Vīrietis neizpratnē par saņemto sodu komandantstundā

tautaruna.lv 14.janvāris, 14:30
 
F64
Jaungada naktī šoferim bija jāstrādā. Vedis kravu no Smiltenes puses uz Rīgu, taču Raunas novadā Valsts policija piemērojusi 60 eiro sodu par komandantstundas noteikumu neievērošanu, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

Aivars ir kravas auto vadītājs, pats teic, godprātīgs pilsonis. Diemžēl, bija jāstrādā arī Jaungada naktī. Aizpildījis pašapliecinājuma veidlapu un no dzīvesvietas devies uz darbu ar savu privāto automašīnu. Ierodoties darbā, nomainījis spēkratu, un ar uzņēmuma auto vedis kravu uz Rīgu.

Raunas novadā Valsts policija veikusi reidu. Policisti Aivaram likuši uzrādīt pašapliecinājuma veidlapu. Autovadītājs bija pārliecināts, ka, braucot ar kravas auto, pašapliecinājuma dokuments nav jāpilda, jo ir kravas transportēšanas pavadzīme un ir skaidrs, ka nebrauc uz balli, kas mājsēdes laikā ir aizliegts. Turklāt, veidlapā pat neesot tik daudz aiļu, lai varētu norādīt visus galapunktus, kur krava jāved.

Aivars skaidrojis arī policistu kungiem, ka nebrauc izklaidēties, bet strādā, ko apliecina kravas transportēšanas pavadzīme, taču tik un tā Jaungada rītā pulksten četros tika aplaimots ar Administratīvā pārkāpuma protokolu un 60 eiro naudas sodu.

Valsts policijas Cēsu iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže stāsta, ka sods par mājsēdes noteikumu neievērošanu svārstās līdz pat maksimālajam iespējamajam - 2000 eiro fiziskām personām un 5000 - juridiskām personām. Aivaram sods esot vien 60 eiro, jo policisti ņēmuši vērā apstākli, ka pārvadātājs taisnojies, ka pilda darba pienākumus, tāpēc nav piemērojuši lielāku sodu par komandantstundas noteikumu neievērošanu (vedot kravu, nav paņēmis līdzi pašapliecinājumu). Ja autovadītājs nepiekrīt Valsts policijas lēmumam, varot to pārsūdzēt, izklāstot argumentus, kāpēc piemēroto sodu uzskata par nepamatotu?

Avots

Komentē 13

 
Anonīms
 

Krištopana jau teica- Muļķu zeme.Un muļķ ir Saeimā un citās augstakstāvošās iestādēs. Tiešām MUĻĶU ZEME

14.janvāris, 15:03 Atbildēt

Tas vel maigi teikts... Policijaa ar kaa izskatas maz gudru cilveku, nem ko pagadas un lielakoties policisti nezin terminu likumiska prasiba, viniem shkiet ka viss ko policists prasa, skaitas likumiska prasiba, taa itkaa formasterms viniem dotu kautkadas superspejas.

14.janvāris, 15:52 Atbildēt

Tiem gudrajiem pārbaudītājiem pašiem pašapliecinājums bija? Jeb vai dažas cūkas ir vienlīdzīgākas par citiem dzīvniekiem, kā rakstīja Orvels?

14.janvāris, 17:31 Atbildēt

Dēļ šādiem gajieniem jau cilvēki neieredz musorus.

14.janvāris, 17:39 Atbildēt

Rodas iespaids, ka šī aizlieguma autoriem un pārbaudītājiem jumts nošļūcis.

14.janvāris, 18:32 Atbildēt

Jāapstrīd. Bet cēsu kungam gan rājiens par duper argumentu, šķiet, ka dažiem policistiem visi noziedzinieki, jo laikam paši tādi. Ar ko atšķiras daka lv no eng policistiem cēsu kung

14.janvāris, 19:04 Atbildēt

Valdošie maitas Latviju 30 gados ir pārvērtušas par tirgu - paši ir pērkami un pādodami, un tādi ir kabatas mēdiji, tiesa un tiesīsargājošie orgāni. Nevis cilvēks ir pirmā vietā - bet nauda! Grābj kur vien var - kad beidzot aizrīsies?

14.janvāris, 20:27 Atbildēt

tie ir " iecietīgie un lojālie" policisti viņi taču vēl varēja Aivara darba devējus uz 5000 uzvilkt un Aivaru uz 2000, bet viņi tik pieticīgi.

14.janvāris, 20:27 Atbildēt

Labs. A policistiem, veicot dienesta pienakumus komandantstundas laikā, ir pašapliecinājumi? Vispār uz kravas parvadātājiem ir spēkā MK notiekumu izņēmumi.

Pāžes kungs, normatīvie akti nav jāskatās, bet gan jālasa.

14.janvāris, 21:32 Atbildēt

Lai paņem zilo lapu un atsit atpakaļ savu nozagto naudu un trīskāršoti vismaz.

14.janvāris, 21:35 Atbildēt

Interesanti, pēc kādiem kritērijiem, tad policisti izteica brīdinājumus par komandanstundas neievērošanu. Kārtēja likuma burta kalpniecība. Bez atkāpēm.

Lai maksā sodu darba devējs

14.janvāris, 22:01 Atbildēt

varu saderet pienaks diena kad teiks ejiet labpratigi poteties to velna poti un mes jums norakstisim visus sodus tas viss ir viltigs plans!

15.janvāris, 12:18 Atbildēt

Vai nav lops, ko..?! Labāk būtu uzrakstījis pateicību policijai par sapratni un iejūtību nevis te kasījies.

15.janvāris, 15:05 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 8:38

Jaunākās diskusijas