Profesors: Covid-19 nepazudīs; lūk, kāpēc!

tautaruna.lv 23.janvāris, 14:40
 
Reuters/Scanpix/LETA
Koronavīruss, kas mūs vajājā jau vairāk nekā gadu, vairāku iemeslu dēļ nekur nepazudīs, saka profesors Martins Maikliss no Kentas universitātes (Lielbritānija).

Zinātnieks intervijā Express atbildēja uz jautājumu: kad beidzot pandēmija beigsies?

Viņš uzskata, ka koronavīruss paliks sabiedrībā uz visiem laikiem: “Vai mēs kādreiz atbrīvosimies no koronavīrusa? Nē, mēs nevaram. Pastāv vairāki sarežģīti faktori, kas ir ārpus cilvēka kontroles, piemēram, izolācija un vakcinācija."

Runājot par vakcīnām, profesors atzīmēja, ka, pagaidām gan ir grūti spriest par vakcīnu efektivitāti, tas kļūs skaidrs tikai laika gaitā. Protams, vakcīnas var nodrošināt cilvēkiem aizsardzību pret COVID-19. Tomēr, ņemot vērā esošo koronavīrusa infekcijas attīstības gaitu, maz ticams, ka tās nodrošinās šādu aizsardzību gadiem vai gadu desmitiem. Koronavīruss aktīvi mutē, tā jaunie paveidi turpinās attīstīties, un tas rada zināmu risku cilvēkiem, kuri jau ir vakcinēti vai kuriem ir bijusi šī slimība. Joprojām pastāv varbūtība inficēties un atkal saslimt jauno mutāciju dēļ.

Tādējādi profesors apgalvo, koronavīrusa vakcīnas būs regulāri jāatjaunina. Viņš vakcīnas pret Covid-19 salīdzināja ar gripas vakcīnām, kuras arī bieži tiek atjauninātas, ņemot vērā to patogēna pastāvīgo mainīgo raksturu.

Profesors piebilst, ka vīrusi, kas izraisa gripu, sabiedrībā pastāv jau vairāk nekā 8000 gadus. Pēc viņa domām, tas pats notiks ar koronavīrusu - visticamāk, tā kļūs par parastu sezonas infekciju.

Komentē 20

 
Anonīms
 

nu ,nu gripa pazuda jau. Nēesmu dzirdējis un internetā lasijis ,ka tagad kāds ar gripu slimotu.Kaut gan katru ziemu tā slimība bij izplatīta.

23.janvāris, 15:12 Atbildēt

Ja nebūtu obligātās maskas, tad būtu korono + gripas vīrusi.

23.janvāris, 17:36 Atbildēt

Visas infekciju slimības aizgāja mazumā, to pašu ierobežojumu un roku mazgāšanas dēļ. Tas arī palīdz sarēkināt cik reizes mazinās pārējo infekciju skaits ar to var sareizināt uz šobrīdi inficējušos ar covid skaitu un vēl reiz 2 vai pat 4 un redzēsiet cik būtu saslimušo bez ierobežojumiem un nemitīgās argādināšanas oar roku mazgāšanu.

23.janvāris, 17:39 Atbildēt
dzintars > guntars.guxons

un agrāk rokas neviens nemazgāja? Tā mistiskā kovida simptomi un slimības gaita ir identiska parastai gripai.Ar gripu kad slimoju pirms gadi 15 bij ari izzudusi garšas un smaržas izjūta.Viss identiski 100%. Vnk gripas paveids un viss.Plus ļoti laba peļņa kur lohotronu ar kovidu un paniku ar prieku uztur mediķi.

24.janvāris, 10:11 Atbildēt

Nu nē = Jums nav taisnība - bija kaut kur rakstīts, ka 6 ir saslimuši.

23.janvāris, 15:31 Atbildēt

nu jāizsludina ari gripas pandēmija

23.janvāris, 15:39 Atbildēt

Vot, tā, bļē! Ierobežojumi jāatceļ un lai katrs glābjas, kā māk.

23.janvāris, 15:36 Atbildēt

Difterija taču pazuda,vēja bakas arī nav manītas,ar gripu slimojuši daži cilvēki.Tad kāpēc COVID19 nepazustu?

23.janvāris, 20:13 Atbildēt

difterija nekur nav pazudusi, ar to joprojām kāds saslimst.

24.janvāris, 21:59 Atbildēt

Daudzi slimo ar gripu, vienkarsi statistika ir cita, jo pie arstiem vairs nevar tikt, no slimnicam tagad visi baidas un atros nesauc.

23.janvāris, 20:27 Atbildēt

aga,no gripas mirst veci cilvēki kā mušas un ātros nesauc? Pats esmu slimojis ar gripu,zinu kas tas ir.

24.janvāris, 10:12 Atbildēt

Vai kads atklajums. Kur tad lai sis pazustu. Vai tad citas saaukstesanas slimibas ir pazudusas. Bija ir un bus tas covids.

23.janvāris, 21:15 Atbildēt

Kurš debiloīds šadus rakstus publicē?

23.janvāris, 21:27 Atbildēt

Gan jau Arnis Klanis, vai kā to vienšūnas organismu tur sauca.

24.janvāris, 13:40 Atbildēt

Tada tuksa muldesana, kadam vajeg lai suds butu, un vins ir...

23.janvāris, 21:46 Atbildēt

Nu kā tad! Iksezonas gripai vienkārši tagad ir jauns nosaukums - covid!

23.janvāris, 21:49 Atbildēt

Tas ka vīruss ir cita veida slimība bija zināms jau 90-gados. Nu vismaz mani PSRS armijā mācija. Un tā ilgums nebūs mazāks par 5 gadiem ja vel mēs sagaidīsim un tas ir gudrāks par cilvēka saprātu. Tas bija jāierobežo uzreiz. Piekrītu šim profesoram un tā nav parasta gripa, Ja nēsātu maskas pie gripas gripas nebūtu vispār. Šis ir vīruss kas modernizē sevi ar katru dienu un mēs tam netiekam līdz. Jā vakcīnas šodienai OK rītdienai nav zināms...

23.janvāris, 21:54 Atbildēt

Nav jābūt profesoram ,lai pabeigtu profesora domu - vīruss nepazudīs ,bet notiks cilvēku dabiskā imunizācija pret to (respektīvi - izdzīvos tas,kas pārmainīsies ,bet tie kas to nespēs ,diemžēl .... ) pārslimojot . Protams ,vakcinējoties regulāri pret mutācijām ,arī var attīstīties dabiska imunitāte pret pirmvīrusu (pamatvīrusu ) .Jārēķinās ar to ,ka šī imunitāte neradīsies vienas paaudzes laikā.

23.janvāris, 22:31 Atbildēt
Fra

Te nu var piekrist dažīem latviešu zinātniekiem, kas uzskata, ka ar šo vīrusu var cīnīties tikai ar zālēm nevis vakcīnu. Vakcīna nomierinās uzliesmojumu, vīruss paliks cilvēka ķermenī, pēc laika atkal uzliesmos, un tā visu laiku. Taču zāles to likvidētu, tādēļ vajadzētu drīzāk to naudu, kuru izsviež visādu jaunu biroju izveidošanai, ieguldīt zinātnes izstrādātās zālēs, uzsākt šādu atbalstu, un varbūt izdotos tieši mūsu zinātniekiem tādas radīt, tas jau tad arī būtu izdevīgs veikums valsts ekonomikas jomā.

24.janvāris, 11:58 Atbildēt

Express jau nu ir pēdējais, ko vajadzetu citēt, bet hei, NRA ne tādu vien vēzi publicē. Dzeltenā Rīta Avīze? :D

24.janvāris, 13:42 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:20

Jaunākās diskusijas