Mediķi atklāj, ko nedrīkst darīt dušā, lai nekaitētu veselībai

tautaruna.lv 17.okt
 
pexels.com
Daudziem patīk kontrastdušas, kuras uzksatāmas par veselīgām, kad auksts ūdens tiek pārmijus mainīts uz karstu. Taču izrādās, ka šāda veida duša nenāk par labu visām ķermeņa daļām, raksta "otkrito.lv".

Daudziem cilvēkiem ir jutīga sejas āda, kurai karsts ūdens var kaitēt, proti, radīt īslaicīgus vai ilgstošus ievainojumus, tostarp, zemādas asinsvadu paplašināšanos un pat to plīšanu. Karsts ūdens saasina ādas problēmas.

Ārsti atzīmē, ka dažos gadījumos šāda veida sejas ādas kairināšana var veicināt agrīnu tās novecošanos.

Ja ik dienas sejas āda ir pakļauta karstam ūdenim, tai tiek nomazgāti ādas tauki, kas nepieciešami ādas veselībai. Ķermenis ražo noteiktu daudzumu šo tauku, kas pārklāj ādu, mitrinot to un padarot maigu. Pastāvīga šo tauku nomazgāšana no sejas ar karstu ūdeni, padara to sausu un var veicināt izsitumu rašanos.

Ejot dušā, ieteicams samazināt ūdens temperatūru līdz tas ir remdens. Kontrastduša aktivizē asins plūsmu un tonizē ķermeni, taču tad jāizvairās no sejas mazgāšanas.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Mao Ce Ze Duns vispār nemazgājās un 90 gadu vecumā izskatījās pat jaunāks par tīŗīgo Riņķēviču.

17.oktobris Atbildēt

Kārtējā diršana

18.oktobris Atbildēt

Ja Tu biki padomātu ar galvu, tad sapratu, ka nav gan ;)

18.oktobris Atbildēt

Nu re, mazgāties arī vairs nedrīkst. Gaidu, kad nebūs atļauts ieelpot skābekli. Ko mēs bez šiem ''gudrajiem'' prātiem iesāktu? Laikam jau visu ko! :)

18.oktobris Atbildēt

Dušā vispār nav jāmazgājās ! Kā teica vecais zēns Voldis - mazgājas tas , kam slinkums kasīties !

19.oktobris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:06

Jaunākās diskusijas