Viņķele: Mums nav tik daudz farmaceitu un iedzīvotāju, lai uzturētu tik daudz aptieku

tautaruna.lv 13.augusts 2020, 12:30
 
Ģirts Ozoliņš/F64
Veselības ministre Ilze Viņķele sociālajā vietnē "Twitter" paudusi viedokli par aptieku izvietojumu jaunajiem kritērijiem.

Viņķele norāda, ka Latvija ir "gluži vai aptieku lielvalsts Eiropā uz iedzīvotāju skaitu".

"Aptieka ir veselības aprūpes sistēmas daļa, nevis veikals. Mums nav tik daudz kvalificētu farmaceitu un iedzīvotāju, lai jēgpilni - gan aprūpes kvalitātes, gan ekonomiskā izdevīguma dēļ uzturētu tik daudz aptieku," uzsver ministre.

Viņa turpina: "Zāļu piecenojumi ir regulēti, kas nozīmē, ka aptieka var būt rentabla pie aptuveni 300 tūkstošu apgrozījuma gadā. Čaulas aptiekas var atļauties uzturēt ķēžu un/vai vertikāli integrētie uzņēmumi. Šādu aptieku jēga ir “čakarēt” konkurentus un rādīt muskuļus ražotājiem, nospiežot cenu."

Viņa norāda, ka ministrija nepiedāvā no esošajām 766 aptiekām atstāt 480: "Šāds skaits aptieku Latvijā būtu, ja mēs piemērotu OECD valstu vidējo iedzīvotāju/aptieku attiecību," pauž Viņķele.

Jau vēstīts, ka Veselības ministrijā (VM) plāno veikt izmaiņas aptieku izvietojuma kritērijos, kā rezultātā jaunas aptiekas nedrīkstēs atvērt mazāk nekā 500 metru attālumā no jau esošas aptiekas, trešdienas preses konferencē atklāja VM Farmācijas departamenta direktore Inese Kaupere.

VM arī plāno noteikt, ka apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu, kas nepārsniedz 4000, varēs izvietot tikai vienu aptieku šobrīdējo divu vietā.

Attiecībā uz slimnīcās esošajām aptiekām tiek rosināts, ka tās varēs atvērt arī tad, ja ārpus ārstniecības iestādes tuvāk par 500 metriem jau ir cita aptieka. Tāpat vienam aptieku īpašniekam varēs piederēt tikai viena aptieka. Šajā gadījumā, kā piebilda veselības ministre Ilze Viņķele (AP), vērtējot vai kādam īpašniekam jau pieder aptieka minētajā teritorijā, ņems vērā patiesos labuma guvējus.

Ministrijas mērķis, pārskatot aptieku izvietojuma kritērijus, ir veicināt kvalitatīvas farmaceitiskās aprūpes pieejamību pēc iespējas plašākam iedzīvotāju skaitam, veicināt efektīvu aptieku darbību un nodrošināt vienmērīgu un racionālāku aptieku izvietojumu.

Komentē 16

 
Anonīms
 

Mums nav tik daudz iedzīvotāju,lai uzturētu tik daudz deputātu

13.augusts 2020, 14:40 Atbildēt

Bingo!!!

13.augusts 2020, 22:44 Atbildēt

nogalinat to viņķeli --morāli kropla un neliertīga kuņa kas sAKUSI KOST KAIMIŅU VISTAS

APTIEKAS UN MEDIĶI NAV UTainas valosteles paverdzinātie un pie budzetui važas piekalti vergi valstiskotos ergastulos --- nogaLINĀT VBERGTURUS KAS VERDZINA MEDIĶUS UN SKOLITĀJUS--KSAUNA PILNA NĀVE PIE KARĀTAVĀM GAIDA TOS KAS SŪDĪGAS VALSDTISKAS FUNKCIJAS UZSPIEŽ PROFESDIONĀĻIEM KAS SEV ABSOLŪTI TIESĪGI NO0TEIKT PROFESIONĀLOS STANDARTUS

BOĻŠEVIKU SMIRDOŅA -- PIE CAra kronis nenodarbojās ar sistēmu finaNS ĒŠANU --KOMUNISTI PAVERDZINĀJA UN VALSDTISKOJA KĀ VERGUS SKOLOTĀJUS MEDIĶUS ,BALERĪNAS UTT --KOMUNISTU ŽĪDISKUMU HOLOKOSTOS JĀIZDELDĒ AR UGUNI

MAN NEVAJAGSMIRDĪGU VAKLOSTISKUI MEDIĶI UNJ NAPTIEĶHNIEKU --MAN NEVAJAG BEŅĶIWERI UN APDRPOŠINĀTAJU JKASZPAR FINANSU POLICISTU PADARĪTS --MAN TAQdu feiku proamerikāniskas huntas valstiskumu nevajag -- man vajag veikalu kur es varu nopirkt sev vajadzīgo lai ārstyetos un cienīgio pārsliompotu-- nmogalināt debilo kuci tik pat dpomu ksa viņa iepirks mediķu dARBU UN SKOLOTĀJU SLODZES LAI DEBILĀS PIOLITISDKĀS PERSONAS ĀRSTĒTU APKULTŪROTUI UN SKOLOTU STULBO SLIMO UNDESTRUKTĪVO TAUTU--- VIŅK3ELE,KANKARIŅŠ VALSTSĪDIŅS UN ŠUPLIMSKA NAV NAVF VIENĪGĀ GUDRA ZIVS JŪRĀ-- DEBILIS PUNTULIS NBav vergturis balerīnām unkultūras nesējiem

viņi nav valsts--viņi ir vnki sūdabrāļi kas sdmirdf feiku demogoģiju viszās artikulacijās utaino valsteli pieminot un tās vardā savu sūdīgumu citiem uzsdepiest mēginot --sūdabrāļi ksas sūdīgi pilda VALSTISKĀS FUNKCIJAS --KAS Savu morālo kroplumu un neliertīgumu mēģina iešmugulet ka valsdtisdkumu un valsdtisdksas funkcijas --man to visu neVAJAG -- MĀCĪT UN MACVĪTIES IR BRĪVAS PERSONAS DARĪŠANA --SLIMOT ĀRSDTĒTIOES UN PAT NOMIRT NAV DEBILO MINISTREĻU DARĪŠANA -- TĀ IR PRIVATA LIETA-- PRIVAta lieta ir pirkt un pārdot cilvēkiem vajadzīgo -- kompetemti ir cilveki nevis ministri unvalstsvārd a smirdošas politiskasd pusdebilas mARIONETES

13.augusts 2020, 15:33 Atbildēt

Cilvēkam, kas raksta šādus vārdus, nevar būt tāds uzvārds! 100%

13.augusts 2020, 21:22 Atbildēt
Anna > imants.blicsons

Tā taču Dace, kura vienā naktī pārtapusi par Andri.

13.augusts 2020, 23:18 Atbildēt

normāls komentārs, pat izcils! Imant, ja tev būtu bizness, kas jānotur, konkurējot ar haizivīm, tu vēl ne tādu tekstu bīdītu! Kad pēc 2016.gada 1.janvāra veselības ministra Belevča rīkojuma aizliedza skolās un bernudārzos tirgot bulciņas, mana 25 gadus strādājošā ceptuve ar 200 darbiniekiem 2003-' 07 gadā, nomira pusgada laikā! Bet šodien kantorim SKDS piesķīra 180 tūkstošus bez PVN lai veiktu bērnu veselības stāvokli, aptaukošanās u.c. problēmas! Tas nekas, ka bulciņas bija pēdējais, pirms čipsiem, kolas, viedierīcēm un mazkustības, kas kaitēja bērnu veselībai! Un tas ka valsts pārvalde, sākot ar deputātiem, beidzot ar ministrijām, darbiniekiem priekšniekiem ir vismaz 3x par daudz, to STULBĀ Viņķele nesajēdz!

13.augusts 2020, 23:32 Atbildēt

Slimnīcas jau nolikvidēja... Ja agrāk katrā rajona centrā bija slimnīca un vēl kāda rajona teritorijā ar kādiem speciāliem pakalpojumiem, tagad vairs praktiski nav nekā, tikai lielās reģionālās, lauciniekiem praktiski nepieejamas, īpaši ja nav sava transporta. Tagad ķersies klāt aptiekām... Nu ko, toties apbedītāji savus kantorus varēs atvērt neierobežoti...

13.augusts 2020, 16:58 Atbildēt

Viņķeles kundzes galvenais uzdevums - likvidēt. Likvidēt valsts apmaksāto medikamentu sarakstu ( lai penži paši maksā). Likvidēt aptieku skaitu( lai mazturīgie un penži sprāgst nost, netiekot pie medikamentiem). Likvidēt iespēju saņemt neatliekamo medicīnisko pakalpojumu - nu gan THE TERMINATOR!

13.augusts 2020, 18:15 Atbildēt

Nē,nu ir viņa stulba!!! Mēgina ietobežot privato biznesu!!! Lai tak kaut pēc 1 metra pa aptieksi- bŗīva konkurence! Nost ar Viņķeli!!!

13.augusts 2020, 20:21 Atbildēt

Ir sācies jauns likvidācijas process, bija mazie rūpnieciskie uzņēmumi, mazās skolas, slimnīcas tagad ķersies klāt aptiekām...

13.augusts 2020, 20:51 Atbildēt

Domāju, ka ar to jānodarbojas konkurences padomei.

13.augusts 2020, 21:27 Atbildēt

Vai Vinkeles kundze ir iegajusi Eiropas lielveikalos?Es 15 gadus perku lielveikalos zales{iznemot recepshu medikamentus}.Tad Rimi,Maxima,Elvi uc,jabut stendiem ar bezrecepshu medikamentiem un samazinam aptiekas!Vinkeles kundze,LAIPNI LUGTA EIROPA!

13.augusts 2020, 22:38 Atbildēt

Piekrītu!

14.augusts 2020, 9:11 Atbildēt

Parazitoloģijas nodaļa-- nu tad skaidrs, no kurienes mums tie ministri rodas ☺

14.augusts 2020, 21:57 Atbildēt

Man pašvaki ar matemātiku , kas tā par attiecību 1/1 ?

15.augusts 2020, 18:04 Atbildēt

Nu jau Viņķele traka sāk palikt!

15.augusts 2020, 18:45 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:44

Jaunākās diskusijas