Circene: Cilvēkam, kurš nevakcinējas, ir vieglprātīga attieksme pret savu un citu veselību

tautaruna.lv 27.janvāris, 10:45
 
Lauris Aizupietis/F64
"Es esmu vakcīnu piekritējs pēc būtības," kanāla Rīga TV 24 raidījumā "Dr. Apinis" pauda ginekoloģe, veselības organizatore un bijusī veselības ministre Ingrīda Circene.

Viņa raidījumā norāda, ka ir izmantojusi visas vakcinēšanās iespējas, jo "negrib slimot". Circene uzskata, ka cilvēki, kuri nevakcinējas, izturas vieglprātīgi pret savu un citu veselību.

"Tā ir mana pārliecība, ka cilvēks, kurš nevakcinējas, ka viņa attieksme pašam pret savu veselību un saviem līdzcilvēkiem, tuviniekiem ir diezgan vieglprātīga. Es nevienu neaicinu individuāli un obligāti, bet es domāju, ka cilvēkam ir jābūt atbildīgam," uzskata ārste.

Circene ir pārliecināta, ka tad, kad lielākajai sabiedrības daļai būs kolektīvā imunitāte, būs iespējams atkal apmeklēt sabiedriskus pasākumus un ceļot. "Mēs atgrieztos normālā dzīvē," pauž Circene un piebilst, ka, viņasprāt, sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem būtu jārāda piemērs.

Jau vēstīts, ka kopumā par gatavību vakcinēties, kad radīsies tāda iespēja, aptaujā paziņojusi tieši puse Latvijā aptaujāto iedzīvotāju, lai gan par nodomu atteikties potēties teikuši 38%, bet vēl 12% nav varējuši sniegt konkrētu atbildi, liecina aptauja, kuru pēc "lsm.lv" pasūtījuma veicis sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

No tiem, kuri mājās runā latviešu valodā, vakcinēties pret Covid-19 gatavojas 58%, no tiem, kuri runā krievu valodā, - 37% respondentu. Tomēr aptaujā vislielāko gatavību vakcinēties demonstrējuši cilvēki, kuriem ir visnopietnākā attieksme pret šo slimību, - cilvēki solīdā vecumā, proti, 56% respondentu, kas vecāki par 76 gadiem, paziņojuši, ka nodomājuši noteikti vakcinēties, kad radīsies tāda iespēja, vēl 18% - ka, visticamāk, to darīs. Ar viņiem solidāri ir arī paši jaunākie (18-24 gadus vecie) - 61% un tas ir jūtami vairāk par visu respondentu kopējo rādītāju 50%.

Tomēr aptauja demonstrē, 9% respondentu uzskata, ka ne Covid-19 izraisošais vīruss, ne epidēmija neeksistē, vēl 8% bija grūtības atbildēt, bet 83% šim apgalvojumam nepiekrita. Šāda nostāja ir tipiska praktiski visām aptaujas aptvertajām grupām - atkarībā no vecuma "noliedzēju" daļa svārstās no 5-6% (gados visjaunākie un visvecākie respondenti) līdz 14% (vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem). To īpatsvars, kuri uzskata, ka vīruss un epidēmija pastāv, ir 90% starp senioriem un 88-89% starp visjaunākajiem dalībniekiem.

Komentē 8

 
Anonīms
 
ivo

Melo un nesarkst..patiesībā tas kas nekaunējās ,rūpējas par savu veselību.

27.janvāris, 10:49 Atbildēt

šitāds ģīmis veidojas no blaknēm

27.janvāris, 13:35 Atbildēt

Circene ir pārliecināta..... tātad jātic

27.janvāris, 13:36 Atbildēt

nesaprotu - kāda piepūle vajadzīga , lai cilvēku uz ielas noķertu un nošpricētu - ja dabūs divas šprices , pats vainīgs - kamdēļ bēga?

27.janvāris, 18:53 Atbildēt

atcerējos kur kaut ko līdzīgu jau esmu redzējis! Laukos pie vecmātes gotiņai zem astes.

27.janvāris, 14:08 Atbildēt

man patīk statistika.Kādi šai dāmai ir personiskie rekordi visā karjerā,gadā,mēnesī.Ko cilvēki nosaukuši par abortiem.Pastāstīsi?es pastāstīšu par dzīvībām.

27.janvāris, 19:47 Atbildēt

Biju jau piemirsis par šo personāžu. Circene savulaik pamatīgi sapostīja veselības aprūpes sistēmu, turklāt savus pienākumus nepildīja, jo nepārtraukti it kā slimoja. Kādu laiku viņas vietā pat strādāja Straujuma.

27.janvāris, 21:33 Atbildēt

Nu tad rādi tautai priekšzīmi ar sevis vakcinēšanos.

Muldēt jau jiebkurš bomzis prot.

27.janvāris, 22:06 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:24

Jaunākās diskusijas