Latvietes pieredze par Covid-19 saceļ traci internetā

Viktorija Gabrjuna 27.okt
 
Elmārs Rudzītis/F64
Latvijas iedzīvotāja, bloga mugursoma.lv autore, izveidojusi savu "Covid-19 dienasgrāmatu", kurā apraksta savas sajūtas, slimojot ar Covid-19. Sievietes jaunākais ieraksts izraisīja virtuālu kašķi viņas paziņu lokā.

Dienasgrāmatā viņa apraksta 11.slimošanas dienu.

"Šodien ir 11. diena ar kovid un kopumā jūtos apbrīnojami stabili. Tas, protams, nomāc, ka no rīta pamosties un esi jau noguris pirms izkāpšanas no gultas. Smagums krūšu rajonā un parasti diezgan ātri domājošā galva izpildās kā vecs dators, kuram vienlaikus palaistas pārāk daudz programmas. Akūtas sāpes nav, tik ik pa laikam ieīdas kāds muskulis. Un, klepus - tas nerimstas. Protams, saprotu, ka daudz foršāk ir gulēt mājās nevis slimnīcā, tāpēc arī ziņa, ka nekļūst sliktāk, ir laba ziņa," viņa raksta.

Sieviete uzsver, ka visgrūtāk ir ar "morālo stāju".

"Piektdien visu dienu sēdēju ekrānos, lasīju komentārus, kaut ko atbildēju cilvēkiem un jutos kā negaisa mākonis. Ar vienu “neticīgo” mana saruna beidzās ātri - jautājumi par kovid man nepienākoties, jo rakstītais šajā blogā izskatoties pēc tāda, par ko ir samaksāts. Ar otru padevos pēc mazliet garākas sarunas - kamēr es nenosūtīšu pozitīvas analīzes, viss manis teiktais esot “tukša muldēšana”. Lieki piebilst, ka analīzes ar sensitīviem datiem svešiem cilvēkiem nevēlos sūtīt.

Tomēr par šiem cilvēkiem pārdzīvoju mazāk nekā par sev pazīstamiem, jo notika tas, ko ļoti negribēju - mana dalīšanās ar kovid pieredzi izraisīja virtuālu kašķi manu paziņu lokā, turpinot visapkārt notiekošo savstarpējo apšpļaudi. Sastapos arī ar, manuprāt, dīvainu attieksmi - tā kā biju pieminējusi publiski, ka esmu piekritusi piedalīties Biomedicīnas centra veiktajā pētījumā par kovid, saņēmu jautājumu - “varbūt varētu noskaidrot, kā veicas ar tiem pētījumiem par Covid tēmām, kam tās lielās naudas piešķirtas?” Mīļie cilvēki - kā lai es to zinu un kāpēc man būtu šī brīža situācijā (un kopumā) tas būtu jāuzņemas? Man nav ne jausmas - cik, kam, kāpēc nauda ir piešķirta, cik lietderīgi tiek izmantota? To pašu es varu teikt attiecībā par dīkstāves pabalstiem, ierobežojumiem un noteikumiem. Tas, ka es publiski dalos ar informāciju, kā jūtas kovid slimnieks, nenozīmē, ka es detaļās pārzinu vai atbalstu visus valdības pieņemtos lēmumus," viņa raksta.

Jau iepriekš esam rakstījuši, kā sabiedrībā pazīstami cilvēki, žurnālisti un citi, kuri Latvijā slimo ar jauno koronavīrusu, dalās ar saviem stāstiem sociālajos tīklos, kā arī aicina sabiedrību ievērot noteikumus par distancēšanos, sejas masku izmantošanu publiskās vietās.

Piemēram, žurnālists Guntars Meluškāns vērsa uzmanību visiem skeptiķiem, ka, ja iepriekš kā argumentu, ka vīruss nepastāv, viņi pauda to, ka nepazīst nevienu inficēto, tad tagad viņi šādu ieganstu nevarēs izmantot - žurnālists inficējies ar Covid-19.

Bet dziedātājs Lauris Reiniks visai skarbi vērsies pret tiem, kuri atsakās sabiedriskās vietās nēsāt sejas maskas: "Tiem, kas uztraucas, ka masku valkāšana apdraudēs viņu smadzeņu darbību, jāsaka, ka jums vairs nav ko zaudēt un uztraukties. Tas vilciens jau ir aizgājis bez maskas."

Komentē 23

 
Anonīms
 

Neviena krieviete neko nav uzrakstījusi?

27.oktobris Atbildēt

Apbrīnojami, tieši tāda sajūta man ir jau desmit gadi un es slimoju ar alerģiju. Pavasaros un rudeņos tieši tā jūtos. Pašreiz arī ir tieši tā, bet es zinu, ka tā ir alerģija.Klepoju pa trim nedēļām no vietas. Un ko man bija darīt un darīt tagad? Uzpurnis nepalīdzēs, man nemaz nedrīkst tādu likt, uzreiz paliek slikti. Uzpurņi vispār nevienam nav vajadzīgi, jāievēro distance un cītīgi jāmazgā rokas.Dziedātājs Reiniks var nēsāt uzpurni, ja vēlas, bet tas, kā viņš raksta, godu viņam nedara.

27.oktobris Atbildēt

Izklausās pēc baigām pohām...

27.oktobris Atbildēt

lielaaks murgs nav lasits!!kada nepazistama viela ostita vai lietota.. A Reiniks ar saviem koucoshiem shlaberiem var ari turet uz locekli cauru dienu prezeravativu,, un to pec tam bus vieglak jav lietot kaa masku pasham sev ..atradies ieteiceejs uzmist vina viedoklim!!

27.oktobris Atbildēt
Marcis > edgars.bumeistars

Tu debilas idiots,tu vispar sapoti,kadu savus slimos murgus esi uzrakstijis sava infantlaja komentara,realais Tvaika ielas klients Edgars

27.oktobris Atbildēt
Dace Leščinska > edgars.bumeistars

Šitam idiotam, liekas, ka pat Tvaika ielā vairs nevarēs palīdzēt...

27.oktobris Atbildēt

Ha tad kad Latvija būs ka Spanija tad gan tie neticīgie teiks a ko jūs atrāk nebridinājāt

27.oktobris Atbildēt

Spānijā viņi lieto sejas maskas. Tas visus glābj?

27.oktobris Atbildēt
Andris Lanka > jolanta.lap.ne

Celtniecībā bieži lieta kaskas. Vai tas visus glābj ???. Skaidrs ka nē. Tātad tu iesaki celtniecībā kaskas nelietot ???? Kāpēc mašīnā lietot drošības siksnu ?

28.oktobris Atbildēt
Jānis Krūmiņš > andris.lanka

Tās ir nesalīdzināmas lietas. Kaskas lieto noteiktu profesiju cilvēki un viņi apzinās sava darba risku, mašīnās drošības jostas vairumā gadījumu glābj, ja braucēja āreums nav pārāk liels. Maskas pilnīgi neko nemaina, jo pašā būtībā tās nav paredzētas aizsardzībai pret COVID vīrusu. Kāpēc gan veselam cilvēkam, būtu jālieto līdzeklis, kas samazina skābeļa līmeni organismā. Bezjēdzīgi. Nevienā valstī slimnieku skaits lietojot maskas nav samazinājies. Lietot tikai skata pēc vai tāpēc, ka tas radīs drošības izjūtu nav prātīgi. Parastie iedzīvotāji nav apmācīts medicīnas personāls un vairumā gadījumu maskas lieto nepreizi, tādejāti panākot pretējo efektu, lielāku vīrusu izpalītu.

28.oktobris Atbildēt
Ina Strauta > 2416339265244252

Pilnīgi jums piekrītu. Izskatās ka statistika, kopš lietojam maskas, vēl vairāk pasliktinās. Nu būs sabojājuši veselību uz ilgiem laikiem arī veikalu darbinieki, kuriem maskās jqpavada līdz 14 stundām

Tas viss tikai rada iluzoru drošības sajūtu, bet nošī vīrusa nepasargā. 2007. G izslimoju vīrusa dabas pneimoniju, kura sekoja pēc vakcinācijas pret gripu. Rezultātā kl3poju no aprīļa

līdz augustam, un komplektā ieguvu bronhiālo astmu. Tāpēc šī briesmīgā mēdiju un politiķu COVID propoganda vēl ilgi atsauksies gan ar veselības, gan ekonomiskām sekām. Un ar vīrusu maza saistība. Gripa arī nonāvēja un bija ar komplikācijām, bet par to tik daudz nerunāja. Kas tas ir , būs skaidrs vēlāk. Mēs paši un daba ir pilna ar vīrusiem, kurš uzvarēs nākamreiz?

31.oktobris Atbildēt

Autorei vajadzēja tos skeptiķus uzaicināt ciemos. (Bez maskām protams). Lai atnes gardu kūku, autore uzcienātu ar kafiju, abi kādu stundiņu padiskutētu par aktuālajām kovid tēmām. Autore, saprotams, drusku paklepotu savam sarunu biedram virsū. Tad jau manītu.... Protams, ciemiņam pašam uzņemoties pilnu atbildību par savu veselību. Nu, vai kāds vēlas iet ciemos?

27.oktobris Atbildēt

Nav variantu, neviens neietu. Tādi "varoņi" tikai internetā ir varoņi. Kaut gan lasot tādus saproti ka smadzeņu trūkums organismā ir acīmredzams, ar palikušo pietiek lai nobītos.

27.oktobris Atbildēt

žurnālists inficējies,ha ha mūsdienu žurnālisti visi vienā čupā metami,par fake valdības stabules tik dzied,joprojām neviena pazīstama,kas inficējies,bet par Lauri tauta bija labākās domās,smadzeņu traucējumi vecīt ir tiem ,kas tic,ka maskas jāvalkā,lai pasargātu sevi vai citus,patiesībā maskas jāvalkā,lai izglābtu vinķeles pakaļu par aferām ar masku iepirkumu,nu nekas pagaidīsim,kad ievēlēs Trampu,tad pašiem jums visiem maskiniekiem būs kauns par savu tupismu

27.oktobris Atbildēt

Dziedātājam Reinikam taisnība - tādiem maska neko nemainītu kā viņi uzskata, jo acīmredzot ar vai bez maskas ar smadzeņu funkciju nav visai labi.

27.oktobris Atbildēt

kam jānotiek tas notiksies

27.oktobris Atbildēt

Debilius uzpirktā aita!!! Viņai dir...ā Covids

27.oktobris Atbildēt

Praktiski ir vienalga no kā mirt

Pašlaik tas pat nav aktuāli

27.oktobris Atbildēt

Komentāri liela daļa vienkārši stulbi. Es nesaprotu, kur ir zudusi elementāra cilvēcība. Īpaši, ja palasa autores šodienas ierakstu. Viens no cilvēkiem ar kuru viņa ir kontaktējusies laikā pirms saslimšanas ir "šonakt kopā ar kovidu pārcēlusies augstākās vibrācijās". Ziniet, tad pavisam vairs nav smieklīgi. Īpaši zinot, ka autore pati, jauna sieviete, vairākus gadus ir riska grupā un gadiem balansē uz naža asmens ar apbrīnojamu dzīves sparu un gribu. Lai jums visiem labi un nepienāk šādas ziņas!

27.oktobris Atbildēt

Kapēc nenosauc šīs slavenās kovidaitas vārdu???Gan jau viņai aitai ir gripa...bet nu par cik vajadzīgi skaitļi,,tad kā jau cerpamai aitai uzraksta diagnozi covid 20 jau nu.Par cik viņa ir stulpba aita,tad arī tic kovidslimībai un kovidmafijai.....Viņai ar Reiniku idiotu jāmet kauliņus kopā lai var izplatīt kovidziņas...

27.oktobris Atbildēt

Jā jā... žurnālisti un pazīstami cilvēki. Tādi paši, kas runā pa TV vai raksta žurnālos "Kas jauns" vai laikrakstos "Diena"- visi ilumunātu simboli un propoganda!

28.oktobris Atbildēt

lasot šos komentārus, neviļus nākas secināt, ka vienai daļai to autoru vispār trūkst pieklājīgas leksikas un elementāras pieklājības, kas ir neizglītotības un zema intelekta savienojums, otrai daļai trūkst jebkādas ticības visam, ko publiski kāds paziņo, trešai- mazākai daļai ir saglabājies reāls skatījums uz dzīvi un pietiekošs cilvēcības daudzums. ko var teikt- māte daba, kā teicis Darvins, veicina evolūciju ar dabiskās izlases palīdzību. ja kāds šo saprot- viņam var paveikties evolucionēt arī turpmāk. ja ne- var stipri nepaveikties.

28.oktobris Atbildēt

"nogurums tāds, ka brīžam zupas karoti grūti pacelt un esi ar mieru neēst, lai nebūtu jāaiziet līdz ledusskapim," šo viņa rakstīja 7 dienā ieraksta sākumā, bet jau pēc dažiem teikumiem teksts "kā arī izeju nelielā pastaigā pa mežu"??? Kā tas rīmējas kopā???

30.oktobris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:32

Jaunākās diskusijas