VIDEO: Latviešu studente izdara ko pārsteidzošu ar kafijas biezumiem

Viktorija Gabrjuna 15.aug
 
Dmitrijs Suļžics /F64
Kafijas biezumi, kas ierasti nonāk atkritumos, var būt vērtīgs izejmateriāls. Daudzi, iespējams, dzirdējuši, ka kafijas pārpalikumi der par mēslojumu mazdārziņā. Taču Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) studente Vineta Haritonova ir gājusi vēl tālāk. Viņa no kafijas biezumiem izveidojusi materiālu, kas var kalpot dekoratīviem un arī praktiskiem mērķiem, vēstīja TV3 raidījums "900 sekundes".
“Kafijas biezumi ir ikdienas materiāls, kas ir tīrs atkritums, pēc kafijas izdzeršanas paliek biezumi, kuri jau ir gatavi apstrādei,” stāsta Haritonova.

Šā projekta galvenais ieguvums ir tas, ka lietderīgi tiek izmantots materiāls, kas parasti nonāk atkritumos. Vineta eksperimentējot izstrādāja saistvielu, to samaisot ar kafijas biezumiem un izžāvējot, iegūst cietu materiālu.

“Saistviela ir noslēpums, bet tā ir dabiskas izcelsmes, tas materiāls arī biodegradējams,” bilst studente.

Vinetas bakalaura darba vadītājs Toms Mūrnieks kafijas biezumu materiālam paredz veiksmīgu nākotni. Materiāla īpašības vēl ir jāpēta, rezultāti noteiks, kur to var lietot. Taču dekoratīviem mērķiem to var izmantot jau tagad.

Avots

Komentē 1

 
Anonīms
 

Es savā saimniecībā kafijas biezumus izmantoju dekoratīvu elementu gatavošanai. Arī mana saistviela iz noslēpums. Tomēr tā nav sperma, kā te dažs jau, gatavs mani atšifrēt, teiktu.

15.augusts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 8:54

Jaunākās diskusijas