vai varbūt cenšaties palielināt izsaukumu skaitu, kuru jau tā ir pietiekoši? Štriha kungs(lai viņam vieglas smiltis) diezin vai tā darītu.Jeb varbūt velaties augstāku amatu?

25.februāris, 20:53 Atbildēt

Varbūt beidzat pist Latvijas tautu. Mirst sirmgalvji tāpat kā citus gadus no gripas.Jums kauna nav bāst statistikā 80 90 gadīgus un vecākus mirušos?!

26.februāris, 21:36 Atbildēt

Būs tā kad atļaus frizieriem strādāt utt. Pēc divām vai trīs nedēļām atkal aizklapēs ciet pateiks kad daudz inficēto atkal neļaus strādāt cilvēkiem un tad sāksies vasara un slimība būs mazinājusies un lielākā daļa būs atvērta.

Kā diez šī persona var paredzēt kad tā būs vai tik nav gaišreģe?

27.februāris, 14:54 Atbildēt

Driz zombi paradisies no nepareizas vakcinam un tad atombumba un miers uz zemes!!!

6.marts, 10:51 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:48

Jaunākās diskusijas