Vai būs iespēja Latvijā seniorus vakcinēt mājās?

tautaruna.lv 26.februāris, 15:52
 
pexels
Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska kanāla Rīga TV24 raidījumā "Uz līnijas" komentējusi, vai Latvijā būs iespēja seniorus vecuma grupā virs 80 gadiem vakcinēt mājās.

"Es domāju, ka būs," pauž Kozlovska, norādot, ka šis jautājums ir uzdots Vakcinācijas birojam, kurš to pārrunās ar pašvaldībām.

"Pašvaldības būs tās, kas mums palīdzēs nokļūt līdz šiem senioriem - 80, 85 plus, kuriem nav transporta, kas varētu nokļūt līdz ģimenes ārstu praksēm," norāda speciāliste.

Viņa pauž, ka reāli senioru vakcinēšanu mājās varētu sākt nākamajā nedēļā.

Jau vēstīts, ka pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9.janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11.janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas. Savukārt 10.februārī vakcinēt sāka SAC klientus un darbiniekus, bet 11. un 12.februārī pirmās potes pret Covid-19 saņēma valsts augstākās amatpersonas un vairāki eksprezidenti. 17.februārī Vakcinācijas projekta biroja vadītāja paziņoja, ka tiek sākta senioru vecumā virs 70 gadiem vakcinēšana, kas gan pagaidām vēl nav uzņēmusi apgriezienus.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas trīs vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna" un "AstraZeneca", taču visu šo medikamentu piegādes kavējas un ir nelielas, tāpēc kavējas arī masveida vakcinēšanas sākšana.

Trešdien stājās spēkā veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) apstiprinātā jauna vakcinācijas pret Covid-19 procesa organizēšanas kārtība, kas tostarp paredz, ka ģimenes ārstu praksēs saņemtie iedzīvotāju individuālie un "manavakcina.lv" reģistrētie pieteikumi vakcinācijai pret Covid-19 būs vienlīdz prioritāri.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Interesētu seniora vakcinācija, kuršs dzīvo Rīgas centrā, bet, kuram ir grūtības iziet no mājas. Ģimenes ārsts vakcināciju nenodrošina. Kur būtu jāgriežas, lai varētu vakcinēt mājās, ja tas vispār būs iespējams?

27.februāris, 8:21 Atbildēt

vecīšus kā lopus vakcinēt taisās

=================================================

lai tak ""vīrusi izplatās"" == tas manu dirsu neplēš -""VĪRUSI IR NEKAITĪGI"" - MAN POHUJU feikā ''statiostika'' ---mani tas neskar --pisu slimo Latviju ,piekāšu profesionāli kretīnisko vgldību , ņirdzu par Pavļutu ,valstsžīdiņu un kankariņu --uzmīžu visai tai viruālajai figņai

KO TIE SWMIRD NO MĒDIJU RUPORIEM , MAN NAV VAJADZĪGI NE KRTETĪNISKIE PASĀKUMI, NE VAKCĪNAS ,NE SMIRDOŠAS KANKARIOŅA KLIĶES marasmātiskie ''PLĀNI'' GLĀBT PASAULI --MAN NAV VAJADZĪGAS UTAINĀS SLIMNĪCAS ,bezjedzīgie kovidtesti un veselības sistemas jaudas --NEKAS no DEBILO UN TUMSONĪGO ĻAUTIŅU COVIDHISTĒRIJAS NAV MANA PRESONISKĀ PROBLĒMA ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- nav mana personiskā problēma vai manī 200 vai 300 pilnvērtīgu vīrusu ģenetiskā koda ..nav man personiski nekādas vērtības kā vīrusus sauc-- nav man mērķis no vīrusiem vairīties, nav man paranojas dēļ ''varbūtībām'' ''riskiem'' ''apdraudējumiem'' ((tie ir kognitīvo kropļojumu jēdzieni""=== MAN SASKARŠANAS AR VĪRUSIEM IR DABISKA VAKCINĒŠANĀS UN REVAKCINĒŠANĀS --MAN KATRS PURDUĻAINS SIMULANTS BLAKUSA IR SVĒTĪBA------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- man personiski vienīgā problēma varētu būt SARS sindroma pazīmēm parādoties MOMENTĀ no mājas aptieciņas paņemt , vai aptiekā 20 eiras atprečot bez birokratijas banālu tavegilu vai bērnu pretalergisko IMŪNDEPRESANTU lai efektīvi savaldītu savu aptrakušo biorobota imūnsistēmu kas kļudainu komandu dabūjusi ( iznīcināt plaušu epitēliju kā svešu orgānu atgrūž ) ((vīrusi neko ļaunu nedara -var nogļukot tikai mans paqša sūdīgais biorobots)) un 1 nedēļai ko nebūt pretbakltēriju kursam --lai totali izkasujot baktērijas nepierļautu septisku pneimoniju (( --- MAN PERSONISKI NAV KOVIDPROBLĒMAS ,man nav''vīrusinfekciju'' ar kurām tumsonīgos biedē alkatīhie faķiri --- mana vienīgā problēma ir efektīvas racionālas terapijas lauciņā -- IESPĒJĀ pie vajadzības IN LEGE ARTIS profilaktiski un apsteriodzoši ārstēt savu gļukojošo biorobotu --- (man pie dirsas alkatīgo faķiru-virusologu sludinātā huiņa--man to nevajag principā --lai ta viņu zinātniskajiem traktātiem paliek (( visa sezonas vīrusinfekciju cenma man ir 20 eiras aptiekā +10 eiras par hinīntoniku šwepu vai indianwater )) ============================================================== 90% voismaz ''smago kovidnieku '' slimnīcās nonāk savas tumsopnības un lopiskas paklausības dēl--- ES liktu ''mjasņikovus'' kārt ...Katrs tumsonīgs un lopiski paqklausīgs bezdomīgs bidla, kas sevi līdz septiskai abpusējai pneimonijai nolaidis slimnīcām ļauj izpumpēt no budžeta 10-20 tūkstošus ---- Man lai slimnīcā nenonāktu gana 20 eiro .....((zinu --iedomīgi piderasi mani nosauks par viņu amoralā biznesa vai pat valsts ekonomikas grāvēju))

rusvesna.su/news/1610867949

Мясников назвал фатальную ошибку при лечении «короны» дома

m.youtube.com/watch?v=CiUB6Eybsn4 masu vakcinacija /jaunaq brn pas

??? ??2 ????? absolūti pareizi -- SARS vīrusu izplatišanās nav jābremzē - bara imunitati iegūst ātri lēti efektīvi ''vīrusu inkubatoros"" ((kruizkuģis ''DIMANTA PRINCESE"" --uz borta 3700 -paslimoja un ārstējās 1/5-700gb --pasažieri kā izlasīti -- veci pirdaki -vid. vecums 69 gadi - 2 mēnešos sērga dabiski noslāpa ""karantīna jūrā''-- jautrs tusiņš ar haļavas šampanieša lakšanu bez mazakām distancēm un izolēšanās

27.februāris, 9:52 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:49

Jaunākās diskusijas