Covid-19: ārsts Liepājā vēršas pie sabiedrības

Viktorija Gabrjuna 29.okt
 
F64
Liepājas Reģionālās slimnīcas ārsts Ivars Krastiņš, uzrunājot sabiedrību, atklāj, ka Covid-19 infekcijas skarto pacientu skaits slimnīcās šajās dienās ir augošs, tikmēr netrūkst cilvēku, kas atsakās ievērot noteikumus par ierobežojumiem vai cenšas tos “apiet ar līkumu”, raksta "liepajniekiem.lv".
Krastiņš ārsta vārdā lūdz nedaudz vairāk atbildības pret sevi, pret saviem tuviniekiem un tiem medicīnas darbiniekiem, kas strādā un mēģina tikt galā ar nebūt ne vienkāršajām situācijām slimnīcās.

Pēc ārsta domām, ir jābūt stipri aprobežotam cilvēkam, lai nesaprastu, cik situācija ir nopietna. Kopējais saslimušo skaits pasaulē pārsniedz 43 miljonus, bet 1,15 miljoni ir miruši. Pēdējo septiņu dienu laikā ir trīs miljoni jaunu saslimšanas gadījumu. Šis Covid-19 pacientu pieaugums nav tikai Liepājas vai Latvijas īpatnība, tā ir globāla lieta.

Ierobežojumi, ko pasaules valstis pieņem, ir ļoti drakoniski, drastiski, cilvēku kustību ierobežojoši.

"Nelaime ir tāda, ka no padomju laikiem mums līdzi nāk mehānisms, ka, tiklīdz ievieš kaut kādus noteikumus, nākamais, ko mēs darām, - gudrojam, kā to visu apiet, kā apčakarēt. Cilvēki kāri sāk lasīt muļķības, ka vīruss ir izdomājums, ka te darbojas Bils Geitss un 5G, un vēl sadomājas nezin ko. Cilvēks tic tam, kam viņš grib ticēt. Šis ir tas gadījums, kad nevajadzētu domāt, kā visu apiet un izvairīties no noteikumiem, bet vienkārši tos ievērot. Tāpat būt godīgiem un neslēpt neko. Ja esi atbraucis no gliemežu lasīšanas Īrijā, tad tā arī godīgi pasaki, nosēdi tās divas nedēļas mājās, uztaisi analīzes un tad dodies uz slimnīcu apciemot kādu, nevis: “Nē, nē, es ārzemēs neesmu bijis!”" pauž Krastiņš.

Viņš arī atklāj, ka noskaņojums mediķu vidū šobrīd ir dažāds.

"viens par situāciju uztraucas vairāk, cits mazāk, bet viņi visi ir norūpējušies par saviem tuviniekiem, bērniem. Protams, notiekošais tieši Liepājā, tiešā tuvumā, katru uztrauc visvairāk. Šis ir pēdējais laiks, kad sākt domāt, vai tiešām došanās vēlā vakarā uz publiskām vietām - klubiem, bāriem - ir dzīves sapņa piepildījums, bez kura nekā nevar. Tagad bez vajadzības noteikti nav ieteicams doties uz publiskām vietām. Varbūt kādu laiku var iztikt bez izpriecām un būt mājās, padomāt par dzīves jēgu un citām lietām," piebilda ārsts.

Iepriekš vēstījām, ka Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis(LRA) norādīja, ka ikdienā rūpīgi sekojot līdzi Covid-19 izplatībai ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē, bija skaidrs, ka nespēs izvairīties no šī vīrusa atgriešanās arī Liepājā.

"Vasarā esam veikuši preventīvo darbu, lai situācijā, ja rodas nepieciešamība atgriezties darba režīmā, kāds tas bija pavasarī, iestādes būtu gatavas turpināt nodrošināt pašvaldības sniegtos pakalpojumus. Šajā laikā mums jāturpina būt īpaši piesardzīgiem un atbildīgiem pret joprojām spēkā esošajiem veselības aizsardzības ierobežojumiem un rekomendācijām," uzsvēra Vilnītis.

Viņš aicina ikvienu atcelt plānotos ārvalstu braucienus un vēlreiz saviem līdzcilvēkiem atgādināt, ka vīrusa ierobežošanā noteicošā loma būs katra cilvēka individuālajai izpratnei un rīcībai.

Avots

Komentē 6

 
Anonīms
 

Šis ir tāds pat vīruss, kā visi pagājušie un nākamie, tikai varbūt drusku stiprāks, bet ne tāds, kādu brēku taisa visa pasaule, tostarp, Latvija. Paskaitiet cik cilvēku nomirst ar vēzi, ar sirds slimībām un daudzām citām slimībām, cik ir pašnāvnieku un cik avārijās nomirst, tad tas jūsu kovida upuru skaits ir nieks vien. Labāk teikt godīgi, ka tā ir afēra, speciāli uztaisīts, lai pēc pāris gadiem pasaule tā pārvēstos, ka neviens to vairs nepazīs un tas ir sliktā nozīmē. Un tikai tāpēc ir tāds kovids, kurš teicami to panāks.Jau sāk viss iet uz leju, daudzi uzņēmumi taisās ciet, hoteļi ciet, aviokompānijām darba nav un tā uz priekšu. Un cik aprobežotam cilvēkam ir jābūt, lai to nesaprastu!?

29.oktobris Atbildēt

Nu, un kāda tā nākotnes pasaule, utopist, būs?

29.oktobris Atbildēt
naudaskoks > izidors.m.rkak.ns

1984

29.oktobris Atbildēt

Kāpēc Zviedrijā neviens nesatraucas?

29.oktobris Atbildēt

Diezgan neētiski no ārsta puses uzreiz apsaukāt "ārzemēs" strādājošos par "gliemežu lasītājiem." Te domāju ar tajā teikumā sajūtamo intonāciju. Tā saucamajās, "ārzemēs", visas profesijas cieņā. Un praktiski nav ne vecuma, ne citu diskrimināciju. Arī par šādu aizskaršanu, aizvainošanu, jeb pazemošanu, var iekulties nepatikšanās. Jo arī tur, sabiedrība bija jāaudzina, un piem., Lielbritānijā attīstīja likumus, pret tādām izpausmēm, kā diskriminācija, jeb rasisms, jeb vispār, cilvēku aizvainošanu un pat pazemošanu. Un ar laiku, valstī parādījās efekts, ka cilvēks ir vērtība. Arī strādnieks, arī "klīners (cleaner), un arī gliemežu un sēņu lasītāji, un lauksaimniecībā un viesnīcās strādājošie, u.t.t... Kapitālisma ekonomikā katrs zobratiņš ir sazobē, un katrs tas ir svarīgs posms valsts uzturēšanā līmenī. Cik redzams, Latvijā līdz tādai saprašanai kaut kā vēl jānonāk. Ka katrs cilvēks, katra profesija ir vērtē. Tie, kuri pieļauj kļūdas, ar tiem jāstrādā, nevis jāaizvaino jeb pat jāpazemo. Vēl gribētos piebilst, ka personīgi es vēlētos, lai tās valstis, uz kurām lielākoties spiestā kārtā bija jādodās darbos mūsu tautiešiem, arī neapzīmētu kā "ārzemes". Nu kādas "ārzemes"... Valstis kā valstis, daudziem otrās mājas, iespējams jau pirmās. Attīstītas, spēcīgas, modernas, ļoti darbīgas... Labas valstis! Savādāk mēs tās sadalīsim it kā par vai nu Latvija, kā kaut kāds centrs, Eiropas centrs, vai? Un tās pārējās, it kā kaut kur tālu, provincēs, resp., "ārzemēs"... Iekšzeme, ārzeme... Nu nav tas tā. Visas tās ir valstis ir iekš EU, viegli sasniedzamas, visas mūsu draugi. Nekā tāla un sveša.

29.oktobris Atbildēt

Ko tur dirš tas dakteris ,es nesju masku un tik un ta tagad esmu slims ,jegas nekadas no tam maskām,kam jaslimo tie slimos ,tada dzīve!!!

29.oktobris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:05

Jaunākās diskusijas