Ārste brīdina, kas jāņem vērā slimojot ar Covid-19 mājās

Baiba Puriņa 16.janvāris, 11:11
 
Oksana Džadana/F64
Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece skaidro, kas būtu jāzina, esot inficētam ar Covid-19 un atrodoties mājās.

Aizsilniece norāda, ka daudziem pacientiem pēc saslimšanas pirmajās dienās pašsajūta nepasliktinās un viņi mēdz kļūt neuzmanīgi.

"Esiet uzmanīgi ar vīrusu pēc pirmajām trim dienām, vērojiet savu ķermeni, vērojiet, kas notiek un sazinieties ar savu ģimenes ārstu," norāda Aizsilniece un uzsver, ka ir svarīgi nenokavēt mirkli, kad veselība pasliktinās.

Temperatūras paaugstināšanās, elpas trūkums, galvassāpes, smaržas un garšas pazušana liecina par imunitātes izmaiņām. Viņa norāda, ka tuvinieki var novērot arī mentāla rakstura izmaiņas slimniekā un par to ir jāinformē ārsts.

"Tāpēc [esiet] ļoti uzmanīgi ceturtajā, piektajā dienā pret sevi, pret savu ķermeni. Ja parādās kaut kādi simptomi, kas liecina, ka varētu palikt sliktāk, noteikti ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un jāprasa pēc padoma," uzsver ārste.

Komentē 15

 
Anonīms
 

Skaidrs. Novērošu ķermeni.

16.janvāris, 11:29 Atbildēt

Tā arī nesapratu kas tad īsti būtu jāzin???? Vai tas rakstītājs ir stulbs vai tā otra persona? Novērot ķermeni? Kā kaut ko tik stulbu var publicēt?!

16.janvāris, 12:06 Atbildēt

Tāpat kā raksta to kosmisko fluīdu eksperte,ka tie kas nodarbosies ar sevi tiem 21 gadā būs vieglāk.

16.janvāris, 12:18 Atbildēt

Novērot: oža,,ķermeņa t*, galvas sāpes, mentālie traucējumi. Saskaitiet un ziniet savu vidējo pulsu.Klepus ir viens no galvenajiem "sliktajiem"simptomiem,Gultas režīms. daudz šķidruma. Antihistamīni uz nakti.Calcija gluconāta tabl.Vēlāk tējas citronu,mežrozīti, kumelīti.

16.janvāris, 21:39 Atbildēt

Nostājies pret spoguli, vēlams tā, lai var redzēt pilnā augumā. Un novēro ķermeni. Jo ilgāk novērosi, jo skaidrāk viss taps.

16.janvāris, 23:56 Atbildēt

Ja uznāk nepārvarama tieksme pēc alkohola ko tad?

16.janvāris, 14:58 Atbildēt

Vīruss izraisa lielu intoksikāciju.Alkohols-droša nāve. Smēķētājiem pašreiz stipri piebremzēt.Lūdzu.

16.janvāris, 21:41 Atbildēt

Palieto, un pēc tam izej komandanta stundā laukā atvēsināties :)

16.janvāris, 22:18 Atbildēt

bezsakars

16.janvāris, 20:24 Atbildēt

apbrīnojama zinātne - rekomendācija novērot kermeni un vienlaicīgi izstrādā iedarbigas vakcīnas

17.janvāris, 0:35 Atbildēt

vismazāk jātic lohotroniem

17.janvāris, 11:51 Atbildēt

Nekas nemainas parasta gripa!

17.janvāris, 11:52 Atbildēt

Arī gripa ir ļoti smaga slimība, kas var ngalināt un arī radīt invaliditāti. Pret gripu ļoti daudzi potējas un pastāv arī karantīnas pasākumi sezonālas gripas laikā.

17.janvāris, 21:53 Atbildēt

ja čurku klausīsaties tad točna rezultāts nebūs labs. Vakcīnu un citu ķīmisku šķidrumu daudzums pārsniegs asins daudzumu ķermenī un viņš teiks ,ka normāli ,vēl vajag iešaut.Galvenais pēc šitās apstrādes nesākt šķielēt uz ēzelīšiem

17.janvāris, 11:55 Atbildēt

Kā man šitā diršana noriebusies. Man meitai 31.gads, cik viņa sevi atcerās, pie elementāras saaukstēšanās viņai ir problēmas ar garšas un smaržas izjūtām

17.janvāris, 15:43 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:03

Jaunākās diskusijas