Kāpēc daudzi Latvijas mediķi nevēlas vakcinēties pret Covid-19?

tautaruna.lv 11.janvāris, 11:30
 
f64.lv, Dmitrijs Suļžics
Pagājušas pāris nedēļas kopš Latvijā sākta potēšanās pret Covid-19, taču līdzšinējā mediķu atsaucība tam vērtējama kā zema, vēstīja raidījums "TV3 Ziņas".
Un viens no iemesliem gausajam potēšanas tempam - daudzās Latvijas slimnīcās personāls vienkārši nevēlas vakcinēties.

Piemēram, Daugavpils reģionālajā slimnīcā, gatavi vakcinēties ir vien 10% personāla. Tomēr pašā vakcinācijas sākumā situācija bijusi vēl kritiskāka - potēties gatavojās 5% jeb pussimts no aptuveni 1000 mediķiem.

“Daugavpils reģionālās slimnīcas” vadītājs Grigorijs Semjonovs: “Te droši vien tiešām būtiski viss ir atkarīgs no tās informācijas, kas tiek izplatīta sociālajos tīklos un medijos.”

Problēma Daugavpilī, - liela daļa personāla šeit uzķeras plaši izplatītajai dezinformācijai un viltus ziņām par vakcīnām. Daugavpils slimnīcas vadītājs uzsver, ticamas informācijas slimnīcas iekšienē ir gana daudz. Taču saspringtajā darba grafikā, personālam neatrodas laika tajā iedziļināties.

“Viņi, atpūšoties jau mājās, skatās sociālos tīklus un masu medijus. Un, protams, galvenokārt viņiem jau sapratne par esošo situāciju veidojas no masu medijiem un viņi izplatītās informācijas. Nemaz nerunājot par visu dezinformāciju, kas izplatās sociālajos tīklos,” norāda “Daugavpils reģionālās slimnīcas” vadītājs Grigorijs Semjonovs.

Arī Vidzemes Augstskolas lektors Jānis Kapustāns norāda, pandēmija izrādījusies laba augsne dažāda veida dezinformācijas izplatībai.

“Ļoti daudzi nekritiski pārsūta informācija, kurai nav pierādījumu. Un būtībā šī informācija ir galīgi aplama, bet cilvēkos izraisa trauksmi, satraukumu, neticību oficiālo varas iestāžu un ekspertu piedāvātajai informācijai.”

Taču īpaši bīstami ir, ja dezinformācija izplatās mediķu vidū. Par to bažas arī Daugavpils slimnīcas vadītājam. Viņaprāt, ir risks, ka šā brīža gausā vakcinēšanās aktivitāte slimnīcās, varētu smagi skart arī tālāko vakcinācijas plāna izpildi.

“Sabiedrība tak skatās uz to, kas notiek pirmajā līmenī. Un, ja medicīnas darbinieki plaši nevakcinēsies, es varu teikt, ka ietekme uz pārējiem iedzīvotājiem būs pat sliktāka,” norāda Semjonovs.

Avots

Komentē 36

 
Anonīms
 

vispār jau vakcinas izstrāde no nezināma baciļa aizņem 10-15 gadus nevis pāris mēnešus. Otrs faktors ir ,ka siers par velti ir tikai peļuslazdā.Ļoti gribētos dzirdēt vai Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs ir vakcinējis personīgi sevi un savus ģimenes locekļus? Lūdzu nevajag uzvesties kā Meri Abu uzrunā latviešus ar mīļvārdiņiem .. mīļie tautiešī,mīļie,mīļie. Katru reizi kad viņš parādas Tautas balsī ,nu jau kādu 50 reizi viņš regulāri atklāj kāpēc nebaidās vakcinēties.Kungs lūdzu pasakat kad konkrēti vakcinēsaties personīgi pats un jūsu ģimenes locekļi?

11.janvāris, 11:50 Atbildēt

Protams,ka pats nevēlas to darīt.

11.janvāris, 11:52 Atbildēt

Jā, Semjonova kungs ir vakcinēts pats personīgi ar Pfizer/Biontech vakcīnu, lai būt par piemēru darbiniekiem.

11.janvāris, 20:09 Atbildēt

Ministrs Pautļuts tak izdeva rīkojumu, ka visiem mediķiem obligāti jāvakcinējas. Kas to nedarīs, tam ar kāju pa pakaļu un no darba ārā.

11.janvāris, 12:03 Atbildēt

Un kurš tad strādās? Tāpat jau mediķu trūkst!

Esmu mediķis un pagaidām atturos no šīs vakcinēšanās. Esmu alerģiska un negribu pārbaudīt kāda varētu būt mana organisma reakcija... Bet šobrīd mani neapdraud iespēja zaudēt darbu.

11.janvāris, 12:34 Atbildēt
dzintars > marika.groskaufmane

paskatijos SS.LV. Rīgā meklē mediķus,bet citos rajonos darba piedāvājumu ļoti maz. Sērgas laikā traktoristiem darbu piedāvā vairāk.

11.janvāris, 13:08 Atbildēt
dzintars > marika.groskaufmane

Bet tak paši reklamējat . Ej,ej vakcinējies. Tevi tak blaknes neuztrauc,galvenais lai ģimene un darba biedri drošībā

11.janvāris, 13:11 Atbildēt
Jolanta Lapšāne > dzintars.5fc38a066d1d3

Vai tad nav saprotams, ka tiem "mediķiem", kuri reklamē vakcīnu, tiek reāli samaksāts? Patiesībā ir mediķi, kuri saka, ja cilvēkam ir kāda hroniska saslimšana, nemaz neiesaka vakcinēties, ja vien nav vēlme nomirt.

11.janvāris, 13:36 Atbildēt
dzintars > jolanta.lap.ne

Cepuri nost Jūsu priekšā. Pirmais normālais mediķis. Tādas aizdomas jau sen bij.Ir tomēr ari vēl normāli cilvēki.Tā reklāma neizskatās dabiska. Es domāju ,ka par vakcināciju tiks maksāta liela nauda,tāpēc viss ir ar azartu līdz putām uz lūpām. Kaut kā jau tā mistiskās sērgas nauda kura piešķirta apkarošanai jāpārkačā uz privātajām klīnikām. Viss skaidrs paliek.

11.janvāris, 14:22 Atbildēt
Valentiins > dzintars.5fc38a066d1d3

Man gan SS piedaavaa citaadu skatu. Uz traktoru ir mazaak piedaavaajumu.

m.ss.com/ru/work/are-required/med-nurse/

11.janvāris, 16:08 Atbildēt
dzintars > valentiins

Tos zobārstus un ģinekologus un tos privātklīnikām uz puslodzi un tos kuri dzemdības pieņem akušierus takā vajadzētu atskaitīt nost?Man tā liekas. Tev tā neliekas.? Tad saskaiti.

12.janvāris, 10:03 Atbildēt

Ģimenes ārsti takā ari jāatskaita

12.janvāris, 10:04 Atbildēt
dzintars > valentiins

Paskaties ,pieprasījums ir tikai neliels Rīga,Jelgava un citas lielākās Pilsētas,mazpilsētās vispār nav neviena pieprasijuma. Dīvaini,bet ja palasa visur ir totāls mediķu pieprasijums.Tas ir rakstos kuras mediķi raksta.Tā ,ka tev nav taisnība šoreiz.

12.janvāris, 10:09 Atbildēt

Taa poteeshana, bremzeejas visaa pasaulee. ASV , decembra meenesii, plaanoja sapoteet vairaak par 20 miljoniem cilveeku. Nu jau janvaaris gandriiz pusee, bet sapoteets, nedaudz vairaak par miljonu.

www.cnbc.com/2020/12/23/co...-be.html#close

11.janvāris, 12:21 Atbildēt

Ja ārstiem jāizsūta tulkota zāļu anotācija, tad par Latgali viss skaidrs- sputņiku gaida.

11.janvāris, 13:05 Atbildēt

Mediķi arī ir cilvēki- lasa tās pašas sazvērestības teorijas- ko citi. Es labāk katru gadu potēšos pret kovidu, nekā katru gadu slimošu. Es katru gadu potējos pret gripu, un jau gadus 25 esmu sveiks un vesels.

11.janvāris, 15:15 Atbildēt

malacis. Es ieteiktu potēties katru mēnesi pret gripu. Tikai neaizmirsti vienu lietu ir daudz gripas paveidu un katram savu vakcīnu vajag. Tas ir kā potēties pret spidu un cerēt izārstēt gripu.Bet tā jau malacis.Varu tikai palielīt.

11.janvāris, 16:01 Atbildēt

Jaani, kaapeec jaapoteejas (jaagruuzh khermenii khiimija), ja Juus esiet vesels?!

11.janvāris, 16:16 Atbildēt
jānis > valentiins

Es pašlaik slimoju ar kovidu un diezgan nopietni. Vairāk nekad negribētos ar to slimot.

11.janvāris, 16:29 Atbildēt
dzintars > j.nis.5ab74e2ba392d

aga ,pat šaubu nav. Kad slimoju ar parastu gripu es komentārus rakstīt nebiju spējīgs.Nu kovids ir smaga slimība traki ja komentārus drille? Laikam ar pēdējiem spēkiem.Tā ir ,vajadzēja čurku klausīties.

11.janvāris, 16:35 Atbildēt
Valentiins > j.nis.5ab74e2ba392d

Jaani, ieprieksheejaa komentaaraa Juus paudaat, ka jau 25 gadus esat sveiks un vesels.

11.janvāris, 17:20 Atbildēt
dzintars > valentiins

Tas ir Jānis no kādas pilsētas gaļas kombināta kabinetiem un melojot vienkārši meli piemirstas šim

11.janvāris, 17:25 Atbildēt
Gundars > dzintars.5fc38a066d1d3

Ko var muldēt ,katram ir sava taisnība ! Un kura taisnība tuvāka patiesībai ,to nepateiks neviens ! Tāpēc ,ļaujiet darboties tiem ,kas jau izlēmuši ,kā rīkoties ! Nevis sēžam un gaidām uz mediķiem .

11.janvāris, 18:21 Atbildēt
dzintars > gundars.5abfcea7a3ae3

aga,2 mēnešos izstrādā vakcīnu un potē visiem par velti.Domā ar galvu. Kā zināms siers par velti ir tikai peļuslazdā. Gribi ej. Es netaisos/

11.janvāris, 19:27 Atbildēt
Haralds Elceris > dzintars.5fc38a066d1d3

un katru mēnesi potējies pret iepriekšējā mēneša triperi! :D

12.janvāris, 4:36 Atbildēt

Gggg! Griperi!

12.janvāris, 4:36 Atbildēt

Dodiet iespēju vakcinēties tiem ,kas vēlas ,nevis lūdzat to darīt tiem,kas nevēlas ! Pietiek gaidīt uz mediķiem ,dodiet vakcīnu tautai !

11.janvāris, 18:15 Atbildēt

Vai viņš pats vēlas vakcinēties?

11.janvāris, 19:24 Atbildēt

neviens ārsts nesaka ,ka vēlas vai to darīs,visi saka ka nebaidās un ar to viss beidzas

11.janvāris, 19:28 Atbildēt

Kāpēc uzbāžas tiem, kas negrib, lai ļauj vakcinēties tiem, kas grib un gaida savu kārtu. Labāk to izdarīt tagad, nevis sagaidīt, kad uzceps vakcīnu trešās pasaules valstīm pa lēto un iesmērēs arī Latvijai

12.janvāris, 0:35 Atbildēt

ir jau uzcepta astra zenica kuru vinkele iepirka 900000 gab. maksā 2 eur,un kuras efektivitāte ir 70 % kamēr patreiz šprcē dārgās Pfaizer 12eur, un MOderna 15 EUR ar efekt. 95 % tāpēc Abu Meri grib lai politiki ātrāk vakcinējas , vins ir ārsts saprot

13.janvāris, 22:17 Atbildēt

elementāri, Nikolsonn! nav duraki!

12.janvāris, 4:34 Atbildēt

Cilvēki tiešām ir aprobežoti, naivi un stulbi.Potēt savā ķermenī abortēto embriju dns un mērkaķu un cūku dns, interesanti kā tas varētu palīdzēt cīnīties ar vīrusu, kurš ir mākslīgi radīts laboratorijā un nepārtraukti mainās. Un tie, kuri stāsta, ka tā vakcīna esot jau gadiem veidota un pārbaudīta, melo. Vai arī tie, kuri radīja šo vīrusu, jau zināja, ka ir jātaisa arī vakcīna, jo var stulbi sanākt ar to visu.

12.janvāris, 20:02 Atbildēt

ši vakcīna veidot uz vakcīnas SARS bāzes, tātad iepriekšejā pilnveidota. Vai mērkaķu embriji, ir pilnīgi vienalga, galvenais ir izkustēties no ši punkta. COVId pats neizzudīs, un mājās neviens gadiem nesēdēs. Vakcīna ir vienīga izeja, citas izejas nav. tas taču jāsaprot. Vakcinējas visa pasaule, ja daugavpils ārsti grib nomirt no covid lai mirst.visi, kas negrib vakcinēties, lai mirst, jo kāda jēga ārstiem ārstēt cilvēkus, kurui paši vainīgi, ka slimo

13.janvāris, 22:14 Atbildēt
dzintars > elisa.meijere

Tu jau noteikti saspricējies ar to aģitatoru čurku? Pastāsti cik pelnīs privātās klīnikas no viena vakcinētā? Nosauc konkrēti summu,tad runāsim tālāk.Nu protams vienalga vai mērkaķa embriji vai suņa,vai kaķa,vai žurkas,ka tik skanošais ripo.!

14.janvāris, 8:46 Atbildēt

Tak Cilvēki atveriet acis!Kā gan savādāk pasaulei paziņot patiesību,ja ne internetā?Zinātnieki,mediķu profesori un pētnieki ar dokumentiem,veselā saprāta loģiku pierāda kas un no kā sastāv "vakcīnas"!!!!!

13.janvāris, 10:02 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:00

Jaunākās diskusijas