Infektoloģe atklāj sajūtas pēc Covid-19 potēm

Baiba Puriņa 26.janvāris, 7:00
 
Rūta Kalmuka/F64
Infektoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Infektoloģijas katedras vadītāja un profesore Ludmila Vīksna kanāla Rīga TV 24 raidījumā "Uz līnijas" pastāstījusi par sajūtām pēc saņemtām divām pret Covid-19 vakcīnas devām.

"Pēc pirmās man pilnīgi nekas nebija," atklāj Vīksna un piebilst, ka vienīgi jutusi gandarījumu, ka vakcīna beidzot ir pieejama.

Pēc otrās vakcīnas devas profesora sajutusi diskomfortu muskulī, kurā ievadīja vakcīnu.

"Es gribu teikt, ka lielākas reakcijas un tādas košākas pēc otrās vakcinācijas ir jauniem cilvēkiem - temperatūra, sāpes un viss pārējais," pauž Vīksna.

Jau vēstīts, ka kopumā par gatavību vakcinēties, kad radīsies tāda iespēja, aptaujā paziņojusi tieši puse Latvijā aptaujāto iedzīvotāju, lai gan par nodomu atteikties potēties teikuši 38%, bet vēl 12% nav varējuši sniegt konkrētu atbildi, liecina aptauja, kuru pēc "lsm.lv" pasūtījuma veicis sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

No tiem, kuri mājās runā latviešu valodā, vakcinēties pret Covid-19 gatavojas 58%, no tiem, kuri runā krievu valodā, - 37% respondentu. Tomēr aptaujā vislielāko gatavību vakcinēties demonstrējuši cilvēki, kuriem ir visnopietnākā attieksme pret šo slimību, - cilvēki solīdā vecumā, proti, 56% respondentu, kas vecāki par 76 gadiem, paziņojuši, ka nodomājuši noteikti vakcinēties, kad radīsies tāda iespēja, vēl 18% - ka, visticamāk, to darīs. Ar viņiem solidāri ir arī paši jaunākie (18-24 gadus vecie) - 61% un tas ir jūtami vairāk par visu respondentu kopējo rādītāju 50%.

Tomēr aptauja demonstrē, 9% respondentu uzskata, ka ne Covid-19 izraisošais vīruss, ne epidēmija neeksistē, vēl 8% bija grūtības atbildēt, bet 83% šim apgalvojumam nepiekrita. Šāda nostāja ir tipiska praktiski visām aptaujas aptvertajām grupām - atkarībā no vecuma "noliedzēju" daļa svārstās no 5-6% (gados visjaunākie un visvecākie respondenti) līdz 14% (vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem). To īpatsvars, kuri uzskata, ka vīruss un epidēmija pastāv, ir 90% starp senioriem un 88-89% starp visjaunākajiem dalībniekiem.

Komentē 14

 
Anonīms
 

Es neticu nevienam medikhim, jo visi medikhi "zin" kaa vairot imunitaati, bet ,savu "zinaashanu", nav speejiigi pieraadiit dziivee.

25.janvāris, 10:11 Atbildēt

Es gan ticu, kāda interese ārstiem melot. Bez tam, profesore Vīksna man faktiski izglāba dzīvību.

26.janvāris, 12:15 Atbildēt

Nu es sapratu:īsāk ir tā,ka dvēsele lido uz paradīzi,bet kājas uz policiju!

26.janvāris, 7:34 Atbildēt

pēc sejas spriežot pēc vakcinācijas viņai kakāt gribas

26.janvāris, 8:58 Atbildēt

narkomāni ari saka ,ka pēc iespricēšanās sajūtas ir ļoti labas un siltums vēnā ari ira

26.janvāris, 9:06 Atbildēt

Drausmīgi, jā...

26.janvāris, 9:33 Atbildēt

Diemžēl,man ticības šiem stāstītājiem nav! Uzklausu no radu,draugu pulka kuriem bija obligāti jāveic vakcinācija un nebūt nebija brīvprātīga un neko satriecoši labu nenākas dzirdēt,kautkā....māsiņas,sanitāres nereklamējas,nu jā....tie jau nav cilvēki :(

26.janvāris, 9:57 Atbildēt

Tagad ar atjauninātiem spēkiem var mesties pacientu ārstēšanā, kuru skaits aug aritmētiskā progresijā. Cik viņiem diferences skaitlis? 100 slimie inficējot 91 blakus esošo, bet mediķi laikam indīgāki, ja sāka ar viņiem.

26.janvāris, 12:23 Atbildēt

to medicīnas attīstību un godīgumu izsaka to ,ka pie gulbja kovids ir ,bet citur nav.

26.janvāris, 15:03 Atbildēt

Nu taa gluzi nav infektologi dara savu darbu loti laipni cilveki strada tur man noteikti gribas teikt paldies ,pat raudat gribas ,tomer vini man izglaba dziivibu ,kur viss bija loti bezcerigi ,bet cilvecibu pazaudet nevar

26.janvāris, 18:40 Atbildēt

Kas tad ar Tevi notika..?

26.janvāris, 18:42 Atbildēt

tev noteikti kovids bij smagā formā?Es ari tiko raudāju jo Mūrniece nevarēja nopirkt korķīti vannai? ! Pažēlojat mani!!!!

26.janvāris, 21:25 Atbildēt

Zombiju apokalipse.

27.janvāris, 19:35 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:11

Jaunākās diskusijas