Uga Dumpis komentē jaunā koronavīrusa uzliesmojumus pansionātos un slimnīcās

tautaruna.lv 13.janvāris, 11:55
 
f64.lv, Lauris Aizupietis
Latvijas infektologs Uga Dumpis mikroblogošanas vietnē Twitter komentējis Covid-19 uzliesmojumus sociālās aprūpes centros, skolās un cietumos.

"Pie esošā saslimstības līmeņa slimības uzliesmojumi vietās, kur ir daudz cilvēku telpās, kuri tur kopā atrodas ilgstoši (slimnīcas, pansionāti, cietumi, skolas, uzņēmumi) ir zināmā mērā nenovēršami vīrusa viltīgās dabas dēļ," ierakstā norāda Dumpis un piebilst, ka risinājums ir samazināt kopējo saslimstību valstī.

Tāpat Dumpis uzskata, ka noteikti ierobežojumi "ir jau pietiekami atpazīstami un devuši nopietnu ieguldījumu cīņā ar COVID-19 Latvijā".

Infektologs norāda, ka pusgads ir ļoti īss laiks, lai izvērtētu pilnus rezultātus.

Jau vēstīts, ka patlaban Covid-19 klientiem konstatēts deviņās no 25 valsts sociālo aprūpes centru (VSAC) filiālēm. Pašlaik Labklājības ministrijas (LM) pārvaldītajos VSAC Latvijā vietas paredzētas 3833 klientiem, un pirmdien bija zināms par 178 sasirgušajiem klientiem deviņās no 25 filiālēm. Salīdzinot ar pagājušo nedēļu, sasirgušo skaits ir ievērojami samazinājies. LM apkopotā informācija no novembra liecina, ka aizvadītajā nedēļā Covid-19 skarto filiāļu un arī sasirgušo skaits bijis lielākais līdz šim, un infekcija bija konstatēta 474 klientiem 16 filiālēs.

Aizvadītajā nedēļā ievērojami pieaugusi inficēšanās ar Covid-19 privāto pasākumu laikā, kas iepriekš nav bijusi tik izteikta, otrdien žurnālistiem pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Apkopojot Covid-19 datus par pagājušo nedēļu, konstatēts maksimālais atklāto gadījumu skaits, kas reģistrēts nedēļas laikā kopš uzliesmojuma sākuma. "Tas bija 7071 gadījums. Citiem vārdiem, vairāk nekā 1000 gadījumi katru dienu," stāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka pieaugums, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, bijis teju 15%.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Pēc 25,janvāra viss ies uz labo pusi.

13.janvāris, 14:26 Atbildēt

Tātad jāsoda mediķi kuri pieļāva mistiskās sērgas izplatību. Vajadzēja vairāk visu ar spirķiku laistīt. Vakar paskatijos mikroskopā,bļin viens bacilis zaceni prasa!!!!

14.janvāris, 12:10 Atbildēt

Latvijas vadošais komentatologs

14.janvāris, 13:40 Atbildēt

Nu a ko tu te dari?

14.janvāris, 15:06 Atbildēt

vai viņš pats tic tiem cipariem?

14.janvāris, 20:38 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:04

Jaunākās diskusijas