Izskan aizdomas, ka skolēni Murjāņos ar Covid-19 inficējušies nometnē Igaunijā

tautaruna.lv 6.aug
 
Ilustratīvs attēls / AFP/Scanpix/LETA
TV personība Aivis Ceriņš mikroblogošanas vietnē Twitter dalījies ar informāciju, ka, iespējams, Covid-19 uzliesmojums Murjāņu Sporta ģimnāzijā saistīts ar nometni Igaunijā.
Ceriņš uzskata, ka apzināti tiek slēpta informācija par inficētajiem.

"Murjāņu sporta skola. Jau otro reizi Covid laikā tiek apzināti slēpta informācija par inficētajiem (šoreiz imports no EST nometnes), tādējādi pakļaujot riskam personāla un citu audzēkņu veselību,t.s. arī viņu ģimeņu. SPKC un Veselības ministrijai lūgums iejaukties," raksta Ceriņš.

"Igaunijas nometne. Personāls par inficētajiem uzzina no medijiem, ne vadības vai kāda cita atbildīgā. Skola un kojas pilnas ar audzēkņiem. Tur vasarā nekas neapstājas, jo notiek nometnes," turpina skaidrot Ceriņš.

Tikmēr jaunākā publiski pieejamā informācija liecina, ka Covid-19 tests vēl jāveic 32 Murjāņu Sporta ģimnāzijas administrācijas darbiniekiem, kuri kontaktējušies ar 11 skolā saslimušajām personām, stāstīja Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktora pienākumu izpildītājs Sergejs Čevers.

Direktora pienākumu izpildītājs stāstīja, ka patlaban Covid-19 tests ir pozitīvs desmit riteņbraukšanas nodaļas jauniešiem un vienam viņu trenerim, kuri pēdējā mēneša laikā ir piedalījušies sacensībās Igaunijā, Lietuvā un Latvijā. Negatīvus testus patlaban ir saņēmuši divi audzēkņi un viens treneris. Patlaban visi saslimušie audzēkņi uzturas Murjāņu Sporta ģimnāzijā.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izglītības iestādei ir rekomendējis sazināties ar slimo audzēkņu vecākiem un vienoties par iespēju viņus pārvest uz dzīvesvietām, kur jānodrošina jauniešu atrašanās karantīnā un ģimenes ārstu uzraudzībā. Čevers stāstīja, ka jaunieši ir no dažādām Latvijas pilsētām, piemēram, Liepājas, Kuldīgas, Rīgas, Smiltenes un citām.

Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktora pienākumu izpildītājs uzsvēra, ka organizējot treniņu nodarbības tika ievērotas Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātās rekomendācijas treniņu organizēšanai. Audzēkņu treniņu nodarbības organizētas tā, lai dažādas grupas nekontaktētos, arī ēdināšana organizēta dažādos laikos, lai izslēgtu kontaktēšanās iespējas.

Komentē 3

 
Anonīms
 

Jā, jā, jā..! Ka tikai ne tur! Vai viņi stadionā kopojās ar igauņu gripozņiekiem, vai..?

6.augusts Atbildēt

Vai Ceriņš tur ir bijis un visu izpētījis, vai arī tikai cenšas celt savu reitingu uz nelaimīgi jauniešu rēķina? Informācijai - SPKC, pie kura C kungs tā apelē, šodienas preses konferencē tieši uzteica Murjāņu ģimnāziju par ātro reaģēšanu. Tas, ka žurnaļugam personīgi nepavēstīja, gan nav kritērijs.

7.augusts Atbildēt

Personāls uzzināja no medijiem.2 uzliesmojums bērnu iestādē. Bērni nav apmācīti elementārām higiēnas normām. Rezultāts un būs vēl.

12.augusts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:33

Jaunākās diskusijas