Infektoloģe skaidro, vai ir plānots Latvijā vakcinēt pret Covid-19 arī bērnus

tautaruna.lv 22.februāris, 10:42
 
AFP/Scanpix/Leta
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pediatre, infektoloģe Gunta Lazdāne kanāla Rīga TV24 raidījumā "Uz līnijas" komentējusi iespējamo bērnu vakcinēšanu pret Covid-19 Latvijā.
"Nevienu no šobrīd pielietojamām Covid vakcīnām bērniem nelieto," atklāj Lazdāne.

Patreiz Latvijā nav plānots vakcinēt pret Covid-19 personas, kas jaunākas par 18 gadiem. Taču speciāliste norāda, ka, sākoties vispārējai sabiedrības vakcinēšanai, plāns par potes saņemšanu no 16 gadu vecuma varētu būt izskatāms.

Viņa norāda, ka ir uzsākti pētījumi un arvien vairāk tiek runāts par to, ka bērnu vakcinācija pret Covid nākotnē būs nozīmīga, bet patreiz poti pasaulē var saņemt agrākais no 16 gadiem ("Moderna" vakcīna).

Jau vēstīts, ka šonedēļ senioru vakcināciju pret Covid-19 sāks ģimenes ārsti, kuri par to noslēguši līgumus ar Nacionālo veselības dienestu (NVD).

Kopumā līdz šim Latvijā pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši 28 797 cilvēki, bet abas devas - 16 783 cilvēki, liecina NVD dati. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2021.gada 1.janvārī Latvijā provizoriski bija 1,894 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 līdz šim varētu būt saņēmuši 1,52% iedzīvotāju, bet abas - 0,89% iedzīvotāju.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Visus nopotēs, un miers!

22.februāris, 10:50 Atbildēt
eva

bernus potet tas jau nu ir lielakais murgs ko vispar var izdomat,es ne pati ne ne ari savus bernus pat pret gripu nepotejamies,in ari neslimojam,iesnas un klepinju neuzskatu par baigi slimibu del ka butu jauzsezas uz potem un esam veseligaki ka tie kas katru gadu duras

23.februāris, 8:23 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:03

Jaunākās diskusijas