Latvijā izveido, iespējams, lielāko irbeņu audzētavu pasaulē

Viktorija Gabrjuna 6.jūn
 
Ekrānšāviņš no video/Bez Tabu
Māra Šermuka ceļš līdz irbeņu magnāta titulam aizsākās pirms septiņiem gadiem, kad tika meklēts veids, kā palīdzēt sasirgušajam draugam, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
Nu Māra laukā iestādītas dažādas krūma šķirnes septiņu hektāru lielā plantācijā.

Rūgtenā oga daudz plašāk pazīstama Krievijā, Ukrainā un Balkrievijā, taču pat šo valstu pārstāvjiem, uzzinot, cik plašā teritorijā irbenes tiek audzētas Māra saimniecībā, acis ieplešoties gana plati. Šobrīd gan nav plānots produkciju eksportēt uz austrumu kaimiņvalstīm, jo pirktspēja tur esot zemāka. Māris izmēģinājis produkciju nelielā daudzumā eksportēt uz Lielbritāniju un Ziemeļameriku, kur radis apmierinātus klientus. ”Irbenēs ir ļoti daudz vērtīgu vielu,” stāsta audzētājs Māris.

Saņemot Eiropas Savienības atbalstu, Māris turpat pie mājas izveidojis arī nelielu cehu, kurā pārstrādā produkciju un to iepako. Sadarbojoties ar Kauņas Tehnoloģisko institūtu, no irbenēm radīts plašs produktu klāsts.

Avots

Komentē 3

 
Anonīms
 

Tām ogām lielu postu ziemā un vasarā nodara irbes. Ja tuvumā nav liela irbju populācija, tad kaut kāds bizness var izdoties, jā!

7.jūnijs Atbildēt

Ļoti garšo irbenes. Irbeņu krūma dēļ pat nopirku dārzu. Diemžēl to pirms gada ieņēma bandīti. Pagājušajā rudenī irbenes pirku tirgū, bet labprāt tās lietotu visu gadu, ja Māris Šermuks ir izstrādājis irbeņu produktus.

7.jūnijs Atbildēt

Ogas garšīgas ir pēc salnām, man ōme kādreiz teica, ka līdz salnām ogas nemaz nedrīkst ēst, jo var saindēties. To gan tiku ievērojis.

8.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 4:13

Jaunākās diskusijas