Speciāliste: Risks saslimt un nomirt no Covid-19 ir lielāks nekā iedzīvoties blaknē no potes

Baiba Puriņa 28.janvāris, 11:46
 
AFP/Scanpix/Leta
Valsts zinātniskā institūta "Bior" direktora vietniece Olga Valciņa kanāla Rīga TV 24 raidījumā "Uz līnijas" skaidroja, vai drīkst vakcinēties pret Covid-19, ja ir alerģijas.

Atbildot uz jautājumu, vai drīkst vakcinēties pret Covid-19 cilvēki ar alerģijām, Valciņa skaidro, ka vakcinācija ir par risku izvērtēšanu.

Viņa norāda, ka speciālisti cilvēkiem, kuri baidās vai šaubās par vakcīnām pret Covid-19, ļauj izvērtēt riskus - bailes no potes radītām blaknēm, kas esot mazāk nekā vienam procentam no vakcīnu saņēmējiem, vai iespēja saslimt un nomirt no Covid-19.

"Jautājums ir par riskiem un par mūsu visu nogurumu no esošās situācijas," pauž Valciņa un uzsver, ka šobrīd risks saslimt un nomirt no Covid-19 ir lielāks nekā iedzīvoties kādā no blaknēm.

Kā vēstīts, ar vakcīnas otro poti Latvijā sāka vakcinēt pagājušajā nedēļā. Pirmdien otro vakcīnu saņēma 571 cilvēks, otrdien - 804, trešdien -751, taču ceturtdien temps kritās un tika vakcinēti vien 13 cilvēki, bet piektdien - 17. NVD iepriekš skaidroja, ka iepriekš publiskotais vakcinēto cilvēku skaits dažu dienu laikā var mainīties, jo saskaņā ar normatīvajiem aktiem dati par vakcinācijas faktu "E-veselības" sistēmā tiek ievadīti vienas līdz piecu darbdienu laikā pēc vakcinācijas fakta.

Šobrīd lietošanai Eiropas Savienībā ir reģistrētas tikai divas vakcīnas - "Moderna", kā arī "BioNTech" un "Pfizer". Tiek prognozēts, ka līdz šī gada 29.janvārim varētu tikt reģistrēta "AstraZeneca" vakcīna, un šādā gadījumā februārī Latvija varētu saņemt vairāk nekā 120 000 vakcīnu devas.

Svētdien Latvijai paredzēts piegādāt vēl 2400 devas ražotāja "Moderna" vakcīnas pret Covid-19, apstiprināja NVD.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Jā,tie oficiālie 1,8% mirušo ir drausmīgs fakts. Vairāk var nomirt 90 gadīgu večuku no angīnas. Vispār jau vajadzēja patestēt tos pfizerus uz ēzelīšiem un suslikiem un tad iemānīt klientus.Es kaut kā iztikšu.Es šitādus namordņikus izmantoju pie šmirģeļa. Tiešām mediķu prāts ir topā ja izmanto Ķīnā ražotās atslēdzniekiem domātas acu aizsargmaskas kuras pirktas DEPO cīņai pret kovidu. Pat ēzeļi zviedz Libānā no šitā cirka.Vairāk nomirst ēzelīšu no smiekliem nekā no kovida.

28.janvāris, 12:01 Atbildēt

Vēlos vakcinēties, bet neesmu ne ārsts, ne vetārsts, ar vakcīnām obloms, bet vizierus it kā nedrīkstot lietot, vīrusi gar malām lienot ārā, ko darīt?

28.janvāris, 12:14 Atbildēt

NRA- cik Jums valsts samaksāja par covid vakcīnu reklāmu?

Šīs vakcīnas klīniskie izmēģinājumi turpināsies līdz 2023.gadam. Visi, kas tagad vakcinējas, brīvprātīgi piekrīt būt par izēģinājuma trusīšiem pasaules grandiozākajā klīniskajā eksperimentā ar miljoniem dalībnieku.Pie tam eksperimenta dalībniekiem visās valstīs tiek melots, ka viss ir skaisti, balti un pūkaini un vakcīnas sekas ir zināmas, drošas.

Patiesībā tikai pēc 23. gada kaut aptuveni varēs spriest, kādas un cik biežas ir vakcīnu ilgstošās blakusparādības, kā vēži un autoimūnas slimības.

Ja vakcīnai būs kādas sliktas sekas, valdība un Pfizer Jums vienkārši atvainosies, nevis apmaksās seku ārstēšanu vai izmaksās kompensāciju.

Covid "aitām" jau ir vienalga- tās ir pārbiedētas un skries ne tikai vakcinēties,bet arī uz lopkautuvi, ja valdība tā teiks darīt...

28.janvāris, 17:21 Atbildēt

Kaut ko vairāk jēdz par pārkopēšanu?

28.janvāris, 19:04 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:12

Jaunākās diskusijas