JRT jaunā seriāla cena izbrīna kultūras mīļotājus

tautaruna.lv, Agate Grebže 29.okt
 
F64, Mārtiņš Zilgalvis
Jau novembrī skatītāju vērtējumam tiks nodota Jaunā Rīgas teātra daudzsēriju mākslas filma, tomēr to skatīt varēs tikai, veicot samaksu. Seriāla cena raisījusi plašas diskusijas sociālajos tīklos.

2020. gada pavasarī Covid-19 krīzes laikā, kad pulcēšanās ierobežojumu dēļ visas izrādes tika atceltas, Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskajam vadītājam Alvim Hermanim radās ideja veidot daudzsēriju mākslas filmu. Filmēšana norisinājās vasarā, bet jau novembrī paredzēts daudzsēriju mākslas filmu “Aģentūra” desmit sēriju garumā piedāvāt skatītājiem.

Tomēr maksa, kāda norādīta, lai varētu skatīties JRT seriālu, izraisījusi asas diskusijas sociālajos tīklos.

Teātra mājaslapā norādīts, ka iespēja baudīt JRT aktieru sniegumu tuvplānā savās mājās ģimenes vai draugu lokā desmit stundu garumā - tikai divu teātra biļešu cenā (50 Eur), bet, iegādājoties daudzsēriju mākslas filmu iepriekšpārdošanā no 20. novembra līdz 26. novembrim - cena 40 Eur.

Vairums atbalsta šo Jaunā Rīgas teātra jauno darbības virzienu, norādot, ka aktieriem arī ir jāpelna un neviens nestrādā bez maksas. Citi uzskata, ka šādā veidā teātris cenšas nosegt nenotikušo izrāžu dēļ radušos zaudējumus.

Jau zināms, ka 2020. gada pavasarī Latvijā sākās pirmais Covid-19 vilnis, kura laikā tika noteikti stingri pulcēšanās un pasākumu rīkošanas nosacījumi. Visiem teātriem, tostarp Jaunajam Rīgas teātriem nācās atcelt neskaitāmas izrādes un atgriezt par tām naudu, radot lielas finansiālas grūtības.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Kultūra ir jāatbalsta valstij, no piešķirtajiem 2x 4 miljardiem! Kā to dara citas Eiropas valstis. Nekaunīgi ir to ignorēt un, piemēram, palielināt aizsardzības budžetu (pilnīgi nevajadzīgi!).

29.oktobris Atbildēt

Bet kurš garantēs , ka tā filma ir aizraujoša?

29.oktobris Atbildēt

Un pareizi dara, par darbu ir jāmaksā, un laba, kvalitativa kultūra nav lēta, ja par cigām un šnabi var izmest 5, tad par vienu seriju tas ir pat pa leto

29.oktobris Atbildēt

Es piekrītu,ka tas nav daudz.Kā Kalviskis raksta ''...kvalitatīva kultūra nav lēta''!

29.oktobris Atbildēt

Diemžēl strīds ne par ko.Aizejot uz uz teātri klātienē tu saņem notikumu un pilnu sajūtu gammu, pārkāpjot slieksni uz un izejot no, plus - klātbūtnes efekts gan ar skatuvi,gan zāli.Teātris nav kino,kur sajūtu pastiprinājums ir montāža un visa veida specefekti un t.t.Teātris nevar būt tas pats,kas - nospiest "repeat".Tur arī cena cita,kādreiz bija teātra izrāžu ierakstu atkārtojumu TV translācijas - pēc skatītāju vēlēšanās, un par brīvu.Šobrīd iet runa ne par dzīvotspējīgu alternatīvu,bet laicīgu,ja esam optimisti,neatkarīgi no situācijas izpratnes līmeņa,, atbalstu šīs mākslas pārstāvjiem lai tie nepazustu principā.

30.oktobris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:38

Jaunākās diskusijas