Jēkabpilieši sašutuši par to, kā pašvaldība tērē viņu naudu

Viktorija Gabrjuna 14.sep
 
Ekrānšāviņš no video/Bez Tabu
Jēkabpilī tapis īpaša dizaina soliņš, kura izmaksas – 15 tūkstoši eiro – raisa neizpratni daļai jēkabpiliešu. Pilsētas iedzīvotājiem spilgtā atmiņā ir citi vērienīgie pašvaldības tēriņi, piemēram, pirms dažiem gadiem tapusī sabiedriskā tualete par 85 tūkstošiem eiro, ko tautā sauc par “zelta tualeti”. Līdz ar soliņa uzstādīšanu jēkabpilieši jau atkal vaicā, vai domnieki nav pārlieku izšķērdīgi, vai naudu nevarēja iztērēt lietderīgāk, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

Šā gada augusta beigās Jēkabpilī blakus jaunajai velotrasei un netālu no topošā skeitparka novietoja soliņu, kas pašvaldībai izmaksāja 14 999,58 eiro.

Apkaimē, kur izvietots īpašais soliņš, jau iepriekš uzstādīti vairāki citi soliņi. Soliņa izmaksas raisījušas diskusijas sociālajā tīklā “Facebook", kur cilvēki pauž neizpratni, ka tiek lielas naudas summas tiek tērētas soliem.

Arī vairums “Bez Tabu” uzklausīto jēkabpiliešu kritizēja pašvaldību, uzskatot, ka vietvara ir pārlieku izšķērdīga.

Jēkabpils Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs uzskata, ka pilsētai un tās iedzīvotājiem šāds soliņš ir nepieciešams.

"Šis soliņš paredzēts izmantošanai jauniešiem. Tā kā veidojas jauniešu atpūtas komplekss, šis soliņš ir netradicionāla izskata. Tā ir vieta, kur jaunieši var pulcēties, apspriesties un kopā “patusēt”. Manuprāt, summa ir adekvāta. Šāda veida soliņš jauniešiem, mūsuprāt, ir nepieciešams. Arī mūsu mākslinieks ir gados jauns cilvēks," pauž Sirmovičs.

Viņš nezuskata, ka pirms tērēt pašvaldības naudu, būtu jāaptaujā pilsētas iedzīvotaji.

Komentē 6

 
Anonīms
 

Jā, roku darbs arī Jēkabpilī tiek attiecīgi novērtēts.

15.septembris Atbildēt

Jāā, tā ir briesmīga izšķērdība, varēja taču ierakt zemē baļķu galus, uzsist uz tiem šķērsām dēli un būtu brīnišķīga sēdēšana. Varēja arī ierakt vairākus atsevišķus baļķa galus un katram uzsist dēlīti, tas priekš tiem, kas grib pasēdēt atsevišķi, neviena netraucēti. Lēti un ērti.

15.septembris Atbildēt

Šodien iegāju domē un tur visi ar soliņu apmierināti. Kad ierunājos par cenu, visi tikai labsirdīgi smaidīja.

15.septembris Atbildēt

Vai neveiksmīgs atgādinājums par par distanci 2 metri??? Baļķu gali tiešām izskatīto glītāk. Šie neizskatās pēc soliņiem. Atgādina aizgaldus vai izdemolētu atpūtas vietu, kur visas sēdvietas aiznestas.

15.septembris Atbildēt

Bāc, nu ka tikai visu nokritizēt. Tika jau paskaidrots, ka to summu nesastādīja vien soliņi. Vai tiešām ir tik apgrūtinoši pieņemt to, ka pilsēta kļūst sakoptāka un skaistāka. Soliņi simbolizē Jēkabpils 350. Un tie lielie kritizētāji, kuri tipa sataisītu šādus soliņus pa 500 eur vispār nestādās priekšā, cik kas maksā. Visdrīzāk, ja viņiem piedāvātu, tad par darbu vien viņi 500 eur gribētu, nerunājot par materiāliem un vietas sagatavošanu.

15.septembris Atbildēt

Jā!

16.septembris Atbildēt
 
Autorizācija

Jaunākās diskusijas