Jelgavniekam nozagta identitāte populārā internetveikalā

Viktorija Gabrjuna 2.jūl
 
F64
Edmunds jau divdesmit gadu garumā sevi sauc par automašīnu krāsotāju. Strādā atbildīgi, iespējams, tieši tāpēc jelgavniekam darba pilnas rokas. Tomēr nesen saņemtais zvans licis bažīties, ka viņa reputācija ir apdraudēta, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

Man piezvanīja cilvēks no Rīgas un vaicāja, vai es pārdodu automašīnu detaļas. Es teicu, ka nē, jo es neko nepārdodu. Viņš teica, ka “Alibabas ” vietnē ir sludinājums, ka mans uzņēmums, ar manu vārdu un uzvārdu, tirgo detaļas," skaidroja Edmunds.

Sākotnēji bijis pavisam apjucis, nespējot noticēt zvanītāja sacītajam. Vēlāk, pārbaudot informāciju, bijis šokēts - viņa identitāte ir nozagta. Iespējamais krāpnieks Alibabā slēpjas zem segvārda Edmis Lauras, uzņēmuma nosaukums identisks Edmunda firmai, kā atrašanās vietu norādījis Ventspili. Pārsteidzoši, bet atsauksmes par pārdevēju ir ļoti labas.

Kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis norāda, ka problēmas cēlonis meklējams paša internetveikala ieviestajos drošības procesos - acīmredzot tie nav pietiekami droši, lai pārliecinātos par personas identitāti. Edmunds par situāciju ziņojis internetveikalam. Policijā turpinās resoriskā pārbaude.

Avots

Komentē 1

 
Anonīms
 

Nav jau pirmais gadījums, kad autokrāsotāji spekulē ar autodetaļām, bet kad atklāj viņu identitāti, uzreiz izliekas par slimām govīm.

4.jūlijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:47

Jaunākās diskusijas