Viņķele: Par sejas masku nepareizu nēsāšanu jāsoda

tautaruna.lv 19.okt
 
F64
Veselības ministre Ilze Viņķele asi izteikusies par cilvēkiem, kas veikalos kādu iemeslu dēļ nepareizi nēsā sejas aizsargmaskas.
Mikroblogošanas vietnē Twitter Viņķele pauž viedokli, ka jāsoda cilvēkus, kas nenēsā sejas maskas tā, lai apkārtējiem ir droši.

"Galīgi neesmu sodu piekritēja, bet kad veikalā cilvēkiem, kam maskas JAU IR, tikai zem zoda, palūdzot to uzvilkt apkārtējiem droši, saņemu atbildi - kad sodīs, tad vilkšu,saku - jāsoda. Un tām vakara grima valkātājām vēl ieteikums padomāt,ka pie plaušu ventilatora grims nepiestāv," raksta Viņķele.

Tikmēr komentāros cilvēkiem ir dažādi viedokļi. Kāds uzskata, ka sodu ieviešana liks cilvēkiem vēl vairāk pretoties.

"Pieņemsiet valdībā vēl plašāku sodu politiku, un cilvēki vēl nepiekāpīgāk ies ielās. Ar sodiem vēl ātrāk karaļi panāk savu demisiju," teikts kādā komentārā.

"To tikai arī var dzirdēt no Viņķeles - draudi, sodi, iebiedēšana un represijas. Sākumā piespiedu maskas, tad piespiedu "covidpases" un piespiedu vakcīnas par kuru sekām neviens neņems atbildību. Kas tā par pandēmiju ka visu laiku ir jāmelo un janodarbības ar psiholoģisko teroru?" teikts vēl kādā komentārā.

Tāpat cilvēki raksta, ka masku nēsāšana veikalos jakontrolē apsargiem.

"Vai nevarētu tā, kā manīts ārzemēs, ka veikala ieeju kontrolē apsardze, kas neielaiž bez maskām?" teikts kādā komentārā.

Vēl cilvēki iesaka uzlikt pamatīgus naudas sodus.

"100 eiro par pirmo pārkāpumu, iepriekšējais * 2 par katru atkārtotu epizodi. Ja iepriekš sodīts un pēcāk inficējis citus sociālajā grupā - 10,000 eiro par katru inficēto. Ja tīši inficē apkārtejos - tam mums jau ir panti krimināllikumā, vai ne? Vienkārši," teikts komentārā.

Kā ziņots, turpinoties saslimstības ar Covid-19 pieaugumam, valdība lēma noteikt lielākus pulcēšanās ierobežojumus, uzdot valkāt sejas maskas tirdzniecības vietās, stacijās un citviet, kā arī aizliegt uz laiku iekštelpās rīkot kolektīvos sporta treniņus.

Kā skaidroja veselības ministre Ilze Viņķele (AP), mutes un deguna aizsegi jālieto arī tirdzniecības vietās - veikalos, tajā skaitā, lielveikalos, pastos, degvielas uzpildes stacijās un citās vietās, kur notiek tirdzniecība. Tāpat to lietošana ir obligāta dzelzceļa stacijās, autoostās, lidostās, kā arī kultūras vietās un reliģiskās darbības veikšanas vietās, ja tajās nenotiek pasākums, kas organizēts fiksētās, personalizētās sēdvietās.

Mutes un deguna aizsegi jālieto arī, piemēram, muzeju, izstāžu zāļu, bibliotēku, reliģisko darbības vietu apmeklētājiem, ja viņi turp ir devušies apskatīt muzeja ekspozīciju, izstādi, piedalīties dievkalpojumā vai citu analoģisku iemeslu dēļ. Tomēr, ja šajās vietās, piemēram, bibliotēkā vai reliģiskās darbības vietā tiek rīkots pasākums, kurā personas atrodas fiksētās personalizētās sēdvietās, personām mutes un deguna aizsegi nebūs jālieto.

Komentē 94

 
Anonīms
 

Fotobildē pati jau arī bez mūļa maskas!!! Bilde taču ir uzņemta telpā!!!

19.oktobris Atbildēt

Cik ilgi muļķos to cilvēkus.ar Covit 19.Vai ari mus grib pataisit pa robotiem kas visu dara ka valdiba liek.Cik mes latvieši esam paklausigi un kūdri.kauns pa visu.

19.oktobris Atbildēt

Vajag to atklāti paust. Es to nebaidos, kāpēc citi no tā baidās?

20.oktobris Atbildēt

Ko vācieši mūsos ieaudzināja 800 gados, to krievi iznīdēja 50 gados.Cik mēs, latvieši,tagad esam slāviski.

20.oktobris Atbildēt

Jākaunās būtu tiem,kas čupojas un neievēro valdības ieteikumus.Kā palaida brīvībā,tā 250 inficētie uzreiz dienā un slimnīcas pilnas.Tad, kad ķers pašu un tuvinieku aiziešanu,tad jau būs par vēlu lielīties-mani tas neskars!!!!Covids ir nopietna lipīga slimība!!!!triju lielvalstu radīta un sen uz cilvēkiem mērķtiecīgi pārbaudīta.....

24.oktobris Atbildēt

Gobzèns un Bondars ir sodìti -Ilżuk??

19.oktobris Atbildēt

Ja cilvekam ir astma tad vajag zobos arsta zimi lai pieraditu ka nav ieteicamsnesat masku?

19.oktobris Atbildēt

Jā!

19.oktobris Atbildēt

Droši vien datu aizsardzības likums neliek izpaust ziņas, kādas slimības dēl cilvēks masku nevelk. Tāpēc, lai Viņkele iet ieskrieties.

19.oktobris Atbildēt
īpaši stulbs > cilveks444

Vot, vot, ibtvjmķ! :D

19.oktobris Atbildēt

Jums laikam nav pazīstamu astmas slimnieku,-cilvēkam ar astmu maska var pat palīdzēt izvairīties no alergēniem.

19.oktobris Atbildēt
Valda Kupre > raivis.skudra

Starpcitu esmu astmas slimnieks, un zinu ko tas nozīmē! Vēl trakāk, sākas klepus un normāli paelpot ar masku nevar.

19.oktobris Atbildēt
laima > valda.kupre

tieši tā, sākas klepus

19.oktobris Atbildēt

Vizieri nēsā labak par masku

20.oktobris Atbildēt

Lielākā daļa masku ir vienreizējās, cilvēki izvelk no kabatas un veikalā uzliek, pēc tam ieliek kabatā līdz nākošajam apmeklējumam. Jūs domājat, ka tādai n tās reizes lietotai maskai ir jēga ? Arī es tā daru, jo ar savu algu nevaru atļauties ik pēc 3 stunām jaunu masku. Kāda tam visam jēga ? Labāk lai izolē slimos no sabiedrības, nevis sabiedrību no slimajiem.

19.oktobris Atbildēt

tie taču ir 13 ministri!

19.oktobris Atbildēt

"slimos no sabiedrības" saslimušie arī ir sabiedrība un mūsu - sabiedrības pienākums ir rūpēties par tiem, kam ir nepieciešama palīdzība (arī emocionāli) slims, tātad izstumts no sabiedrības?! Un maskas tas ir marķeris- kas mēs esam un kā izturamies viens pret otru. Sodīt tas ir muļķīgi, jo tie kas nenēsā maskas tiem arī ir nepieciešama palīdzība, vai nu nav finansiālas iespējas, vai psiholoģiskas problēmas, vai medicīniskas.

19.oktobris Atbildēt
Laine > alma.petrovska

Ej zini kur ar savi masku... Pie viņķeles. Ja tu esi slima, tad sēdi mājās, ļauj citiem dzīvot normāli.

19.oktobris Atbildēt
Andis Persidkis > alma.petrovska

Tev vajag psihologisku palidzibu. Nozombeta vajiniece

19.oktobris Atbildēt

Visi slimie nav apzināti un vazājas pa ielām,pa veikaliem un iet uz darbu.Maskas pasargā no inficēšanās, jo slimos vizuāli nevar atšķirt no veselajiem.

20.oktobris Atbildēt
gicene > alma.petrovska

Kādas finansiālas iespējas? Uzšuvu pati. Pat interesants aksesuārs :) Vakarā var izmazgāt, tad ar gludekli izkarsēt, lietot atkal. Vai tur finanses vajag? To, ka brilles aizsvīst, tas gan :( Bet kāpēc mēs nevarētu padomāt arī par līdzcilvēkiem? Arī vadot auto, vai tad grūti palaist no rīta vai arī vakarā kādu, lai viņš varētu izbraukt no šķērsielas? Mēs neesam vienīgie, kaut arī īpaši :)

20.oktobris Atbildēt

Ar grābekli dadījuma Vinķel sej' pagrābstīt nevaig'? Ir taču robežas. A šitas jau bik perebors ir.

19.oktobris Atbildēt

Vakar autobusā aiz muguras sēdošais tuberkuloznieks klepoja tā, ka man mati uz galvas kustējās, jā viņš bija maskā, pabāztā zem zoda.

19.oktobris Atbildēt

tev pat mati ir?

19.oktobris Atbildēt

Kur brilles un cimdi? Tie aizsargātu nēsātāju. Vai tikai 'apkārtējie' jāsargā????

19.oktobris Atbildēt

Par masku nepareizu nēsāšanu- nēsāt jau ir sods, varbūt nosist? Par valsts apzagšanu kāds sods, ordenis?! Brisele...

19.oktobris Atbildēt

Es domāju ka tev Vienkārši uz Bauskas ielu jāsūta Izlīt tev jau 38 uz plusu velk, nav smieklīgi bet amatu tev vajag atstāt noteikti.

19.oktobris Atbildēt

Kas sodīd Viņķeli, kas ņirgājās pat savu tautu un nepārtraukti draud, un melo par to vīrusu?

19.oktobris Atbildēt

Bija domāts - kas sodīs šo sievieti? Sievieti, kas agrāk jau ņirgājās par bērniem, kuriem gribēja par nodokļu maksātāju naudu uzspiest transvestītu literatūru? Kā Kārlītim pārtap pat Kafrlīnu...

19.oktobris Atbildēt

Dievs sodīs!

19.oktobris Atbildēt
Andis Persidkis > agnija.fillipova

Es ar domaju par to, KADA VINIEM ATBILDIBA, Pec tam VISPASAULES VESELIBAS IESTADE MANI PIESPIEDA, Noladeta zakulupa

19.oktobris Atbildēt

Aunu bara blēšana..

20.oktobris Atbildēt

Parādiet man kaut vienu zinātniski pamatotu pētījumu,ka tām maskām, ko visi te nēsā ir efektivitāte liekāka par 1%, ta arī būs no tā visa jēga. šobrīd tā ir tikai smadzeņu skalošana un policejiskas valsts ieviešana, nekas vairāk. Tām maskām ir tikai pshiholoģiska itekme, lai cilvēki domātu, ka valsts kautko dara un justos aizsargāti.

19.oktobris Atbildēt

Nezinu, kādus pētījumus pieprasāt, bet ir tādi, kuri secina, ka no maskām ir jēga, ja tās lieto vairums un turklāt vēl pareizi. Lai māte google Jums palīdz tos atrast.

19.oktobris Atbildēt
cilveks444 > daina.lepika

VM (Veselības ministrija) laikā, kad maskas Latvijā Viņķele&Co par milzu naudu vēl nebija iepirkuši!

Citāts no Veselības ministrijas: “Veseliem cilvēkiem nav jālieto medicīniskā maska, lai sevi pasargātu no inficēšanās. Masku lietošanu mazina vīrusu izplatīšanu, ja tās lieto cilvēki, kuri jau ir slimi (šķauda, klepo) un kuriem jāpārvietojas sabiedriskās vietās, vai jāsatiekas ar citiem”

19.oktobris Atbildēt

Janka tu ir bezsmadzenu butne.

20.oktobris Atbildēt

Pierādi pretējo-ka tās nepasargā, un tad blēj..

20.oktobris Atbildēt

Cik ilgi var runāt par Covidu. Bet labāk parūpējaties lai aptiekās varētu iecādāties pret gripas vakcīnas!

19.oktobris Atbildēt

Ej tak tu galigi dddddddddddddddddddirst

19.oktobris Atbildēt

Atbalstu Viņķeles ideju

19.oktobris Atbildēt

Kad bus tev caureja uzvelc bamperus un pazvani vinai lai nomaina, Ar rokam mainit nedrikst,

19.oktobris Atbildēt

Es arī.

20.oktobris Atbildēt

Kundzītei varas garša galīgi sakāpusi galvā! Ikreiz kad ver vaļā savu pāksti, demonstrē savu pārākumu par mums kā viņas vergi baru. Ar kādām tiesībām???

19.oktobris Atbildēt

Auni, nevis vergi.

20.oktobris Atbildēt

Viņķele vēl varēja paziņot, ka masku nevalkātājus liks vieninieka kamerā uz mūžu, viņai tas piestāvētu.

Bet tikmēr!!! Konvencija par cilvēktiesību un cieņas aizsardzību bioloģijā un medicīnā (Ovjedo konvencija, kurai Latvija ir pievienojusies) - nosaka:

5. pants. Vispārīgs noteikums

Jebkādu ar veselību saistītu darbību drīkst veikt tikai ar attiecīgās personas brīvprātīgu un apzinātu piekrišanu.

Šai personai iepriekš jāsaņem adekvāta informācija par šīs darbības mērķi un būtību, kā arī par tās sekām un risku.

Attiecīgā persona var jebkurā laikā brīvi atsaukt piekrišanu.

19.oktobris Atbildēt

DEBILā dura !! noteikumi nav ne vajkadzīgi ne jāpilda ja nav pierādāmi reāli draudi infiocētioes vai citus inficēt=== PIERĀDI KA VEILKALĀ IR KĀDS REĀLS INFEKLCIJAS IZPLATÕĪTĀJS UN ES AR PRIEKU UN P[ATEICĪBUI UZLIKŠU MASKU--VAI VIŅAM NETUVOIŠOS--

=========================================================================== BET ŅEMNŠU IEROCI UN NOGALINĀŠU JA MANI SPIEDĪS KĀ MUSLIMU BĀBU NIKĀBIU NĒSAt tik tāpēc ka debils grsafopmĀNS KAUTKĀDU HUIŅIGU NEVAjaszīgu fpormālu prioekšraklstyu saCERĒJIS --NOGALINĀSUY NE M,IRKLI NEŠAUBOTIES JA MASKLAS VAJADZĪBU MAN PAMATOS AR VARBŪĪTĒJU SODU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------DEBILSAS BEZDOMĪGAS LOPISKAS PSAKLAUSĪBAS ZĪMI NENESĪŠU --NOGALINĀSU VAI MIRŠU KAUJĀ----- LAI PIERĀDSA REĀLU VIRULENTU PILNVĒRTĪGU VĪRUSA VIELU -- BET SEVI UZ NERVU PAMATA NEATZĪŠU PAR SPITĀLĪGU --COVIDTESTI VAI ANTIVIELAS VĪRUSU NMEPIERĀDA --vīrusu nofiltrē caurt porcelāna un faJANSA PLĀKSNĪŠU FILTRU PORĀM--- UN REFERENCES LABORATORIJĀS GENOPNU SKENNĒ

MĒS NEESAM LOHI --VARBŪTĪBAS NEVIENU NEAPDRAUD -- LĪĶIS BŪS TAS KAS BEZKAUNĪGIO SPEKUULĒS AR VARBŪTĪBĀM UN PSIHOLOĢISKI TEROPRIZĒS MĒĢINOT IZRAISĪT VAINAS SAjūtu tur kur nav vainas °°

p[izģec tai pustrakasjai realiotātes izjūtu pazaudējušajai bābai --

-=========================================================================== esmu veterinārsa --maNI NAV JĀMĀCA kā sērgaS NEIZPLASTĪT - VĪRUJSI IR ABSOLŪTI NEKAITĪGI --KĀ JEBKURŠ GENETISKAIS KODS -- NEVIENS NESASLIMST UN NEMIRST TĀPĒC KAVISadi VĪRUSI VIŅĀ VISMAZ

200-300 ATRODAS un tūkstošiem genetiskā koda LAUSKU UN FRAGMENTU -- SASLIMSAT UN MIRST TIKAI TIE KAS IR KĀ GĻUKOJOŠI BIOROBOTI AR NEAdeklvati uz brāķējamu olbaLTUMU REAģejošiU APTRAKUŠU UN PĀRTRENNĒTU IMŪNSISTĒMU -- slimo tikai un vienīgi tie kas paši ir gļukaini bioroboti AR BEIGUŠOAS DEREĪGUMA TERMIUŅUY

tāpēc es principā PAT necenšos irraciopnāli saRGĀTIES VAI IZVAIRĪTIES-- ,MAN NAV BAIL IEIET BEZ KĀDAS AIZSARDSZĪBAS PAT EBOLAS PEREKLĪ -- VĪRUSA DĒĻ MAN NEKAS NEDRAUD --- BET JA MAN IMŪNSISTŖMA NEADEKVATI REAĢES TAD MANI NOKAUS DAJEBKAS -- PAT NEVEIKSMĪGS KRITIENS SASITUMS KAULA LŪZUMS UN ASINIS ĀRPUS ASINSVADIEM MUSKUĻOS JAU BŪS GANA LAI NEDĒĻAS LAIKĀ MANI KĀDA AUITIOMŪNĀ REAkcija nokautu --

debilā propfesionālā kretīne --covid 19 ir DESATRUKTĪVA autoimuna REAKCIJA kas sAGRAUJJ AUDUS--KUROS KĻUDAINI UZBŪVĒTA OLBALTUMVIELA ------NEVIs VĪRUSINFEKCIJAS SLIMĪBA -- vīrusa KLĀTBŪTNE VNK KORELĒ NEVIS IR CĒLONIS

VIŅKELEI GAlvasakausa TREPANĀCIJU - lai čuyrAS KAS TUR SakāpušaS IZTEK-HISTĒRISKĀ kuŅA --PILSOŅKSARU SAGRTIOBVĒJUSI?? DABŪS --TĀDAS KĀRS ZEM VANŠU TILTA ja vēlreiz stulbuma ievēkjšķēties pietiks --- KĀ BĪSTAMUSA APTRAKUŠUS LOPUS TĀDAS IZŠAUS--KĀ TERORISTUS UN ŠANTĀŽISTUS

19.oktobris Atbildēt

Tu pats ANDRIS SAULITE esi reali debils,un Tvaika ielas 2 klients.

19.oktobris Atbildēt
Andis Persidkis > marcis

Tvaika prieks Tevis. Moralais vajeniek

19.oktobris Atbildēt

ASV pierādīja, ka plaušu ventilarori tieši pasliktina pacienta veselības stāvokli nevis uzlabo. Ei nu tagad saproti, vajag vai nevajag ventilēt.

Es nenoliedzu vīrusa esamību, tomēr esmu pārliecināta, ka tas ir par daudz uzpūsts.

19.oktobris Atbildēt

ASV 2008 000 mirušo.Trampu pirms pārvietošanas uz hospitali, pašu pielika pie ventilatora, lai pietiktu spēka kājām līdz helikopteram aiziet.

20.oktobris Atbildēt
Mia

Uzbarotajai govju baabai pashai draud ventilators, ja noraus viirusu, norijusies kaa siveenmaate, liidz ar to sirds un asinsvadu sisteema nestraadaa uz urraa. Vakara grima neesaataajas parasti ir slaidas un veseliigas.Taa luuk, govju baaba.

19.oktobris Atbildēt

Jūsu valoda labāk raksturo Jūs pašu, nekā ministres kundzi.

20.oktobris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:03

Jaunākās diskusijas