Iespējams, eiropieši uz ziemas laiku pārgājuši pēdējo reizi

Lelde Veinberga 27.okt
 
Pixabay
Pagājušajā nedēļas nogalē Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis pārgāja uz ziemas laiku, pagriežot pulksteņu rādītājus par vienu stundu atpakaļ. Iespējams, ka šī ir pēdējā reize, kad ES pāriet uz ziemas laiku, vēsta "Deutsche Welle".

ES ir nolēmusi izbeigt pulksteņa griešanu 2021. gadā, taču konkrēts plāns, kas tiks darīts tālāk un kā to ieviesīs dalībvalstis, vēl nav atklāts.

Pēdējos gados diskusijas par pulksteņu griešanu pārtraukšanu kļuvušas aizvien plašākas. Kritiķi saka, ka pulksteņa maiņa izjauc bioritmus gan cilvēkiem, gan mājlopiem, izraisot veselības problēmas.
2018.gadā Eiropā aktualizējās jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību. Tāpēc Eiropas Komisija (EK) veica ES dalībvalstu iedzīvotāju aptauju, kurā lielākā daļa iedzīvotāju pauda viedokli, ka pastāvošā kārtība būtu atceļama.
2018.gada 12.septembrī EK iepazīstināja ES dalībvalstis ar jaunas direktīvas projektu, rosinot pārtraukt sezonālo laika maiņu visā ES teritorijā. Tomēr, tā kā dalībvalstīm bija nepieciešams papildu laiks nacionālajām konsultācijām un savu iedzīvotāju vēlmju apzināšanai, ES līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā nav vēl panākts.
Latvijas valdība lēmusi, ka Latvija kopumā atbalsta atteikšanos no sezonālās laika maiņas.

Līdz ar Eiropu mēs vairākas desmitgades divreiz gadā pagriežam laiku - rudenī, lai no rīta iegūtu stundu dienasgaismas, bet pavasarī, lai vasaras vakari būtu gaišāki.

Komentē 11

 
Anonīms
 

Sen bij laiks palikt uz vasaras laiku.

27.oktobris Atbildēt

Ziemas laiks ir īstais laika joslas laiks. Padomju Savienība 1981. gada pavasarī pirmoreiz pārgāja uz vasaras laiku.

27.oktobris Atbildēt

Īstais laiks ir pie Lemberga Ventspilī, Jauno gadu sagaidot, un viss!

27.oktobris Atbildēt

Nav tāda ne vasaras ne ziemas laika bet ir astronomiski atbilstošais laiks katrai laika joslai, Latvijai tas ir pašreizējais laiks, kad saule augstākajā punktā atrodas no 11.30-12.30 ! Viss finito!

27.oktobris Atbildēt

Jā, tā ir!

29.oktobris Atbildēt

Tā laika grozīšana visu ritmu izjauc,jo grūti ir pielāgoties veselam cilvēkam ,kur nu vēl maziem bērniem-slimiem,kā arī vecāka gada gājuma cilvēkiem.Pietiek to grozīšanu,ko gan mēs rudenī iegūstam no tā,tikai tumsu,gan rītos,gan vakaros.

27.oktobris Atbildēt

Beidzot....

27.oktobris Atbildēt

Un bērni cieš visvairāk! Redzu pēc saviem mazbērniem,čīkst katru vakaru pēc pulksteņa atgriešanas,ātrāk ceļas,ātrāk nāk miedziņš,kaut pulkstens tik vēl septiņi vakarā!

28.oktobris Atbildēt

Man gan patīk, ka visi griež, bet es ņikujā. :)

28.oktobris Atbildēt

Ieguvums no "ziemas laika" - tas ka jau ap 15-16 jāslēdz gaisma telpā, lai redzētu kaut ko darīt? Mūsdienās, kad vairumā darbavietu darbs sākas 8, 9, 10 no rīta, enerģijas taupības ieguvums ir tieši nekāds. Vienīgais ieguvums ir depresija no dzīves tumsā. Ceru, ka tiešām šis rudens ir pēdējais, kad notiek šī cilvēku cūkošana ar ziemas laiku.

28.oktobris Atbildēt

Jau kuro reizi.....?

29.oktobris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:24

Jaunākās diskusijas