Austrumu slimnīcas feldšere internetā izplata viltus ziņas

tautaruna.lv 4.decembris 2020, 13:28
 
Kaspars Krafts/F64 Photo Agency
Plašu ievērību sociālajos tīklos guvis skandalozā aktīvista Valentīna Jeremejeva video. Tajā apkopotas lielākoties jau dzirdētas sazvērestības teorijas par Covid-19. Tikai šoreiz tās klāsta cilvēks, kurš tiek pieteikts kā mediķis un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) darbinieks. Medicīnas iestāde no video paustajiem apgalvojumiem norobežojas un sauc tos par pilnīgiem izdomājumiem, vēsta LTV "Panorāma".

Vairāk nekā pusstundu garajā video feldšere Marina Kornatovska lielākoties atstāsta jau vairākkārt dzirdēto sazvērestības teoriju "klasiku" - Covid-19 esot izdomāts, statistika par inficētajiem esot viltota, slimnīcu pārslodze esot mīts, vēl neieviestās vakcīnas patiesībā būšot nāvējošas. Feldšere aizrunājas līdz tam, ka ārsti slimnīcā apzināti kaitējot pneimonijas pacientiem, vēsta LTV.

"Tajā ārstēšanā, kas tiek nozīmēta pneimonijas slimniekiem, ārstēšanas algoritms ir aizdomīgs un nesaprotams. Es redzu citu klīnisko ainu, bet man ir aizdomas, ka tas nav vīrusa saasinājumu dēļ, bet dēļ tā, kas tiek darīts ar pacientiem ārstēšanas laikā," stāsta Marina. Pēc viņas domām, tiek eksperimentēts, kā ātrāk nogalināt vai radīt iespaidu, ka cilvēks ir izārstēts.

Dienu iepriekš sieviete bija izplatījusi audio failu ar citiem izdomājumiem - Ķīpsalā tiekot veidota Covid-19 pacientu slimnīca, bet koronavīrusa vakcīnas būšot nāvējošas.

Vienīgais, kas šim ierakstiem piešķir lielāku uzticamību nekā kārtējam sazvērestību video, ir Marinas darbavieta. Viņa patiešām ir feldšeris-ārsta palīgs Austrumu slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnikā. Tieši tur tiek izvietoti Covid-19 pacienti.

Slimnīca no viņas teiktā pilnībā norobežojas un pat nevēlas komentēt tik acīmredzamus melus un izdomājumus.

"Slimnīca kategoriski norobežojas no sociālajos tīklos paustās informācijas par Covid-19 pacientu ārstēšanu mūsu slimnīcā. Tur nav jāmeklē patiesības grauds, jo patiesības tur nav," uzsvēra RAKUS pārstāve Ilga Namniece.

Tāpat patiesībai neatbilst apgalvojumi, ka uzreiz pēc šīs intervijas Marina esot atlaista no darba slimnīcā. Notikušais ceturtdien apspriests Austrumu slimnīcas valdes sēdē, bet viņas rīcība vēl tiks atsevišķi vērtēta.

"Slimnīca vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs ar ziņojumu, lai iestādes savas kompetences ietvaros izvērtē atbildību. Attiecībā uz slimnīcas kā darba devēja attiecībām ar darbinieku - tiks sākta dienesta izmeklēšana, lai izvērtētu šo konkrēto gadījumu," norādīja RAKUS Juridiskās daļas vadītājs Eduards Broks.

Latvijas Televīzija mēģināja sazināties ar Marinu, bet jautājumi sociālajos tīklos palika bez atbildes. Taču viņas pieļāvuma formā izteiktie apgalvojumi izsaukuši plašu rezonansi sociālajos tīklos. RAKUS mediķi savā virzienā saņēmuši arī draudus.

Slimnīca apkopos saņemtās draudu vēstules un konsultēsies ar juristiem par iespēju vērsties tiesībsargājošajās iestādēs.

Komentē 28

 
Anonīms
 

Nu,ja tā var runāt mediķis,tad gribās teikt,ka viņai nav kaut kas kārtībā ar garīgo veselību,un otrs,pareizi dara slimnīca,ka nodod izmeklēšanai viņas teikto.Ir jāsauc tādi cilvēki pie atbildības.Tā vietā,lai mēs tagad visi saliedētos,un pildītu visus noteikumus,lai p''ec iespējas ātrāk tiktu uzvarēts vīruss,viens mediķis atļaujās t'muldēt.Murgs kaut kāds!

4.decembris 2020, 14:08 Atbildēt

garīgo veselību mediķiem pārbauda

5.decembris 2020, 12:47 Atbildēt

Neredzu pierādījumus, ka izplatītas viltus ziņas. Ir tikai apgalvojums.

4.decembris 2020, 14:18 Atbildēt

Lasīt neproti un ar dzirdi arī nevisai.

6.decembris 2020, 23:32 Atbildēt

Melānijai-pildi vien ZOSS tos noteikumus! Pati saprati ko uzrakstiji?

4.decembris 2020, 14:22 Atbildēt

Nesaprati?Tad pašai ar pelēko vielu nav īsti kārtībā.

6.decembris 2020, 23:33 Atbildēt

Krievu klīnikā ,krievu feldšere izplata viltus ziņas.Es nekad neārstētos šajā klīnikā.

4.decembris 2020, 14:45 Atbildēt

Driizaak jau slimniicas vadiiba buutu saucama pie atbildiibas. Saakot no pasha saakuma, no testeeshanas veida, medikhi atklaati melo. Galvaa (tur kur savienojas deguns ar pieri) veidojas tikai gripas viiruss. Bakstot, ar vates kocinhu, degunaa, var atrast tikai gripas viirusu.

Covid veidojas gaisa vadaa, kruushu vidusdalhaa. Covid klepus neklepojas uz aaru, bet klepojas uz iekshu. Pirms klepus , diafragma no kruushu apakshas, virzaas iekshaa veedera dobumaa. Rezultaataa veidojas vakuums, kursh viirusu, kopaa ar atstraadaato gaisu , rauj iekshaa plaushaas. Maskas un paareejais ir liela kraapshana.

4.decembris 2020, 15:05 Atbildēt

Covid diagnostikaa, vislabaakaa ir datortomograafija. Var izmantot arii rentgenu, bet precizitaate buus mazaaka.

youtu.be/-ZER4tUy2Vo

4.decembris 2020, 18:27 Atbildēt

Datortomograafija pieejama arii vairaakaas Riigas mediciinas iestaadees. Aciim redzot izmaksu deelh, tautai tas netiek piedaavaats. Vates kocinhi ir leetaaki. Ar datortomograafijas paliidziibu, iespeejams saprast, ka klepus neklepojas uz aaru, bet gan uz iekshu. Sekojoshi, taa masku neesaashana ir pilniigi nejeedziiga un tuvina cilveeku naavei.

www.slimnica.lv/rigas-2-slimn...afija#cenradis

4.decembris 2020, 18:43 Atbildēt

No , augstaak mineetaa, var saprast ka Karinhsh, Vinhkhele un citi apzinaas, ka Covid neklepojas uz aaru un maska nav nepiecieshama, jo kaitee veseliibai.

4.decembris 2020, 18:46 Atbildēt

Medicīnas profesors esi?

6.decembris 2020, 23:34 Atbildēt

INGA,es tad ļoti labi saprotu,ko uzrakstīju.Kas notiek ar cilvēkiem,lai censtos iziet no mūsu kopējās nelaimes ātrāk,un ar mazākiem zaudējumiem,ir cilvēki,kuri zākā ministrus,ārstus,cits citu.Vai tad tas ir normāli? Jā,es pildu visus noteikumus,un arī manā pilsētā ,redzu,ka cilvēki ir apzinīgi,un ļoti nopietni uztver šodienas situāciju.

4.decembris 2020, 16:24 Atbildēt

Будем посмотреть!

4.decembris 2020, 18:20 Atbildēt

Paldies feldsherei Marinai Kornatovskai, par uzdroshinaashanos runaat patiesiibu.

4.decembris 2020, 18:53 Atbildēt

VALENTĪNAI -TAISNĪBA-COVIDS IR NAUDAS PUMPIS OLIGARHIEM!!!!!!!!!!!!!!!

5.decembris 2020, 2:50 Atbildēt

Es šo cilvēku nelaistu slimniekiem tuvumā.Viņa izskatās tik pārņemta ar savām idejām,ka varētu pat slimniekam kaitēt.Lai pierādītu ,ka viņai taisnība.

5.decembris 2020, 11:21 Atbildēt

Laikam jau kāds ir labi tai Marinai samaksājis un viņai vairs nebūs nepieciešamības līdz mūža galam strādāt. Kauns! Cietumā tādu nekavējoties! Man kā mediķei ir kauns par šādu kolēģi.

5.decembris 2020, 12:00 Atbildēt

sen jau viss bij aizdomīgi. šeit pēc taisnības izskatās

5.decembris 2020, 12:44 Atbildēt

nekad un neko viņi netiesāsies jo liela daļa ko tā Marina teica ir patiesība.Kas vainīga,tas bailīgs

5.decembris 2020, 13:12 Atbildēt

mīž vilkači, mīz, vui kā mīž

5.decembris 2020, 22:05 Atbildēt

Kurš tad var pierādīt ka tā nav! Vai tad nav redzams vis ka notiek pēc plāna. Tīko kāds drosmīgs parādās un pasaka tad tulīt aferistu noliedz. Sapotejieties, apspragsiet ka mušas 5 gadu laikā. Kurā vakcīna var būt gatava 5 mēnešos. Attopieties! Mediķi to zin, bet viņiem liek klusēt,un melot ka vakcīnas drošas. 5-7gadus vajag vakcīnas laiku lai izietu 3 posmus.

5.decembris 2020, 22:22 Atbildēt

Tieši tā!

9.decembris 2020, 17:57 Atbildēt

gluži manas domas

11.decembris 2020, 15:33 Atbildēt

Nesaprotu, kāpēc Marinu atlaida no darba? Cilvēks savā brīvā laikā var darīt, ko grib.

Lai iet uz Darba inspekciju, raksta sūdzību, un dabūs atjaunot darbā, un saņems vēl normālu kompensāciju.

6.decembris 2020, 15:54 Atbildēt

Ko jūs te varat muldēt!!!Kamēr paši nesaskarsieties ar šo slimību,laikam pie prāta nenāksiet.Man divi tuvi pazīstami cilvēki saslima,un nebūt ne sirmā vecumā ar pamatslimībām.Viens jau,diemžēl,ir miris,otrs vēl pie ventilatora cīnās par iespēju dzīvot.Ja jums ir problēmas ar garīgo veselību,ārstējieties,bet nerakstiet te muļķības!!!

6.decembris 2020, 23:42 Atbildēt

Izbeidz muldēt muļķības, ja ārsti kā experimenta trusīsus ir nozāļõjuši

9.decembris 2020, 17:58 Atbildēt

īzklausās ,ka viens otrs taisnību runā.Sen jau oda pēc lohotrona. Vakcīnu no nezināmas sērgas izstrādā ātrāk kā es savu dzīvokli varu izremontēt.Līķu gar ceļa malu nav ,bet panika kosmoss. Sērgas apkarošana ari nelogiska. Es domāju ,ka viduslaikos kad gāja pāri Eiropai buboņu mēris nebij neviena ,kas teiktu ,ka tas ir lohotrons.

11.decembris 2020, 15:38 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:53

Jaunākās diskusijas