Ar Covid-19 inficētā latviete: Visvairāk priecājos par to, ka neesmu aplipinājusi kolēģus

tautaruna.lv 31.okt
 
F64, Kaspars Krafts
Latvijas iedzīvotāja, bloga mugursoma.lv autore, izveidojusi savu "Covid-19 dienasgrāmatu", kurā apraksta savas sajūtas, slimojot ar Covid-19. Bloga jaunākajā ierakstā viņa apraksta, kā ar Covid-19 simptomiem sadzīvo jau divas nedēļas.

Dienasgrāmatā viņa raksta, ka šonedēļ jūtas daudz labāk, ja salīdzina ar pagājušo nedēļu.

"Tagad, atskatoties uz slimības norisi, varu teikt, ka pagaidām visgrūtākā bija pirmā nedēļa, kad galvassāpes un nespēks bija īpaši spēcīgi un neziņa par nākotni - vislielākā.

Šobrīd jūtos saradusi ar jauno situāciju un arī simptomi vairs nav tik izteikti.

Jāteic, ka vakar bija pirmā diena, kad jutos labi. Bija atgriezies dzīvesprieks, darbotiesgriba (rekā, es jau kā prezidents te sāku runāt) un, pats galvenais, bija pazudis “astoņkājis” no galvas. Šodien gan šis ir atpakaļ, un galva atkal ir miglaina kā mežs aiz loga.

Lai arī beidzot varu sacīt, ka kļūst labāk, tomēr “hop” un “urrā” saukšanai vēl ir par agru. Diemžēl zinu vairākus gadījumus, kad cilvēki jau nosprieduši, ka ir veseli un var atgriezties darbos, kad uz līdzenas vietas ir klāt pneimonija vai kāds cits saasinājums un diemžēl jāpārceļas uz slimnīcu pie mediķiem. Tāpēc ņemu vērā arī vairāku draugu sacīto - ka jāatlabst lēnām un nevajag pie pirmās labās pašsajūtas mesties darbos (atturēties gan nenākas viegli)," viņa raksta.

Tāpat sieviete pastāsta par to, kā ārstējas, taču uzsver, ka katram ārstēšanas metode tiek izvēlēta individuāli.

"Vairāki no jums ir vaicājuši par terapiju - vai un kā es ārstējos? Pirmkārt, vēlos uzsvērt, ka katra slimnieka situācija un simptomi ir individuāli un ārstēšanu pārrauga ģimenes ārsts vai cits profesionālis, lemjot par piemērotāko terapiju. Es lietoju medikamentus (imūnsupresantu un inhalatoru) savai plaušu slimībai, tad vairāki preparāti tiek uzņemti saistībā ar Laima slimību, bet par godu kovidam esmu pievienojusi Bromheksīnu. Nu un paralēli šai terapijai uzņemu dažādas dabas veltes - ķiplokus, dzērvenes, ingveru, citronus, smiltsērkšķus, Islandes ķērpi, piepju novārījumu un dažādus citus labumus, kurus tobrīd ķermenim gribas un kas ir pie rokas," raksta sieviete.

Tāpat viņa piebilst, par ko visā šajā sāgā priecājas visvairāk.

"Šai kovid sāgā mani visvairāk priecē fakts, ka izskatās, ka neesmu aplipinājusi nevienu no kolēģiem vai sadarbības partneriem - visiem, par kuriem man ir informācija, testi ir negatīvi. Es nezinu, vai tas nozīmē, ka man esošais vīrusa paveids nav pārāk lipīgs vai veiksme ir tajā, ka kopš simptomu parādīšanās izolējos un nevienu nesatiku. Lai vai kā - esmu patiesi priecīga par šo!"

Jau iepriekš esam rakstījuši, kā sabiedrībā pazīstami cilvēki, žurnālisti un citi, kuri Latvijā slimo ar jauno koronavīrusu, dalās ar saviem stāstiem sociālajos tīklos, kā arī aicina sabiedrību ievērot noteikumus par distancēšanos, sejas masku izmantošanu publiskās vietās.

Piemēram, žurnālists Guntars Meluškāns vērsa uzmanību visiem skeptiķiem, ka, ja iepriekš kā argumentu, ka vīruss nepastāv, viņi pauda to, ka nepazīst nevienu inficēto, tad tagad viņi šādu ieganstu nevarēs izmantot - žurnālists inficējies ar Covid-19.

Bet dziedātājs Lauris Reiniks visai skarbi vērsies pret tiem, kuri atsakās sabiedriskās vietās nēsāt sejas maskas: "Tiem, kas uztraucas, ka masku valkāšana apdraudēs viņu smadzeņu darbību, jāsaka, ka jums vairs nav ko zaudēt un uztraukties. Tas vilciens jau ir aizgājis bez maskas."

Komentē 3

 
Anonīms
 

Kolēģi vēl nav uz sts pārbaudījušies

31.oktobris Atbildēt

man šķiet ,ka viņa ir stulba zoss ar savu blogu...vistas smadzenes

1.novembris Atbildēt

Wau, tagad gan es sākšu baidīties!( Dura, nebūtu baidījusies, nesaslimtu).

2.novembris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:59

Jaunākās diskusijas