Covid-19: Frizieres mērs ir pilns; viņa vēršas pie Kariņa

Viktorija Gabrjuna 7.janvāris, 13:09
 
Vladislavs Proškins/F64
Sociālajā tīklā Facebook popularitāti guvis kādas rīdzinieces Ilzes ieraksts. Sieviete, kas ikdienā strādājusi par frizieri, bet valstī noteikto ierobežojumu dēļ to vairs darīt nevar, uzrunā Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, Veselības Inspekciju un Ekonomikas ministriju.
Vēršoties pie Kariņa un atbildīgajām iestādēm, sieviete lūdz paskaidrot "loģiku šim ieilgušajam farsam - slēgt frizētavas - un kaut nedaudz iedziļināties lietas būtībā?"

" Paskaidrojiet, tieši KĀ salons, kurā ir paredzētas 9 darba vietas, no 2020.gada pavasara tika samazinātas līdz 4, distances dēļ un kur tiek veikts stingrs iepriekšējs klientu pieraksts un anketēšana, dezinfekcija un masku nēsāšana, var būt drauds sabiedrībai un vīrusa perēklis ( jūsu pašu citāts)! Nemaz nerunājot par nelielajiem saloniņiem, kur klienta apmeklējums ir 1:1? Kā?

Un apskatiet otro attēlu - mūsu ikdiena iepērkoties tādos grandos kā Rimi un Maxima! Ja gribat samazināt vīrusa izplatību, aizslēdziet kaut uz brīvdienām, iesākumā visus tirdzniecības centrus. Iepirkties tak var attālināti, vai ne?
Bet nolikt veselu sfēru uz lāpstiņām ir pareizi?? Es saprotu, ka jums nerūp ne koptas rokas, ne ārējais izskats, jo "rukājat" melnu muti "mūsu labā", bet smadzenes pieslēgt neviens vēl nav atcēlis!!
P.S. Es neprasu pabalstus, es vēlos strādāt!!" izmisumā raksta sieviete.
Šis ieraksts sociālajā tīklā Facebook izpelnījies milzīgu popularitāti - ar to dalījušies aptuveni trīs tūkstoši lietotāji, ierakstam ir vairāk nekā 300 komentāri.
Cilvēki pauž dažādus viedokļus - liela daļa piekrīt Ilzes rakstītajam, piebilstot, ka varbūt skaistumkopšana tomēr nav infekcijas uzplatības avots, ņemot vērā datus par saslimušo skaitu, kas nesamazinās.
Vēl komentētāji piefiskējuši, ka, neskatoties uz friziera pakalpojumu nepieejamību, Kariņa un ministru sasukas esot kā tikko pēc salona apmeklējuma.
Tāpat Facebook lietotāji raksta, ka valdība neatstāj citu izeju, kā frizieriem un manikīra meistariem turpināt strādāt "pagrīdē".
"Pēc viņu domām, tur kur ļaužu drūzmas tas skaitās droši.
Skaistumkopšanā ir tikai meistars un klients! Un mēs esam pats bīstamākais drauds un vīrusa izplatības perēklis. Nevienā tirdzniecības vietā netiek ievērota tāda dezinfekcija, kā skaistumkopšanas kabinetos. Pēc katra pircēja veikalu grīdas, un virsmas netiek dezinficētas, skaistumkopšanā gan to darīja, un pēc katra klienta vēl bija pārtraukums, lai var telpas izvēdināt.
Kurā veikalā tas tiek darīts??? Nekur.
Tad kur ir drošāk???
Bija kasieres, kuras veikalos aiz aizsargstikla bez maskām sēdēja, tas skaitījās droši. Man kā manikīra meistaram ir aizsargstikls, maska un vizieris. Klientam maska," teikts kādā komentārā.

Tikmēr jāpiebilst, ka Ministru kabinets šodien plāno lemt par Covid-19 pandēmijas laikā nooteikto ierobežojumu pagarināšanu līdz 25.janvārim.

Otrdien valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdē tika panākts konceptuāls atbalsts ierobežojumu pagarināšanai par divām nedēļām.

Savukārt ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) norādīja, ka gadījumā, ja valdība lems par ierobežojumu pagarināšanu, valstī būs jāievieš atbilstoši atbalsta pasākumi.

Pēc ministra teiktā, arī turpmāk būtu jāizmaksā dīkstāves pabalsti, algu subsīdijas un jāpiešķir finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem. Vienlaikus Vitenbergs rosinās paplašināt atbalsta saņēmēju loku, paredzot, ka uz atbalstu varētu pretendēt tie uzņēmumi, kuriem šogad būs apgrozījuma kritums pret pagājušo gadu.

Tāpat Vitenbergs informēja, ka plānots ieviest jaunu atbalsta instrumentu - atbalsts nomas maksas segšanai, uz kuru varētu pretendēt gan Covid-19 krīzē cietuši tirdzniecības uzņēmumi, gan pakalpojumu sniedzēji, piemēram, frizētavas un kafejnīcas.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 7.februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu, tostarp aizliegt strādāta frizētavām un manikrīra saloniem.

Komentē 32

 
Anonīms
 

Nu frizētavas ir reāls risks, kur arī 2 metri, kas strādā pie dabīgas ventiļācijas, un distancēšanās nelīdzēs.

Ja lieto fēnu, tas nozīmē piespiedu ventilācija- vīŗusi tiek izpūsti un izdzenāti pa visu telpu. Un arī maskas tur nelīdzēs, turklāt laiks būs ilgāk par 15 min.

Ja fēnus nelietos, tad nu klientiem būs slapju galvu jāiet mājā, dabūs vēl meningītu-ziema tomēr.

7.janvāris, 13:36 Atbildēt

Jā, frizētavās mūs gaida īstākais Covid3,14zģec!

7.janvāris, 14:01 Atbildēt
bezkaunīgais sivēns > izidors.m.rkak.ns

Fēniem gaisa iesūkšanas kanālam jāliek virsū sejas maska, ja jau cilvēkiem tā palīdz izvairīties no vīrusa, tad fēnam arī palīdzēs.

7.janvāris, 14:04 Atbildēt

Ir lampas, kā lidmašīnās, ar ko dezinficēt salonu, tās nepārtraukti turēt ieslēgtas, un viss būtu labi...

8.janvāris, 9:45 Atbildēt

Kariņam derētu nofrizēt matus uz nullīti, iespējams, ka tad smadzenes nepārkarsīs un spēs loģiski domāt. Vizuāli tāda frizūra viņam pat piestāvētu un viestu bijību.

7.janvāris, 13:50 Atbildēt

vai talaikā nepietiek ar maskām vai visiem cilvēkim būs jāizskatās pēc mērkaķiem noaugušiem garmatainiem hipijiem?

7.janvāris, 14:02 Atbildēt

Kas vainas mērkaķiem? AstraZeneka vakcīna "is made from a weakened version of a common cold virus from chimpanzees, that has been modified to not grow in humans." Avots BBS

7.janvāris, 15:09 Atbildēt
dzintars > silva

Tautai mīļajai saijdjot !!!

7.janvāris, 15:41 Atbildēt

Man žēl, bet tā nu tas ir ...riskus rada tieši fēni-izpūš virusus pa visu telpu .

Izraēlā jau no pērna pavasara ir aizliegts lietot kondicionierus publiskajās telpās, tai skaitā , veikalos un transportā. Un tur ir ļoti karstas vasaras...Jo piespiedu ventilācija, kas dzenā vīrusus pa telpu. Lidz ar to tur 2 metrus pat pieminēt ir bezjēdzīgi.

Tas pats lidmašīnās, kur slēgta telpa un iekšējā ventilācijas cirkulācija. Nu nelīdzēs tur ne maskas, ne filtri.

7.janvāris, 15:03 Atbildēt
Mia

Lidmašīnā filtrē gaisu pamuļķi

7.janvāris, 18:57 Atbildēt
jautajums > mia

Vīrusiem tie filtri pie kājas...Kā mušām drāšu žogs...

7.janvāris, 20:46 Atbildēt
dzintars > jautajums

bļin,brīnos ,ka ir vēl ir kuri logiski domā

8.janvāris, 11:36 Atbildēt
Futs Bols > mia

Tas ir labi, ka darbs ir arī pamuļķiem.

8.janvāris, 21:16 Atbildēt

galvenais burku vāciņu un burtnīcu pirkšana var izplatīt sērgu,bet ar DPD kerjeriem nopirkt nav problēmu. Es laikam zinu kādas preces ir Kariņam savās preču vairumbāzēs. Taisa biznesu uz lohiem ,bet tauta namordņikos bacili filtrē un visam tic.

7.janvāris, 15:40 Atbildēt

Nolādētā kankara ,jobannā palīgskolas absolventa banda tik no rīta līdz vakaram pist cilvēkiem smadzenes!!!

7.janvāris, 15:59 Atbildēt

Kas Tevi padarīja par tādu rupekli? Šausmas!

7.janvāris, 21:13 Atbildēt

Pedikīrs vajadzīgs vairāk par manikīru un frizūru, apavu veikali slēgti, lielākus nenopirkt.

7.janvāris, 16:28 Atbildēt

Protams ka viņa negrib pabalstu bet grib strādat. Visa nauda ko bāza kabatā bez uzskaites tagad iet garām. Tas arī ir galvenais iemesls kāpēc frizieres trako.

7.janvāris, 19:03 Atbildēt

Tu nu gan esi stulbs. Es kā braucu pie savas frizieres un manikīres tā braukšu, tikai tagad pie viņām mājās. Un tieši tagad nodokļus nemaksās viņas

7.janvāris, 19:17 Atbildēt
Stavus Grudejs > laine.5eb3b4d927f73

Tu esi vel stulbāka, jo tagad nedrīkst tā vienkārši apciemot. samaksāsi vēl sodu, sapratīsi.

7.janvāris, 21:42 Atbildēt
Laine > stavus.grudejs

Es sodu nemaksāšu:))

8.janvāris, 7:29 Atbildēt

tu pie VID ēkas laikam viens tikai stāvi vai esi tāds pats kā Zatlers glums,ņem kukuļus un atzīstas šinā faktā kandidējot par prezidentu.Tad saprot ,ka ir apkakājies un jož uz VID nomaksāt nodokli par kukuļiem ar 200 ls. Varu iedomāties kā Zviedrijā,Somijā,Dānijā un c.zviedza vēderus turēdami

8.janvāris, 11:41 Atbildēt

vēl krutāk ir ar autotirdzniecību- man laukumā pa visu dienu labi ja kādi 12 cilvēki nogrozās-ofisā nevienu nelaižam-laukuma palatība pusshektārs- kā tur nax.var kādu aplipināt???-bet nē drīkst tirgot tikkai atālināti-kretīnu un debīliķu orda,vienīgais,kas šiem interesē-kā ""APGŪT"" kovidkredītus

7.janvāris, 20:50 Atbildēt

lai vai cik man personīgi šie ierobežojumi ir apnikuši, bet tā nav kariņa iniciatīva tikai. VISĀ EU ir identiska situacija. frizieri, restorāni .... slegti Vācija, DK, austrija, ITālija.... Ko darīs ja jūsu tuvinieki mājās gultā nosmaks, jo slimnīcas nespēs uzņemt, tad jau arī karins būs vainīgs!? Tikai patiesībā vainīga ir vinķele, jo bija atbildīgā, un ja ši mājupsēde ieeilgs līdz jāniem tad tikai viņas novilcināšanās dēl. vakcinēšana ir vienīgais, kas šo situāciju var manīt. Jo ātrāk visus 2x novakcnēs, jo ātrāk uz'ņemēji varēs atsākt strādāt ar pilnu jaudu.

7.janvāris, 22:09 Atbildēt

Eu nu pieauguši cilvēki, cik var spēlēt paslēpes. Jau besij ārā! Pēc tam skatīsim ciparus cik izmisumā pārņēmtie būs pakārušies? Par katru pašnāvību es ierosinātu Kariņam pa gadam ieslodzījuma. Paskatīsim kas saskrien?

7.janvāris, 23:35 Atbildēt

Līdz šim nepazīstu personīgi kurš ir nosmacis vai smok. Tikai tas traļļa un burtnīcas pirkt nevar un burku vāciņus

8.janvāris, 11:43 Atbildēt

aga tad jau labāk es paslimošu ar šito kovidu kā citi,2 nedēļas un vesels. A to ļergu kura 2 mēnešos izstrādāta grūd dirsā sev pati

9.janvāris, 11:48 Atbildēt

Gribētu dzirdēt frizieres Ilzes dziesmu tad kad viņa vai viņas radi,draugi nonāktu slimnīcā pie ventilatora! ko nez tad šī pārgudrele dziedātu?

8.janvāris, 10:15 Atbildēt

ej vakcinējies,tevi tur jau gaida .

8.janvāris, 11:43 Atbildēt

Neviens frizieris nekad nav devis čeku par pakalpojumu,bet visu licis kabatā...ko tagad grib?Un tagad ir gadījumi kad pieņem mājas apstākļos arī manikīra speciālisti...Tad ko??!!

8.janvāris, 11:50 Atbildēt

Zoss, tu zini, ka frizieriem un manikīriem ir patentmaksa VID un, ja var tev čeku nedot?

8.janvāris, 17:05 Atbildēt

Frizétavas citás valstís jau sen bija slégtas , kamér Latvijá viss darbojás . Tikai tur cilvéki saprot situácijas nopietníbu un vispár nediskuté . Pats var savus matus un nagus sakopt , lídz dzíve atgriezísies vecajás sliedés.

8.janvāris, 12:12 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:08

Jaunākās diskusijas