Vecāki ceļ trauksmi par bērnu formas tērpiem Siguldas Valsts ģimnāzijā

Viktorija Gabrjuna 1.jūl
 
Ģirts Ozoliņš
Vienādi ģērbti bērni uz skolu dodas dažādās pasaules valstīs, īpaši populāra uniforma ir Lielbritānijā un Japānā. Arī Latvijā vienotā stila apģērbs jau ir 33 mācību iestādēs. Šogad plānots arī Siguldas Valsts ģimnāzijā, taču ne visiem tas tīk, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēna mamma nav apmierināta ar cenām, kādas jāmaksā par formas tērpu, kas būšot jaunajā mācību gadā.

"Ģimnāzijā tika paziņots, ka bērniem jāvalkā skolas forma gan ikdienā, gan svētku reizēs, gan uz olimpiādēm. Tas jau nebūtu nekas traks, ja summa par formām nesanāktu vismaz 160 eiro! Žakete vien maksā 49 eiro, ko jāvelk svētku reizēs! Skolai vajadzēja veikt aptauju, vai vairums vecāku piekrīt, bet tāda nav bijusi!" pauž kāda skolēna mamma.

Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns apstiprina, ka šogad patiešām ģimnāzijas audzēkņiem būšot pašiem savs formas tērps jeb vienotā stila apģērbs, taču tas būšot tikai 7. klašu audzēkņiem. Ja iepatiksies, nākamgad tāds būšot arī 8. klašu un tad 9. klašu skolēniem. Šāds lēmums tika pieņemts skolas padomē, ko pārstāv arī audzēkņu vecāki.

Pirms izvēlēties uzņēmumu, kurš darinās formas tērpus, Siguldas Valsts ģimnāzijā pat esot veikts apjomīgs pētījums un tirgus izpēte. Izvēlēts uzņēmums, kurš ar vienotā stila apģērbu nodrošina arī Lielbritānijas skolas, un atsauksmes esot labas. Pilns formas tērps neesot nepieciešams. Meitenēm obligātais komplekts maksājot 57 eiro, zēniem - 47 eiro. Citas apģērba sastāvdaļas ir vecāku brīva izvēle, un tas neesot obligāti.

Kādas ir skolas formu izmaksas citviet Latvijā?

Daugavpils 13. vidusskola
Ja skatīties minimālo, pēc vecāku piedāvājuma tika izvēlēti krāsu toņi. Vecāki var arī paši pirkt kaut kur citur zilas vestītes vai sarafānus un rūtainus svārciņus. Ja pieturēties pie piedāvājuma, kur skolēni jau piekto gadu pasūta, tad emblēma 3,60, vestīte 20 eiro, sanāk 23,60.


Gulbenes novada vidusskola
2. vidusskolā bija veste obligātais formas elements, bet tagad ir jaunā Gulbenes novada vidusskola un vienotās formas vēl nav. Cik vestīte izmaksāja? 26 eiro ar atlaidi.


Dobeles Valsts ģimnāzija
Jaunajiem septītajiem un desmitajiem uzņemtajiem mēs skolas formas polo krekliņu dodam par velti. Tad var individuāli pasūtīt, kā kurš grib: vai vestīti, vai jaku, vai džemperi.

Avots

Komentē 4

 
Anonīms
 

Jēkabpilī visi ņirdz par Siguldas ģimnāzijas ideju. :)

1.jūlijs Atbildēt

Ir ļoti nepatīkami ka atkal skolas uzspiež nēsāt skolas formas jo ar šīm apģērbu detaļām saistās vissāpīgākās atmiņas no okupācijas laika kur skolas forma bija īpaša ņirgāšanās forma par bērniem

4.jūlijs Atbildēt

Paskaties uz to no otras puses - cik daudz bērnu tiek apsmieti un fiziski iespaidoti dēļ apģērba, jo vecāki nevar atļauties dārgas un ''stilīgas'' drēbes nopirkt. Ja visi staigā vienādā apģērbā, tad vismaz šajā ziņā ir kāda vienlīdzība un nav pārākuma sajūtas.

4.jūlijs Atbildēt

Skola ir vieta kur bērni mācās, nevajag to jaukt ar balles vietu. Es mācījos padomju laikā un pretenziju pret formas tērpu man nebija. Galvenais lai tas ir tīrs un akurāts. Paskataties tagad uz jauniešiem, man no skata vien vemt gribas. Pērk veikalos bikses ar caurumiem, jo lielāki jo labāk. Es līdz caurumiem nenēsāju, metu ārā. Tad bikses kurām pakaļa atkārusies līdz ceļiem, apkakājušies visi vai? Un tādi velkas uz skolu, viņi ir tak krutie. Par šādām nejēdzībām var runāt bez gala.

4.jūlijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:35

Jaunākās diskusijas