Jūrmalniece parāda baisus kadrus - ko lauku miglošana nodara putniem

Viktorija Gabrjuna 1.jūn
 
Kaspars Krafts/F64
Kāda sociālā tīkla Facebook lietotāja, publicējot mirušu putnu fotogrāfijas, parādījusi, kādas sekas ir lauku miglošanai.

"Lūk, šādu “dāvanu" uz palodzei līdzās esošā lievenīša jumta (~1,5m no loga, sāņus) saņēmām agri nākamajā rītā pēc mūsmājām apkārt esošo lauku miglošanas.

Pārbaudījām - ne kosts, ne knābts, ne sists. Noindēts.
Mēs ar vīru tajā vakarā pļāvām - abiem rīkles jēlas un dullas galvas. Suņi, kaķi šķaudīja vairākas dienas. Parunāsim vēl par agroķīmijas nekaitīgumu?!!!" teikts ierakstā.

Tikmēr komentāros cilvēki norāda, ka šajā pavasarī vēl vairāk nekā iepriekš esot manīti miruši putni un citas radības.

'Šopavasar vairāk kā iepriekš pamanāmi beigti un apdulluši putni, bites, kamenes... ļoti skumji, ka alkatība iet pāri saprāta un pat pašsaglabāšanās robežām," teikts kādā komentārā.

Iepriekš rakstījām, ka biškopis ceļ trauksmi par bišu bojāeju agroķimijas dēļ.

"Pat neiedziļinoties jautajumā, ar ko tika apmigloti lauki, ir viennozīmīgi skaidrs, ka šādā veidā tiek nodarīts milzīgs kaitējums bitēm. Bites vienkārši nomigloja. Viena daļa bišu palika uz lauka slapjiem spārniem, mājās nemaz neatgriezās," sašutumu par situāciju neslēpa Ignats Zariņš.

Komentē 14

 
Anonīms
 

Tikai tai pašā dienā VAAD aizbraucot uz kunga dravu un blakus esošo rapša lauku, beigtas bites neatrada.. Kāpēc tiek kurināts karš, kam par pamatu ir baumas..

1.jūnijs Atbildēt

Jā , miglošana taču ir sīkums , tā tak neko nenodara ne dabai, ne cilvēkām - jūs nopietni ?

1.jūnijs Atbildēt

Tikai nedirs veiksane. Pašai purnu apmiglot vajadzētu, tad sajustu kā jūtās kukaiņi, dzīvnieki un putni.

1.jūnijs Atbildēt

Pilnīgi piekrītu.

1.jūnijs Atbildēt

Man apkārt ir rapša lauki, tikai neredzu beigtos dzīvniekus. Izskatās, kā mēģinājums vājināt stiprāko kas mums ir - Latvijas lauksaimniecību.

1.jūnijs Atbildēt

Kātad vai zeme visa pieder latviešiem?

1.jūnijs Atbildēt

Ai ko tu te lej, viss jau ir izdirsts, un kam no tās lauksaimniecības kāds labums ķipa tev? rapšus ēd? pie tam runa jau iet tikai par ķimikālijām nevis rapšu audzēšanas liegumu, kas par brīnumu ka mēslus virsū gāž, dzīvnieki ir jūtīgāki tāpēc ātrāk noliek karoti, a cilvēks izturīgs lops ilgi var rīt iekšā draņķus... :D

2.jūnijs Atbildēt

Gribēji teikt-vienīgo kas mums ir. Un ja kas, var audzēt bioloģisko, Latvijā. Rapsis man arī ir pie mājas. Maz ka mēnesi jādzīvo tajā smirdoņā, kad rapsis zied, tad vēl mani kociņi un tūja ir nomiglota. Rapsi vispār būtu jāaizliedz.

4.jūnijs Atbildēt

Man apkārt ir rapša lauki-man dārzā visas ābeles ir nomiglotas,ķirši,tūjai viena puse jau ir beigta.Tad no kā gan tā beidzas visi koki un krūmi??? Kādreiz bija arī strazdi ,tagad nav neviena !

1.jūnijs Atbildēt

Ko var gribēt, ja pat valdībā ir pederasti.

1.jūnijs Atbildēt

Pretīgie rapšisti, pašus nomiglot

2.jūnijs Atbildēt

Nīderlandē jau vairs nav ne bišu, ne putnu. Paziņas bija atbraukuši uz Latviju, brīnās kā dzied lakstīgalas..

2.jūnijs Atbildēt

Vai tad tiešām varasvīri ir kurli un akli, neko neredz, un nedzird? Kas būs tālāk? Vai viņi domā, ka cietīs visi tikai ne viņi?

3.jūnijs Atbildēt

Kur palikušas vardes, kukaiņi, zivis arvien mazāk un tā bezgala. Zemnieki miglo pa 15reizēm, galvenais papīrus sarakstīt, jo PVD un citas inspekcijas, tad neaiztiek, vēl ,ja iesmērē ietbez čīkstēšanas.

4.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:11

Jaunākās diskusijas