Viņķele komentē "histēriju" par vakcīnas pret Covid-19 ražotājiem

Baiba Puriņa 25.janvāris, 10:30
 
Dmitrijs Suļžics/F64
Bijusī veselības ministre Ilze Viņķele kanāla Rīga TV 24 raidījumā "Kur tas suns aprakts?" paudusi viedokli par "histēriju" par to, no kāda ražotāja ir Covid-19 vakcīna.

Viņķele norāda, ka bažas par vakcīnu ražotājiem veicinājis jaunā koronavīrusa pandēmijas aspekts, jo neviens nejautā, piemēram, kāda vakcīna tiek izmantota pret gripu vai difteriju.

"Principā, kovida vakcinācijai, gan pēc procesa, gan pēc tā, kā pieņem lēmumu par to, kuru ražotāju vakcīnas iepirkt, ir ārkārtīgi liela līdzība ar jebkuru citu vakcīnu, kas ir Latvijas vakcinācijas kalendārā, izņemot vienu būtiksu atšķirību - pandēmijas kontekstu," skaidro Viņķele, norādot, ka tas rada papildu "spiedienu" un "cerību". Viens no aspektiem ir arī fakts, ka vakcīna pret Covid-19 ir deficītprece.

Viņķele retoriski jautā, vai kādreiz valdībā ir bijusi "histērija" par, piemēram, vakcīnas pret difteriju ražotāju.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar ministrijas informāciju kopumā Latvija līdz šim ir saņēmusi 31 425 vakcīnas devas. Vēl mēneša beigās, nedēļā no 25.janvāra, plānots saņem "Moderna" vakcīnu piegādi - 2400 devas. Nedēļā no 8.februāra plānota 4800 "Moderna" vakcīnu devu piegāde. Vēl 15 600 "Moderna" vakcīnu devas gaidāmas februāra beigās. Par visām minētajām piegādēm vēl nav saņemts gala apstiprinājums no ražotāja.

Kā ziņots, no 28.decembra kā pirmos pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9.janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11.janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas.

Komentē 18

 
Anonīms
 

tie paši ražotāji un īpašnieki bija slaveni ar cūku un putnu gripu.

25.janvāris, 10:48 Atbildēt

es savu dozu Viņķelei novēlu.Par sliktu nebūs. Čurka saka ka jāpotē tik kamēr pa ausīm tek,tad norma esot

25.janvāris, 12:12 Atbildēt

ja nav saņemts apstiprinājums, tad nekāds plāns arī nav realizējams...

25.janvāris, 12:59 Atbildēt

Lai arī Ilze vairs nav ministre, neliekuļojot teikšu, ka viņas seksapīls no tā nav ne nieka zaudējis.

25.janvāris, 15:09 Atbildēt

sekss + pīle ???? Tur arvien vēl uz viņu lūri netiklības pārņemtais?

25.janvāris, 15:17 Atbildēt
īpaši stulbs > dzintars.5fc38a066d1d3

Teicu jau, ka neko sev nevaru padarīt...

25.janvāris, 18:06 Atbildēt
dzintars > izidors.m.rkak.ns

Nu brīvos ,vientuļos brīžos kad neviena nav mājās ir cita izeja.Paskaties ''Sekss un lielpilsēta'' .Šo to ari gudru tur var smelties.

26.janvāris, 9:02 Atbildēt

Pēc koronavīrusa vakcīnas mirs 30% Pasaules iedzīvotāju!

25.janvāris, 20:36 Atbildēt

Ko tā padzītā muļķe vēl muti vārsta!

25.janvāris, 20:59 Atbildēt

Vini tais maskas pec kautkadiem merkakiem izskatas.Varbut interviju vaidzeja nemt ara,svaiga gaisa nevis piebezdeta telpa.Kauns par sitadi intervijas izcukosanu.Makarons pat masku vairs nelieto intervijas.Sapratis ar ko tas viss var beigties.Debila EIROPISTIJA.Maita citas valsts domasanu,un pasiem lemt ka dzivot.Nav tadas pandemijas.Visi pavasari ziema slimo.

25.janvāris, 21:24 Atbildēt

bibele minets ka siem meliem bus isas kajas!bet tie kas vakcinesies ies posta jo dveseli velnam bus atdevusi un tie kas ateiksies pardzivos visu un tiks glabti!

26.janvāris, 14:35 Atbildēt

Nosauc Dacīt ,kurā rindiņā tas bija rakstīts ! Kautkā nepamanīju !

27.janvāris, 10:28 Atbildēt

Dačuk! Kurš velns Tev palīdzēs, ja nepalīdzēs Uga?

27.janvāris, 12:09 Atbildēt

Kas bībeli sarakstīja un izdomāja ? Cilvēks. Tātad cilvēks arī gribregulēt un pakļaut tautu. Un kā to visvieglāk izdarīt ?

Protams ka ar dieva vārdiem kas sarakstīti bībelē. Bet.... tālāk izdariet secinājumus paši.

27.janvāris, 22:16 Atbildēt

Gripas,difterijas potes netika ,,uzceptas,,a kā ar covida poti?? uzcepa dažos mēnešos,nav izpētīta kādas sekas atstāj,tāpēc ar'cilvēki baidās,netic.

27.janvāris, 9:45 Atbildēt

Izlasot vakcīnu piegāžu apjomus ,rodas sajūta ,ka atkal esam nogulējuši momentu ,kad lielvalstis arī vēl domāja ko ņemt ,ko nē . Tagad ar tām drupačām,ko saņemsim ,varēsim potēties 7 gadus, un tad vēl nebūsim sapotējušies. Dotajā brīdī lētajām Astra Zeneka pielaide tiek kavēta ,lai dārgās Pfaizer tiktu iztirgotas ,ļaujot nopelnīt attiecīgajām kompānijām .

27.janvāris, 10:27 Atbildēt

Gripas poti neviens nespiež potēt. Nav ko salīdzināt ar jēli apceptu kovida vakcīnu.

28.janvāris, 0:25 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:41

Jaunākās diskusijas