Ārsts Gruntmanis Latvijai izrādījies lieks; spiests atgriezties ASV

Viktorija Gabrjuna 5.aug
 
facebook.com
Ārsta un medicīnas profesora Uģa Gruntmaņa ģimene pēc vairāk nekā 20 ASV pavadītiem gadiem nolēma atgriezties Latvijā, taču pēc dzimtenē pavadīta gada ģimene atkal krāmē koferus, lai atgrieztos Amerikā, vēstīts Evijas Kalnbērzas materiālā "Sapnis par dzīvi Latvijā beidzies" izdevumā "Privātā Dzīve".
Kā saka Uģis - diemžēl nepiepildījās viņa patriotiskā vēlēšanās dabūt viņa kvalifikācijai (endokrinoloģija) un pieredzei atbilstošu darbu dzimtenē. Latvijā viņš cerēja mainīt un attīstīt veselības sistēmu valstī.

Kā skaidro, Gruntmanis, viņam bija cerība vadīt P. Stradiņa Klīniskās universitātes Endokrinoloģijas centru. Četrus gadus centrs bija bez vadības, un profesors Valdis Pīrāgs pildīja divus amatus.

"Šī centra ārsti bija par, viņi rakstīja vēstuli vadībai, lai mani pieņemtu darbā. Lai rīkotu konkursu, kurā es varētu pieteikties," sacīja Gruntmanis, atklājot - uzzinot, ka top šāda vēstule, vakance tika slēgta.

Pirms tam viņš bija pieteicies uz Stradiņa slimnīcas valdes vadītāja un padomes locekļu amatiem, taču nedabūja nevienu no tiem.

Gruntmanis ir pārliecināts, ka ir jāmaina sistēma, kurā ir daži cilvēki, kas saņem superalgas, ir labi iekārtojušies un neko nevēlas mainīt.

ASV Uģis jau ir atradis labu darbu savā profesijā Dārmutas Universitātē un atklāja - universitātes vadība ir ļoti apmierināta, ka profesors pieņēmis šādu lēmumu.

Komentē 7

 
Anonīms
 

Tad jautājums??? Vai mums vajadzīgi gudri, zinoši strādāt un mainīt sistēmu vselības aprūpē - IR VAJADZĪGI??????? IDIOTI MOSTIETIES, KO JŪS DARIET???????

5.augusts Atbildēt

Taapeec jau vakanci sleedza,valdiibai bail,ka kaads vareetu saakt mainiit ,viniem izdeviigo sisteemu, aatri sajuta ,ka te ozz peec deguma.

5.augusts Atbildēt

Ja Gruntmanis sāktu strādāt, Pīrāgs pus algu zaudētu. Toties arī Pīrāgs, atšķirībā no Gruntmaņa, Amerikā darbu nedabūtu. Vajadzētu sākt no sanitāra.

6.augusts Atbildēt

Ja jau gribēja - varēja atvērt privātpraksi un rinda ar pacientiem stāvētu, bet tak pats gribēja saņemt superalgu un sēdēt siltā vietā. Manā pilsētā viens tāds amerikāņu pediatrs bija - par naudu bērnus pieņēma, neviens pacients nenāca, nu jau pazudis no veselības centra štatu saraksta.

6.augusts Atbildēt

Es arī tā gribēju viņam ieteikt, bet laicīgi aprāvos, jo uzzināju, ka šeit arī privātpraksē vajadzīgs Latvijā atzīts ārsta diploms.

6.augusts Atbildēt

Redz cik specigi musu dizgari.Auderu noveda lidz pasnavibai,neatjaunojot sertifikatu.No Gruntmana ta nobijas,ka nolikvideja gadiem stavosas vakances. Interesanti vai Apinis gul labi?

6.augusts Atbildēt

Viņķelei un citiem arstiem bail no konkurences!Bail,ka kāds varēs sakārtot veselības aprūpes sistēmu!

6.augusts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:15

Jaunākās diskusijas