LIC pacients: Grūti klausīties, kā cilvēks nevar paelpot

Lelde Veinberga 25.oktobris 2020, 12:31
 
Pixabay
"Tā kā daudzi zvana/raksta un jautā kā jūtos, tad uzrakstīšu publiskāk un plašāk," sociālā tīklā Facebook raksta skaņu inženieris Miks Strods, kurš jau iepriekš par saslimšanu ar jauno koronavīrusu Covid-19 stāstīja LTV Ziņu dienestam. Vīrietis ir hospitalizēts un turpina atveseļoties no vīrusa.

"Šobrīd guļu infektoloģijas centrā, kas ir pārvērsta par covid slimnīcu. Slimības simptomi pazuda nepilnu nedēļu pēc parādīšanās, jutos ļoti labi, sūdzību nebija.

Tad pēc pāris dienām parādījās sauss klepus, mazliet spiedoša sajūta krūtīs. Ģimenes ārste, kuru esmu jau paspējis nomainīt, teica, ka neuztraucies, tas nekas, tas normāli. Tā nu dzīvoju līdz 4dienas naktī spiediens palielinājās ik pa brīdim kaut kas arī sāpēja. Zvanīju ātrajiem, šie teica, ka drošības pēc atbrauks mani pārbaudīt. Finālā aizveda līdz Gaiļezeram, visas aizdomas par sirdi atkrita, analīzes ideālas. Aizstūma mani līdz tomogrāfijai un tur arī atklāja, ka man ir abpusēja pneimonija. Tā lūk nonācu LICā.

Joprojām jūtos labi, temperatūras nav, klepus neliels, nekas nesāp. Jaunnedēļ zināšu kas ar mani notiks tālāk.

Mazliet par to kā ir slimnīcā - visi staigā skafandros, no palātas iziet nedrīkst. Caur sienu var dzirdēt KĀ cilvēki klepo. Domāju, ka jebkuram maskofobam-varonim to dzirdēt uzreiz atkristu jautājums kāpēc jāvalkā maska, jāmazgā rokas un jāietur distance.

Palātā vēl ir divi cilvēki - onka ap 70, kuram jau otro nedēļu 38.5, pilnīgs bezspēks. Un pajauns džeks ar kustību traucējumiem, svaigi atklātu diabētu, covidu dabūjis reģionālajā slimnīcā kamēr gulēja reanimācijā.

Grūti klausīties kā cilvēks mokas un nevar paelpot, jo plaušas lēnām aizpildās, saprotu, ka nekādi nevaru arī palīdzēt. Tā kā novēlu nebūt klauniem - mazgājiet rokas, nēsājiet masku, ieturiet distanci un vislabāk vispār nekur neejiet, ja točna nevajag," aicina Miks.

Jau iepriekš esam rakstījuši, kā sabiedrībā pazīstami cilvēki, žurnālisti un citi, kuri Latvijā slimo ar jauno koronavīrusu, dalās ar saviem stāstiem sociālajos tīklos, kā arī aicina sabiedrību ievērot noteikumus par distancēšanos, sejas masku izmantošanu publiskās vietās.

Piemēram, žurnālists Guntars Meluškāns vērsa uzmanību visiem skeptiķiem, ka, ja iepriekš kā argumentu, ka vīruss nepastāv, viņi pauda to, ka nepazīst nevienu inficēto, tad tagad viņi šādu ieganstu nevarēs izmantot - žurnālists inficējies ar Covid-19.

Savukārt, bloga mugursoma.lv autore izveidojusi savu "Covid-19 dienasgrāmatu", kurā apraksta savas sajūtas, slimojot ar Covid-19. "Visinteresantākos brīžus atkal sagādā garšas un smaržas receptori. Vakar vakarā, nedaudz vairāk kā diennakti pēc ožas pazušanas, pēkšņi ne tikai redzu, bet arī sajūtu - uz plīts cepas kartupeļi! Uzreiz metos ostīt citronu - jā, ne pārāk izteikta, bet smarža ir sajūtama. Savukārt šorīt, stiprinoties ar ķiplokmaizēm, to izteikto smaržu nejutu vispār. Arī garšas “spēlējas” - saldā garša nepazuda vispār, bet skābā joprojām ir ļoti vājā līmenī," Covid-19 simptomus apraksta blogere Zane Eniņa.

Bet dziedātājs Lauris Reiniks visai skarbi vērsies pret tiem, kuri atsakās sabiedriskās vietās nēsāt sejas maskas: "Tiem, kas uztraucas, ka masku valkāšana apdraudēs viņu smadzeņu darbību, jāsaka, ka jums vairs nav ko zaudēt un uztraukties. Tas vilciens jau ir aizgājis bez maskas."

Jau vēstīts, ka sestdien Latvijā atklāti 211 jauni Covid-19 gadījumi, savukārt divas inficētas personas mirušas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati. Līdz ar to kopumā Latvijā līdz šim mirušas 56 ar Covid-19 inficētas personas jeb 1,2% no reģistrētajiem saslimušajiem.

Latvijā kopumā līdz šim ar Covid-19 saslimušas 4678 personas, bet 1357 izveseļojušās.

Komentē 23

 
Anonīms
 

Veselību cilvēkam.Šo viņa rakstu vajadzētu izlasīt tiem''pārgudrajiem'',kuri noliedz Covid vīrusu vispār.

25.oktobris 2020, 13:14 Atbildēt

Tiem patīk citi raksti, par ķirzakcilvēkiem, zelta miljardu utt.

Šo nelasīs, feikas ziņas.

25.oktobris 2020, 15:26 Atbildēt

Tu zini cik cilvēku par šo laiku, atsevišķi, nomira no vēža, no sirdsslimībām, no cukura diabēta, no AIDs un c. ? ...... Nezini, tad paklusē !!! Pārgudrīte.

25.oktobris 2020, 22:16 Atbildēt
Andris Bērziņš > andris.5a42bb622370e

Diagnozi vēzis ik gadu izdzird vidēji 11 555 cilvēki. Laika posmā no 2010.gada līdz 2017.gadam ļaundabīgs audzējs diagnosticēts 92 447 cilvēkiem.

Piecas izplatītākās audzēju lokācijas 2017.gadā, neskaitot ādas audzējus, bija: prostata, krūts, kolorektālā daļa, bronhi un plaušas, kā arī limfoīdie, asinsrades un radniecīgie audi.

2017. gadā gandrīz pusei - 48% - vēzis tika diagnosticēts I vai II stadijā, savukārt 18,5% - IV stadijā. Vēlīni konstatētā vēža īpatsvars samazinās, taču tas notiek tāpēc, ka arvien vairāk cilvēkiem vēzi atklāj agrīnajā stadijā. Proti, cilvēku skaits, kuriem vēzi atklāj vēlu, nesamazinās.

Vidēji 32% vēža pacientu nomirst pirmajā gadā pēc diagnozes uzstādīšanas. Šis rādītājs būtiski nav mainījies kopš 2016. gada, kad tie bija 33,4%. Vidēji katru gadu kopš 2010.gada 5950 cilvēki mirst ļaundabīga audzēja dēļ. Arī mirušo skaita rādītājs būtiski nemainās - 2018.gadā mira 5932 cilvēki.

26.oktobris 2020, 6:24 Atbildēt

Vai tad kāds noliedz, ka arī šogad slimo un piedzīvo mocības caur plaušu problēmām. Arī es esmu dzirdējis 19 gadus atpakaļ, kā slimnīcās kliedz nelaimīgie. Nav vis viegli ko tādu atcerēties. Gan jau arī pagājušo gadu, ka no gripas komplikācijām slimnīcās nomira 86 slimie, tur atskanēja gan kāsēšana, gan vaidi, gan kliegšana. Šogad no c19 miruši 59 cilvēki. Izsaku līdzjūtību viņu piederīgajiem. Bet kāpēc tāda ažiotāža, kaut vai par tām maskām. Es domāju tāpēc, ka cilvēkos mēģina radīt iespaidu par it kā esošo otro vilni un, līdz ar to bailes un histēriju, ko, kā cilvēku psihisko stāvokli, ēnu vareno aprindas cenšas izmantot pasaules jaunās kārtības iedibināšanai. Šodien daudzi šo situāciju jau atskārtuši, jo netrūkst uzticamu avotu, lai saprastu, kas notiek īstenībā. Bet jādomā ar D. Trampa inagurāciju šis pandēmiskai šovs arī izbeigsies. Un tad sāksies kažocinu apmešanas šovs...

P.S.

Gripas epidēmija 2019.g:

108000 slimnieku;

Rīgā 1443;

404 ar plaušām smagā stāvoklī;

Miruši 86;

Bet 16000, ar sirds un asinsvadu slimībām, mirst katru gadu

25.oktobris 2020, 14:53 Atbildēt

Domāšana nav tava stiprā puse. Diemžēl!

25.oktobris 2020, 15:23 Atbildēt
naudaskoks > toto.li

cilvēks uzrakstījis savu viedokli, balstoties uz faktiem, ja neproti atbildēt ar argumentiem, neizliecies, ka domāšana ir tava stiprā puse. tukši apvainojumi liek tev izsklausīties pēc idiota

25.oktobris 2020, 20:42 Atbildēt

izklausīties*

25.oktobris 2020, 20:43 Atbildēt
Andris > toto.li

Toto. Tev jau niks ir debīls. Kur nu vēl pats. Daunis.

25.oktobris 2020, 22:17 Atbildēt
Fra > naudaskoks

Tas gan nav viedoklis par slimību vai ko citu, bet vairāk pretenzijas, ka citi to uzskata par bīstamu infekciju, kāda tā arī ir. Un nu nekādi nesaprotu, kāpēc jācenšās tik ļoti to noliegt un censties te iepīt politiku, viltu, aprēķinu. Nu tak jāsaprot, ka ir šis lipīgais vīruss, kuru palaida pasaulē no Ķīnas un tagad tas darbojas pilnā spēkā pa visām pasaules valstīm.

25.oktobris 2020, 22:21 Atbildēt
Laine > fra

Noliegt tā bīstamību var jau balstoties uz pasaulē zināmu ārstu viedokli. Dziļi šaubos, ka tu esi gudrāks!/a par ārstiem, kuri uzskata, ka masku nēsāšana ir cirks

26.oktobris 2020, 7:13 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > laine.5eb3b4d927f73

Masku neesaashana nav cirks, bet vairaak liidzinaas genociidam. Filtreets gaiss, nemaina gaisa sastaavu, bet putni, trushi un citas radiibas, mirst dazhu dienu laikaa, elpojot filtreetu gaisu. Lietas buutiiba, sleepjas jonos. Filtrs nelaizh cauri jonus. Elpojot jonizeetu gaisu, asinis apgaadaa , visus orgaanus, ar joniem. Elpojot caur masku, tas nenotiek. Pilseetas gaisaa, jau taa ir maz jonu. Ja uzvelk masku, tad cilveeks tuvina savu naaves stundu. Masku neesaashana, gan notiek ar paartraukumiem, bet jonu truukums smagi iespaido orgaanu datbiibu.

26.oktobris 2020, 10:12 Atbildēt

... darbiibu.

26.oktobris 2020, 10:13 Atbildēt

Neviens jau nenoliedz slimibu (dazadu) esamibu, bet runa jau ir par smadzenu presingu. Domaju,ja tagat kaut kur nomestu atombumbu, tad ta butu tikai (labi ja) otra plana zina, Pirma protams butu kovid zina. Cilveki ir nozombeti. Ja nomist desmit un to kladzina visas zinas,no rita lidz vakaram, katru dienu, tad liekas ka pasaules gals ir klat,bet ja klusinam norok kadu tukstoti, tad neka jau nebija. Un ja no sis jezgas kads pelna naudu, kads kaut kur mierigi pazog (iespejams no valsts macina) tad kapec gan neturpinat un nepagaidit ari vel treso vilniti, un kads bus devitais, tad ta jau bus taisna zarna...

25.oktobris 2020, 15:16 Atbildēt

Smadzenes var presēt tikai tiem, kam tās ir, tev tas nedraud...

25.oktobris 2020, 15:25 Atbildēt
naudaskoks > toto.li

tālāk par pirmo teikumu laikam netiki...

25.oktobris 2020, 20:43 Atbildēt
Fra

kādi cilvēki ir nozombēti?

par kādiem desmit cilvēkiem, kas nomirst, kladzina visas ziņas no rīta līdz vakaram?

un kādēļ tev liekas, ka pasaules gals klāt?

un kur klusiņām norok kādu tūkstoti?

un kurš no tā pelna naudu?

un kurš miierīgi pazog iespējams no valsts maciņa?

varbūt tomēr tev jādodas pie psihiatra?????

25.oktobris 2020, 22:29 Atbildēt

Šim žurnālistam vajadzētu noskaidrot, kāpēc slimnīcās, kur katru gadu mirst 400 cilvēku no gripas un pneimonijas , nav iepirkti plaušu vēdināšanas aparāti un nav iespējams sniegt atbilstošu palīdzību. Un mūsu pašu CSB datu bāzē var redzēt, ka mūs biedē ar nepamatoti lielām mirstības izmaiņām. Tad šis žurnālists varēs sniegt patiesu informāciju. Nožēlojams kā žurnālists...

25.oktobris 2020, 20:44 Atbildēt

Datus par slimnīcām, kur ''katru gadu mirst 400 cilvēku'' vari uzrādīt?

Nevari, jo melo!

Nožēlojamais Pēcis...

26.oktobris 2020, 10:50 Atbildēt

Ārsti Latvijā tēlo, ka nekad nav saskārušies ar pneimoniju. Laikam jāpaugstina algas.

26.oktobris 2020, 0:08 Atbildēt

nav ''covid19 DIAGNOZES vīrusa'' --- ir jau 18 gadus zināmais SARS-CoV-2 -- CILVEKU VIDU TAS CIRKULĒ JAU VISMAZ KOPŠ 2002 G SARS EPIDĒMIJAS -- 10-15 reižu nekaitīgāks --- un nnetipisko COVID19

pneimoniju jau pirms 18 g apraklstīja --vīrusu nofiltrēja -genomu noskennēja -- ne ar ko zinātni neintewresēkošaios cov-2

--līdz 2008/2009 g sars/mers epidēmijai tika vnk aizmirsts kā neinteresants --kā simtiem citu ...

===================================================================== un ja galva vesela slimnīcām nnevajag tujvoties --tās ir dzīvībai bīstamākās vioetas == iedspēja tur bonusa dajebkuras draņķibas dabūt ir 100-100 reižu lielāka -- un nomirt slimnīca ir daudzkārt liewlāki riski kā mājās adeklvati un in lege artis ārstējoties

''POKEMONU SKAFANDRI'' --FIGŅA ABSOLŪTA --UZ PURNIEM MASKLAS KAS NEKO NEFILTRĒ --- UN ''SKAFANDRU VIETĀ LABĀK BŪTU VENTILĀCIJU IEKĀRTOJUŠI LAI UZ 1 CILVEKU 1 ST 30 KUBIKMETRU GAISA NOMAINĪTU -- citādsi slimnīCA PAR BACIĻU UN VĪRUSU ĶISELI PADARĪTA ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------MAN NIEZ NAGI VNK ŠKILT PA PURNU TAm kas biedē aR VĪRUSU --- UN RĀDA SLIMNĪCU KUR SLIMO GĻUKOJOŠI BIOROBOTI --UN ABSOLŪTU MURGAINUS TEKSTUS DEKLAMĒ KAM NEKADA ZINĀTNISKA SEGUMA

NOBIEDĒJI SUNI?? - DABOT PATS CIEST -- MUĻKIS SEV SODU PEL.NA RAUSTOPR SUNI AIZ AUSĪM --- nav bīstamāka un nāvīgāka IENAIDNIOEKA PAR NOBIEDĒTU ŽĪDU -- pabiedē vēl-- līķis būsi ./.

==================================================================MANB NIEZ NAGI ĶIEĢELI PURNĀ IEDZĪT TAM KAS KĀ TUMSOPNIS VEMSTĀS UZ NEKAITYĪGIEM VĪRUSIOEM BET RĀDA vecus pirdakus kaM DERĪGUMA TERMIŅI BEIOGUŠIES UN KAs sen nāvei partādā00 -- nmosist vgribās tos kas neatrzīstg aBSOLŪTU PAtkiesību -- slimo un mirst tikai gļukojoši bioproboti -- ne vīrusa dēļ--- tikai un vienīgi SAVA SŪDĪGUMA DĒĻ .................................................................................................................................................................................

JĀ --ESMU VETERINĀRS-- ZINU ŠO TO NO FIZIOLOĢIJAS NORMNĀLĀS UN PATOLOĢISDKĀS--MANI NEVAJAG MĀCĪT KĀ SĒRGAS NEIZPLATĪT --ESMU KATOLIS UN MANI IR BEZJĒDĪGI BIEDĒT AR IEDSPĒJU NOMIRT -- JO VAIRĀK -MAN 62 GAdi - Mans biorobots arī gļuko - nu un tad -- KAd būšu galīgi nāvei parādā ts Dievs mani izraus no šīs nāvei nolemtās miesas ?? jo 95% VISU NĀVJU IESTRĀJAS tāpēc ka GĻUKANIEM BIOROBOTIEM APTRAKUš neadekvātā I IMŪNSISTĒMA AGRĀK VAI VĒLĀK PALAIZ KĀDU DESTRUKTĪVU AUTOIMŪNU REAKCIJU -- POJEBU KOVID -- KLASISAKA AUTOIMUNA NEVIS INFEKCIJAS SLIMĪBA -- ============================================================================================================================= TĀ SAKA DIEVS ---'' NAv labi cilvēkam pārāk ilgi dzīvot gļukojošā miesā --- tāpēc ir biorobotiem ielikts pašiznīcināšaNĀS MEHĀNISMS --- CIEŠANAS ?? absolūta svētība ir ciešanas -- tās sakausē kopā cilvecīgo un dievišķo dabu --- tās ir pestījošas ================================================================= un bīsties kā sātans krtāpties-- un apmānīt APSŪDZOT DIENU UN NAKTI SVETOS --- CENŠOTIES APKRTĀPT LASI TIE SEV UZŅREMAS UN AYTZĪST VISADASD VAINAS KU8RU TIEM P[ATIESĪBĀ NAV -- LAI TIE SĀKTU KAUNĒTIES UN FALŠU VAINAS SAjūtu izjustās dieviošķais princips''grēka algQi citu gļikainības dēļ un ntāpēc ka tie mirst rādot kā piepilodĀSA DIEVIŠĶASIS PRINCIPS--- ''GRĒKA ALGA IR NĀVE'' KATRS MIRST SAvā nāvē sava gļukainumaq dēļ nevis tāpēŗc ka kādam mkav maskas --- debnilwsaqios stulbenis būs top 5% VIDU KURI MIRST TĀPĒC KSA Sava satulbuma fdēļ nelabui galu pirms laika dabonm-- nosist6 demagogu --nelietīgu stulbeni nopsikost lai saVAS FEIKZIOŅAS NEIZPLATA UN STU;LBU TUM,SONĪBU NEPRTOPOGAndē kā kaiutkādu gudrību -- ellē taM VIETA KARSTAS PANNAS LĪDZ PASAULES GALAM LAIZOT

26.oktobris 2020, 10:18 Atbildēt

Laba kolekcija! Patiesības sludinātāji un vienīgie tās zinātāji, kas rakstīt gan nav iemācījušies...

26.oktobris 2020, 10:47 Atbildēt

Strādā no jebkurienes, īsti nedarot neko. Izvēlies, kas strādā tavā vietā un kopē viņa darbības. Nopelnīt var, pārbaudīts un ir vērts. :)

Vairāk informācijas takeprofiteasy.com (angļu valodā).

26.oktobris 2020, 12:12 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:41

Jaunākās diskusijas