Sieviete neizpratnē - VID jautā par viņas mirušo māti

Viktorija Gabrjuna 15.sep
 
Emīls Desjatņikovs/F64
Pēc straujas veselības pasliktināšanās Nijoles ģimene pieņēma lēmumu mammu nogādāt aprūpes namā, kur pēc pusgada 84 gadus vecā kundze no šīs zemes atvadījās. Augusta vidū Nijole saņēma zvanu no VID darbinieces. Sarunas temats sievieti pamatīgi satriecis, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

Dzīve aprūpes namā un vēl dažādi izdevumi sasniedza iespaidīgu izdevumu slieksni - aptuveni četrus tūkstošus eiro. Vismaz daļu, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, būtu iespējams atgūt. Mātes aiziešanu mūžībā Nijole ļoti pārdzīvoja, kā rezultātā pat pasliktinājās veselības stāvoklis. Pēc vairākiem mēnešiem Nijole bija jau samierinājusies ar tuvākā cilvēka zaudēšanu, taču tad atskanējis telefona zvans.

"Man pateica, ka zvana no VID. Uzreiz uzdeva šokējošu jautājumu. Prasīja, vai mana mamma ir mana audžumamma. Tas bija kā sitiens pa galvu.

Es tikai nedaudz sāku atiet pēc bērēm, bet te pēkšņi šāds jautājums… Tajā brīdī es nezināju, ko darīt - braukt uz darbu vai mājām. Esmu otrās grupas invalīde, man kļuva slikti, pieskrēja cilvēki. Es jūtu, kad man sākas lēkmes, paspēju paķert tableti. Mani nosēdināja uz soliņa. Viņa teica, ka sistēmā tā uzrādoties. Vai tiešām nedomā, ka ar vienu vārdu var nosist cilvēku?" pauž Nijole.

Nijole ģimenē ir jaunākā no piecām māsām, un tieši māsas viņu mierinājušas, ka viņa ir bioloģiskā meita. Tieši Nijole, nevis VID darbiniece nonākusi pie risinājuma, ka iespējams nosūtīt dzimšanas apliecību, kurā melns uz balta radniecības saites apstiprinātas. Pēc apliecības nosūtīšanas VID darbiniece vairs nav zvanījusi Nijolei, lai atvainotos.

Komentē 3

 
Anonīms
 

kad man piezvana un stādās priekšā, ka no VID, uzreiz izmantoju telefona opciju "atslēgties".

16.septembris Atbildēt

Nu tiem šakāļiem nekas nav svēts.

16.septembris Atbildēt

Tas vis aiz neko nav ko darīt,bet algu ta gribas?! Kad vienreiz ministri izpurinās to laupītāju midzeni VID? Pat uz vietas viņus-viņas nevar atrast,kur nu vēl kādu konsultāciju,bet alga nav mazā!Ja invalīdiem min. 180, tad tad tie neko nedarot 1000,kur taisnība?

17.septembris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:50

Jaunākās diskusijas