Jaunākās no Covid-19 mirušās pacientes paziņa dalās ar emocionālu ierakstu

tautaruna.lv 17.okt
 
Oksana Džadana/F64
Žurnāliste un rakstniece Elīna Lāce, kura personīgi pazina no koronavīrusa mirušo jaunāko pacienti Latvijā, sociālajā vietnē Facebook dalījusies ar emocionālu ierakstu.

"Nē, man tomēr ir jāuzraksta. Ilgi esmu dzīvojusi ar sajūtu, ka vēroju slikti iestudētu izrādi, bet vairs nespēju klusēt. Kaut vai Lienes piemiņas dēļ," ierakstu iesāk Lāce.

Viņa atklāj, ka zaudējusi paziņu Covid-19 dēļ: "Es Lieni pazinu pavisam maz, toties mūsu dzīves krustojās notikumā, kurā mēs burtiskā nozīmē bijām ne tik vien metru, bet pat daudzus metrus virs zemes, — lidojumā ar gaisa balonu. Gaisa balona grozā mēs ar Lieni bijām blakus. Viņa nelidoja pirmoreiz. Viņa lidoja, jo zināja, ka viņai patīk lidot ar gaisa balonu.

Es, kas sirgstu ar nepieciešamību dokumentēt dzīvi, tur, augšā, iemūžināju mūs abas. «Prieks bija kopā būt,» Liene atrakstīja, kad vēlāk nosūtīju viņai šo bildi. Viņa rakstīja, ka domā lidojumu ar gaisa balonu atkārtot ziemā. Piekritu, ka tā nav peļama ideja, un mēs smējāmies, ka iztēlē, protams, redzam baltu ziemu ar varenām kupenām, nevis dubļainu. Liene jokoja, ka der gan arī dubļaina, ja tik laimējas mīksti piezemēties kādā lielākā peļķē. «Ja nu rudens pusē sāk komplektēties komanda uz ziemu, es piedalos!» toreiz viņai teicu. «Tātad uz saziņu!» Liene atbildēja.

Ir pienākusi rudens puse, negribēta piezemēšanās ir notikusi, un tā peļķe ir sanākusi liela un dziļa…

Liene, ja es vēl kādreiz lidošu ar gaisa balonu (un varbūt pat ziemā…), es to darīšu Tavai piemiņai. Pat sejas masku es likšu, pieminot Tevi, un, kad man zem maskas šķitīs mazliet smacīgi, atcerēšos, ka tā ir liela laime — aizvien spēt elpot un būt."

Lāce asi vēršas pret tiem, kuri izvairās no sejas masku valkšānas publiskās vietās. "Jūs, kuri mēnešiem ilgi ar aizdomām vai pat bravūru mētājat frāzes par to, ka nepazīstat nevienu ar COVID-19 saslimušo! Vai aptverat, kas tā bija par milzīgu laimi — nepazīt nevienu ar COVID-19 saslimušo?! Šī ir tā diena, kad daudzi no mums, Talsos dzīvojošajiem, ne tik vien pazīst kādu saslimušo, bet pazīst arī kādu, kurš ir miris no šīs saslimšanas. Es ļoti, ļoti būtu gribējusi, lai šāda diena nekad nepienāk.

Visai paredzami, ka tagad modīsies visi tie, kuri nespēs neaizrādīt, ka šim cilvēkam jau iepriekš bijušas plaušu saslimšanas. To, ka ir jau pamodušies, var redzēt komentāros pie LTV Ziņu dienesta ieraksta. Ak, jūs, laimīgie, kuru slimības vēsture ir tik plāna kā apsveikuma kartīte! Jūs, čaki norisi, kuriem nav jāizvairās no slimībām, jo slimības izvairās no jums! Jūs, kuriem nav vajadzības valkāt sejas maskas, jo visas slimības uzvelk sejas maskas, ieraugot jūs!…"

Ekrānuzņēmums no Facebook

Aizvadītajā diennaktī mirusī ar Covid-19 saslimusī persona ir Talsu novada Bāriņtiesas priekšsēdētājas pienākumu izpildītāja Liene Liepa, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Liepa sākotnēji bijusi ievietota Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī, bet vēlāk pārvesta uz slimnīcu Rīgā, kur pagājušajā diennaktī viņa nomirusi.

Liepa par Talsu novada Bāriņtiesas priekšsēdētājas pienākumu izpildītāju pašvaldība iecēla pēc tam, kad vasarā no amata atkāpās bāriņtiesas priekšsēdētāja Jolanta Feldmane. Liepa bija viena no bāriņtiesas priekšsēdētājas vietniecēm.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits - 148 inficētie, liecina SPKC apkopotie dati. Aizvadītajā diennaktī arī mirusi ar Covid-19 inficēta persona vecuma grupā no 30 līdz 35 gadiem.

Pēdējās diennakts laikā veikti 4759 Covid-19 izmeklējumi, kas ir viens no augstākajiem diennaktī veikto testu skaitiem. Tikmēr līdz šim Latvijā kopumā veikti 382 949 izmeklējumi, saslimušas 3204 personas, bet 1329 - izveseļojušās.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:18

Jaunākās diskusijas