FOTO: Bondars pieķerts veikalā bez maskas; soctīklos izceļas tracis

tautaruna.lv 15.okt
 
Vladislavs Proškins/F64
Saeimas koalīcijas deputāts Mārtiņš Bondars (AP) trešdienas vakarā veikalā pieķerts bez sejas maskas, kad tās valkāšana tirdzniecības vietās ir obligāta .

Attēlu soiālajā vietnē Twitter publicējusi Latvijas Televīzijas raidījuma “Viens pret viens” redaktore Sarmīte Kolāte. Bondars redzams lielveikalā pie piena produktu ledusskapja, taču uz politiķa sejas nav manāms aizsegs.

"Man maska arī nepatīk, bet es to vilkšu, jo tāda ir politiskā vienošanās. Bet, lūk, koalīcijas politiķim cits viedoklis, šodien ap 18iem pastaigājoties Rimi Aleja," attēlu komentē Kolāte.

Notikušo komentējis arī pats Bondars, kurš soctīklos taisnojas, ka tā bijusi kļūda. "Vēlētāji, sekotāji, šodien sanāca kļūda (jā, atzīstu, ka kļūda). Pēc garas dienas, dodoties pēc krējuma, aizmirsu paņemt līdzi masku un devos iepirkties piemājas Rimi. Atvainojos par šo un turpmāk divreiz pārbaudīšu, vai esmu uzlicis masku!" raksta politiķis.

Bondara rīcību asi kritizējis pazīstamais anesteziologs, reanimatologs Roberts Fūrmanis, kurš atttēlā pamanījis, ka Bondara iepirkuma grozs ir pilns, lai gan politiķis apgalvo, ka devies tikai pēc krējuma.

"Bondara kungs! Redzu, ka Jums ir superspējas melot sabiedrībai un par to nejust nekādu nožēlu. Jūs nosakat ierobežojumus, kurus LIELA daļa sabiedrības ievēro, tajā pašā laikā pats atļaujaties tos ignorēt. Kārtīgs vecis uzņemtos atbildību par saviem grēkiem. Jūs laikam esat ..." nesaudzīgs ir Fūrmanis.

Bondars par notikušo telefonsarunā taisnojies arī LTV ziņu raidījumā "Panorāma", vēsta sabiedrisko mediju portāls lsm.lv. Bondars skaidro, ka masku esot aizmirsis mājās. Veikala apsargs ļāvis viņam ātri iepirkties un veikalā esot pavadīts ļoti īss mirklis. Tāpat politiķis sola laboties un atzīst savu vainu.

Jau vēstīts, ka valdības lēmums nosaka, ka mutes un deguna aizsegi ir jālieto tirdzniecības vietās - veikalos, tajā skaitā, lielveikalos, pastos, degvielas uzpildes stacijās un citās vietās, kur notiek tirdzniecība. Tāpat to lietošana būs obligāta dzelzceļa stacijās, autoostās, lidostās, kā arī kultūras vietās un reliģiskās darbības veikšanas vietās, ja tajās nenotiek pasākums, kas organizēts fiksētās, personalizētās sēdvietās.

Mutes un deguna aizsegi jālieto arī, piemēram, muzeju, izstāžu zāļu, bibliotēku, reliģisko darbības vietu apmeklētājiem, ja viņi turp ir devušies apskatīt muzeja ekspozīciju, izstādi, piedalīties dievkalpojumā vai citu analoģisku iemeslu dēļ. Tomēr, ja šajās vietās, piemēram, bibliotēkā vai reliģiskās darbības vietā tiek rīkots pasākums, kurā personas atrodas fiksētās personalizētās sēdvietās, personām mutes un deguna aizsegi nebūs jālieto.

Mutes un deguna aizsegi jālieto arī darbiniekiem, kas strādā minētajās vietās un no apmeklētājiem nav nodalīti ar fizisku barjeru.

Tāpat kā līdz šim, šī prasība lietot sejas maskas neattieksies uz bērniem līdz 13 gadu vecumam. Prasība neattiecas arī uz skolām.

Jau ziņots, ka Latvijā jau trīs nedēļas tiek novērots straujš saslimstības ar Covid-19 pieaugums.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Nu,ko tur teikt,kas tas par deputātu,kurš neievēro pašu pieņemtos noteikumus,un visu ignorē! kaut kas nav kārtībā aar šo kungu!

15.oktobris Atbildēt

Tas Bondars, manuprāt, intelektā ir kā probka, bet maskas nenēsāšanas dēļ gan viņam virsū nekasītos. Lai riskē, jptvjmķ!

15.oktobris Atbildēt

Ko gan var gribēt no šīs valsts un deputātu izstrādājumiem, ja Latvijas Saeimas Budžeta un finanšu komisiju vada par finansiāliem noziegumiem sodīta persona?!

16.oktobris Atbildēt

Nekādu simpātiju pret Bondaru, bet šī piekasīšanās ir absolūti nepareiza. Beidziet izplatīt melus, dezinformāciju un pārkāpt Satversmi. Es arī nelieku un nelikšu masku. Ja TIEŠĀM būs epidēmija - valkāšu aizsarglīdzekļus saskaņā ar medicīniskajiem standartiem - tādus, kas aizsargā, nevis rada ilūziju.

16.oktobris Atbildēt

SEJAS MAsakSA LIETOŠANA NAV OBLIGĀTA -- MOMENYTA IZDAUZĪT PURNU JA ŠO TĒZI SLUDINA -- masku var lietot situācijās kur ir reāli draudi kādu inficēt vai inficēties --- NAV OBLIGĀTUMA --IR LAba ticībva visupirms-- īsato lietu īsatā stāvokļa zināšana gan ir obliugāta == PIENAKUMI PILDAMI un TIESĪBAS REALIZēJAMAS LABĀTICĪBĀ

ja nav epidemioloģisko real;o dsraudu ar likumu vari ser dirsu slaucīt nevis citiem degunus

Ja Bordāns zin ka nav reālu draudu - tad viņs ir laBĀ TICĪBĀ UN VIŅAM NAV MASKU VAjadzības likt -- likumi nav jāpilda -likumus var un vaJAg pareizi orbjekytīvi reālaiu situācijai piemērot = KATRS ire brīvsc sev un ntiukai sev morāli msaistoišusa likumus raKSTĪŪT UN PĒC TIEWM DZĪVOT === AR TO NEVIENAM NETIEK NODARĪTA netaisnība

FORMĀŽL;AIS LEGISMS IR TUMSOINĪBA--PALIEWKA NO PERVERSU TIRĀNU LAIKIEM VISTUIMŠAKAJOS VIODUISLAIOKOS

ESMU VETERINĀRS- 15 DADUS PRAKTISKI AR TO NODSARBOJOS UN IKDIENU VNK NĀCĀS UZSĻAUT NEDERTĪGIEM PRIEKŠRAKSTIEM LAQI VISPĀR KO NEBŪT VAJADZĪGTU VJĒGPIL;NI VARĒTU DARĪT

MANI NAV JĀMĀCA kā sērgaS NEIZPLATĪT UN KLĀq tās saqvaldīt --tos profesionālos kretīnus valdībā kaqs kā idiņi un aqptrakuši graFOMĀNI PAKAĻU ATSLAUKĀMO MATERIĀLU AR MURGAINIEM EDIKTIEM APORAKSTA UN ZOMBIJIE3M AR BIDLIZĒTO APŽIŅU DEKLAMĒ ES VARU POAMACĪT == BET ZINU KA TIE IR PAR TUPIEM UN IEDOMĪGFIEM LAI KLAUSĪTU-- TĀPĒC ES ESMU PERSONISKI BRĪVS P[ĒC SAVAS SAPRAŠANAS DARĪT PAREIZI --UN TAM KAS MAN SP[IEŽ DArīt nmewpareizi rīklio pārgrierzt pat --- paqKLAQU IUDIŅ!! VAI TIERŠAM TU DOMĀ KA MAN MASKA JĀLIEK TĀPĒC KA KĀdsa kautko kļudaini domā ?? vai tāpēc ka kādsa mAN DRAUD AR SODIEM UN MORāLI ŠANTAŽĒ ?? IDIņ!! MAn ir piemnātum,s tādasm nazai rīklē ---- ja būs reāli draudi nun reāla epidemioloģiska vajadszībaq es 3 maskas uzlikšu un dezolīdzeklī vannošos --beT JA DEBILS RAdījums vnk citēsw nederīgus likumus un smadzenes pisīs- viņsa būs clīķis bez brīdinājum,a ==un tioe4sā tiks konstatrēta viņa PAŠA vaINA PIE SAVA NELABA GALA--MUĻKISW DARĪJAQ VBTO KAQS TAM NEPIEKLĀJHĀS DARĪT --PASNĀVĪBU MUĻKITIS IZDARĪJA -VAQI NELIE43TISW IZDAROT VNOZIEGUMU GALU NĒMA --MAN ELEMENTĀRI NBŪSA NAZI RĪKLĒ JA ATRADĪŠTU TO PAR VAJADZĪGU--ES NERRTAISOSA PIELAUTR KA MAN SMADZENES IZVARO ,DRAUR ŠANTAŽĒ MELO --- ES KAUJU FDOŠU NOZIREDZNIEKAm--iznīcinošu kauju -- labā ticībā es sev pienākumus uzņenšos un tos pildīšu -- nevis tāpēcvka kāds m an drtaquifdēs ==-draudēs --nevis tāpēc kas kāds uzsdkata KAQ ZIN KĀ UYN KASA CITIEM JĀDARA -- FIG VAM --- ZINĀT UN IZLEMT KAS UN KĀ JĀDARA UN VAI VISAPĀR KASA JĀDAQRA IR MANA UN TIKAI MANA DARĪŠANA --- VAI TIEŠĀM TIK ELEMENTĀRAS LIETAS NEPIERĀPO?? VAI TIKESĀM TIK MORĀLOI KROPLS ESI KA NORMĀLA LIETU KĀRTĪBA NAV PIEŅEMAMA ?? LIKUMUS VNK IESŠPUĻI SEV DIRSĀ --SAMĒRCĒ PETROLEJĀ UN SAVĀDIKRSĀ IEBĀZ--PIERAUIJ UGUNI UN PATS DZĪVO SAVU LIKUIMU GAISMĀ ==TEV IR ABSOLŪTAS TIESĪBAS TĀ DZĪVOT ===PATS DIEVS TEVI AICINA TĀ DZĪVOT-- UN KAD NU TU NOSPRĀGSI ENĢE;LĪSAI TEV NO DIRSAS IZVILKS RULI UN LIKS ATSWKAITĪTIERS KĀ TU SAVUS LIKUMUS ESI PILDĪJIS --TEV NEJATĀS PAR TIRĀNU VAI DURAQKU RAKSTĪTIEM LIKUMIEM--TEB ATSLAITI PRASĪS UN NOREKINU PĒC TĀ LIKUMA KO TEV NO DIRSAS IZVILKS

19.novembris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 16:26

Jaunākās diskusijas