Kādas saimniecības īpašniece Alūksnes novadā stāsta par lāča uzbrukumu

Viktorija Gabrjuna 7.aug
 
Ilustratīvs attēls / Edmunds Brencis/ F64
Alūksnes novadā pagājušajā nedēļā kādā zemnieku saimniecībā lācis uzbruka govij. Saimniecības īpašniece Iveta notikuma brīdī klāt nebija, bet nagu atstātās pēdas uz govs muguras liecina, ka uzbrucējs bija tieši lācis, vēsta portāls "aluksniesiem.lv".

Cieta lielākā govs, barvede. Kas tur tobrīd darījās, nezinu. Mājlopi bija aplokā, vien no rīta ieraudzījām, kas noticis.

Govi nācās likvidēt, jo tai bija paralizēta mugurpuse, visticamāk, cietis mugurkauls. Protams, žēl, bet neko nevar darīt. Ja dzīvnieks būtu gājis bojā uzreiz, tie būtu ļoti lieli zaudējumi. Varējām nodot kā gaļas lopu,” saka Iveta.

Par to, ka tuvējā apkārtnē mīt lācis, Iveta zinājusi. “Blakus saimniecībā iepriekš saskādēja bišu stropus. Tepat vien viņš dzīvo, jāgaida kad nāks nākamreiz. Darīt neko nevar, jo lāči ir aizsargājami. Iespējams, rudenī pirms gulētiešanas viņš vēl ko izdomās darīt. Risinājuma nav,” saka viņa.

Avots

Komentē 6

 
Anonīms
 

Interesanti,kam tad būtu jānotiek,lai ,lai pasargātu lopus no šī aizsargājamā dzīvnieka?jānoplēš cilvēks?

7.augusts Atbildēt

Inita ! Cilvēku ir daudz vairāk nekā lācīšu Latvijā , tāpēc lacīši ir daudz vērtīgāki. Tapēc nekāda nelaime nebūs ja kādu cilvēciņu saplēsīs . Tā ir DABĪGĀ IZLASE . Cilveku pasaulē ir pārāk daudz .

7.augusts Atbildēt
Inita > juris.5e2771d83ac7e

skarbs sarkasms.

7.augusts Atbildēt

Lācim pa purnu!

8.augusts Atbildēt

Man darzā Liepupē arī lācis izraka pus metru dzīļu bedri meklēdams kameņu medu. labi ka nesadomāja ierāptie pa logu guļamistabā, jo logs bija atvērts gaidot kaķenu atgriežoties no peļu medībām.

8.augusts Atbildēt

Vai nevar to lāci dabūt prom uz saeimu, tur viņu ļoti gaida Viņķele ar Kariņu.

13.augusts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:09

Jaunākās diskusijas