Aculieciniece: Pensionāre Ogrē staigā plikām kājām, jo veikalā aizliegts pirkt zeķubikses

Viktorija Gabrjuna 8.janvāris, 10:30
 
Ilustratīvs attēls / Mārtiņš Zilgalvis/F64
Kāda sociālā tīkla Facebook lietotāja dalījusies ar stāstu par piedzīvoto vietējā veikalā -vinai nācās palīdzēt pensionētai kundzei tikt pie zeķubiksēm, jo valstī noteikto Covid-19 ierobežojumu dēļ sieviete nav varējusi tās iegādāties.
Kā raksta notikušā aculieciniece, kundze uz veikalu bija atnākusi ar plikām kājām.

"Veikalā. Pircēju maz, es - viena no tiem. Ienāca sieviete gados tā krietni 70+. Mētelis, svārki, daudz pieredzējuši zābaciņi un plikas kājas. Jautāja pārdevējai, vai varot nopirkt zeķbikses? Atbilde - nē, jums ir jāzvana uz numuru, kas norādīts pie ieejas, jāpasūta, un tad jums pateiks, kad jānāk pakaļ. Sieviete atbild, ka viņai nav telefona. Tātad pasūtīt nevar. Piedāvāju tūlīt piezvanīt no sava. Numurs atbild, zvanot kādu sesto reizi. Saprotu, daudzi zvana. Pasūtītās zeķbikses varēs saņemt rīt. Tās pašas, kas atrodas tepat, sievietei blakus, plauktā - ar sarkano līmlenti iezīmētā.

Jautājums - cik ilgi sieviete atradās veikalā, lai pajautātu, sazvanītu, pasūtītu, atnāktu vēlreiz pakaļ pasūtītajam (atkal kailām kājām?), samaksātu? Un cik laika būtu bijis vajadzīgs, lai tās zeķbikses turpat uzreiz nopirktu? TAS IR NORMĀLI?

Vēl distances neievērošana, jo, lai noskaidrotu, kādas zeķbikses īsti vajadzīgas, nācās stāvēt tuvu - sieviete slikti dzirdēja. Maskas gan bija mums abām," situāciju apraksta sieviete.
Tikmēr komentāros Facebook lietotāji neslēpj savu sašutumu par notiekošo, raksturojot to kā "vājprātu" un "murgu" un piebilst, ka izjūt kaunu par to, ka viņu valstī tā notiek.
"Man līdzīgs stāsts: sieviete veikalā lūdz kabatas bateriju, jo salūzusi. Neko darīt, tagad nevar. Viņa saka, ka, izkāpjot no autobusa, līdz mājām jāiet pa lauku ceļu, kas nav apgaismots. Viņa neredz. Bateriju nepārdeva," teikts kādā komentārā.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets ceturtdien lēma pagarināt tirdzniecības ierobežojumus līdz 25.janvārim, vienlaikus no 12.janvāra paplašinot klātienē nopērkamo saimniecības preču klāstu, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

No 12.janvāra klātienē varēs nopirkt arī zeķbikses, zeķes, elastīgās zeķes, šalles, lakatus, kaklautus, cepures, cimdus, preces virsmu uzkopšanai, lāpstas un liekšķeres, elektroierīces telpu apsildīšanai un pergamenta papīru.

Tāpat no 12.janvāra varēs iegādāties kurināmo, gāzes balonus, sveces, sērkociņus, zārkus, aploksnes, papīra iepakojumu, mājas uzkopšanas līdzekļus, krāsnis, slēdzenes, apkures katlus, sildītājus, telefona aparātus, spuldzes, ortopēdiskos piederumus, dzirdes aprātus un šķiltavas.

Komentē 25

 
Anonīms
 

Kariņam pilnas noliktavas,ar DPD kurjeru piegādās. Virinātājiem tagad labi,var staigāt pliks,ja kas tad var teikt ,ka prece aizliegta.Galvenais lai nav cietstāvis, citādi sēdīsies zvirbuļi un dobumu meklēs. Esmu priecīgs,ka no 12 janvāra varēs zārkus nopirkt.Cilvēkus par idiotiem uzskata.

8.janvāris, 10:36 Atbildēt

Šitas ir labais, sen nebiju tā nosmējusies līdz asarām

8.janvāris, 13:52 Atbildēt

Nesaprotu, kā tā kundze iedomājās tiki janvāra sākumā nopirkt zeķubikses, ziema taču iestājusies ir pirms 3 mēnešiem, vai tiešām staigāja plika visu šo laiku? Bet, ja bija ieplīsušas biezās zeķu bikses, tad taču varēja salāpīt, tā visos laikos cilvēki ir darījuši, nevis sava slinkuma dēļ, pliku pakaļu staigāt un vainot veikala pārdevēju.

8.janvāris, 11:01 Atbildēt

Ņemot vērā mūsu pensiju lielumu, tai kundzei noteikti tās zeķubikses jau bija lāpītas no 2016.gada..skumji

8.janvāris, 11:45 Atbildēt

Protams var man nepiekrist-bet cik esmu novērojusi tad kundzes virs 70,kā rakstā minēts zeķubikses nevalkā. Ir garās bikses kājās. Domāju šis raksts ir izdomājums.

8.janvāris, 11:49 Atbildēt
Emilija Liberte > m.r.te.politere

Man arī liekas pa visiem 100% raksts izdomāts

8.janvāris, 13:11 Atbildēt
Inita Tola > m.r.te.politere

Manai mammai ir 80+ viņa joprojām valkā garās zeķes, kuras var dabūt ar lielām grūtībām.

8.janvāris, 13:46 Atbildēt
Ilona > 3130990393651398

Manai mammai tūlīt būs 91, un viņa joprojām valkā zeķubikses, tā kā nevajag visas gados vecākās kundzes mest pār vienu kārti. Vīramāte, kas bija 3 gadus jaunāka, valkāja zeķes, kuras zem ceļa apsēja ar lentīti.

Būtiski ir cilvēka ieradumi, nevis viņa vecums.

8.janvāris, 15:28 Atbildēt

adatas, diegi, dzija- tas viss ir "aizliegto preču" grupās- nezināji?(!)

9.janvāris, 1:24 Atbildēt
Villijs Kalnalauks > ilona.5ff5e697f11a2

bet vēl būtiskāki ir mūsu augstmaņu ieradumi- ja neko citu nezina, kā risināt krīzi, tad ,vismaz, prot pirkšanai aizliegto preču sarakstu uzrakstīt

9.janvāris, 1:28 Atbildēt
Ilga Staņēviča > m.r.te.politere

Man 76,bet dažreiz vajag arī zeķubikses,bet vai tad zeķes var nopirkt,ziemā tikai ar zeķēm auksti

9.janvāris, 16:21 Atbildēt

Paldies par valdības rūpēm par tautu. Zārkus vismaz ļauj pirkt. Paldies. Lai jums laba veselība!Un jūsu ģimenēm ari.

8.janvāris, 11:46 Atbildēt

Visu laiku nevarēja?Nu ja visi mira tikai no covida ,tos jau maisos .Tagad būs atļauts mirt arī no kaut kā cita

9.janvāris, 16:24 Atbildēt

Nebija naudas, Broņislava Dzene.

8.janvāris, 13:12 Atbildēt

Arvien vairaak pierada ka valsti vada tumsonas un viesstradnieki, kam par sev labu atalgojumu neiteresee pilnigi nekas, kas saistits ar valsts iedzivotaajiem un vinu velmeem un izdzivoshanu!!..

8.janvāris, 13:26 Atbildēt

Mans komentārs! Tas ir tikai mans komentārs. Es nicinu šo valdību, un līdz ar to šo valsti.Es tiešām atdošu savu dvēseli jebkuram krievam, jebkuram musulmanim, jebkuram ...naids pret šo valdību ir neaprakstāms. man prieks , ka repše meita mirst, tā vajag jebkuram , kas tur augšā sēž. Mēs katrs varam iet tiem garām un iespļaut viņu sejās. Vai tiešām visi kopīgi nevaram aizlūgt, lai mirst viņu mātes, viņu bērni. To genocīdu, ko viņi izvērsuši nepiedos neviens. Vienosimies kopīgā lūgšanā.

8.janvāris, 13:45 Atbildēt

es vienkārši parunāšu! vecis kādreiz vakarā varēja aiziet izvest suni un UZPĪPĒT,tagad ...domjāt nepīpē...bērni guļ un elpo dūmos, jo vienkārši nekur nevar, balkons nav, sunis nav....un nosūcējus visus reiz tika novākt... tagad elpoto kas nāk no citas virtuves...pretekļi valdība, ne jau tie, kas pīpē!

8.janvāris, 13:55 Atbildēt

nekreņķējies ,tur Rīgā daudzi naivi un dumji ari pilī ira.Vakcinēsies gan paši un savējos vakcinēs .Rezultāts ir lasāms internetā. Vakcinētie krīt kā mušas,bet visiem pofig vakcinē tik tālāk. Gan jau ari pilī atnāks tā kaulainā ar izskapti un savu pļāvumu paņems.Vakcinē kas? Ari privātās klīnikas,bet tas nozīmē ne jau par velti,liela $$$$$ tur.Tāpēc jau ari ažiotāža un reklamē ar putām.Tiks viņiem ari.

8.janvāris, 21:40 Atbildēt

Nav mēģinājis atmest to pīpēšanu?Tiešām pretīgi, ka valdību uztaisa par vainīgu savu smirdīgo ieradumu dēļ!

9.janvāris, 10:32 Atbildēt
dzintars > elma.menarda

labāk uzpīpēt tabaku nekā sava mīļotā čebureku. Tur gan veselīgi un galvenais romantiski.Tā mīlestība vienai otrai dīvaini izpaužas. Tad brīnās ,ka spids un kovidi rodas

9.janvāris, 10:44 Atbildēt

Mužikiem tomēr vienkāršāk, saplēš vecu parķa kreklu un kājauti gatavi, aptin kāju, uzvelk zābakus un staigā kā barons.

8.janvāris, 15:50 Atbildēt

Tā valdiba ir debila.

8.janvāris, 21:56 Atbildēt

Debīlisms!!!! Kā var šitādas pasakas stāstīt???? Nevis žurnālisti bet Anderseni....pretīgi! Vēl varētu būt,ka večai kāds no puņķēdàju bandas piecīti piesolīja par šādu izrādi.Cilvēki attopaties!

9.janvāris, 8:20 Atbildēt

Drīz varēs staigāt ar tukšu vēderu, kad aizliegs desas!

9.janvāris, 11:39 Atbildēt

Ar tā zeķēm un apakšbiksēm,ar baterijām gan brīžiem tā dīvaini pavisam...pa tel.var pasūtīt un tad var nākt pakaļ vēl reizi.Man viss liekas tā dīvaini.Vai nu valsts ir dīvaina vai es neko nevaru īsti saprast,jo nekas jau būtībā nemainās,ja to visu veikalā var nopirkt.Alkoholu varēja aizliegt.Tā nav pirmā nepieciešamības prece.

10.janvāris, 18:09 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:08

Jaunākās diskusijas