Ārsts brīdina: Jābūt uzmanīgiem ar vakcīnu pret Covid-19

Viktorija Gabrjuna 7.jūn
 
AP/Scanpix/LETA
Sasteigt ar vakcīnas pret Covid-19 ieviešanu masveidā nevajadzētu, paziņojis Izraēlas imunologs Jakovs Berkuns, raksta "RIA Novosti".
Eksperts uzsver, ka iespējami daudzi blakus efekti.

Pēc viņa teiktā, patlaban ar vakcīnas izstrādi nodrabojas desmitiem zinātnisko labaratoriju visā pasaulē, taču pagaidām vislielākā interese ir par ķīniešu izgudrojumu.

"Galvenais, ka, izmēģinot vakcīnu, nebija nopietnu blakusefektu. Otrkārt, tika pierādīta zāļu imunogenitāte: 90% cilvēku attīstījās antivielas pret vīrusu, bija šūnu reakcija. Divas nedēļas pēc vakcinācijas bija šūnu atbildes reakcija, un četras nedēļas pēc vakcīnas ievadīšanas bija maksimālais antivielu līmenis," skaidroja Berkuns.

Imunologs uzsvēra, ka slikto seku piemērs, kas saistīts uz vakcīnas sasteigtu ieviešanu, ir vakcinācija pret rotavīrusu Izraēlā, kas tika veikta pirms desmit gadiem.

"Viens no medikamentiem, ko masveidā sāka izmantot Izraēlā, bija pārbaudīts eksperimenta pirmajā un otrajā fāzē, taču, kad to sāka izmantot masveidā, cilvēkiem radās problēmas ar kuņģa-zarnu traktu. Jau noslēdzās pētījumi, sāka medikamentu ievadīt cilvēkiem, bet tad šīs vakcīnas ražošanu nācās apstādināt. Arī tagad visi steidzas, bet ir svarīgi zināt, kas būs pēc tam," pauda imunologs.

Komentē 9

 
Anonīms
 

Man pat prātā nav tādu vakcīnu atļaut sev potēt, lai potē visi tie, kuri 100% tic koronam. Es neticu pat 1%

7.jūnijs Atbildēt

Es domaju ta pat!

7.jūnijs Atbildēt

Cowidiotisms. Nekadu vakcinu ludzu nevajag

7.jūnijs Atbildēt

Pilnīgi piekrītu! NEVAKCINĒJATIS, NELĀDĒJIET APLIKĀCIJAS, NENODODIET SEVI IZMĒĢINĀJUMIEM UN IZNĪCĪBAI!!!!

7.jūnijs Atbildēt

Bet varbūt vislabāk tomēr būtu ja būtu pieejami medikamenti un citi tādi līdzekļi,kurus sezonas laikā varētu ieņemt , kuri ari neitralizētu vīrusus,lai nevarētu aplipināt ari apkārtējos- (un pie tā laikam tomēr būtu pat vērtigāk piestrādāt).

7.jūnijs Atbildēt

Zel ka ir tik daudz kas tic visam ko viniem saka.

7.jūnijs Atbildēt

Kāda var būt vakcīnas aizsardzība, ja vīruss mutē ļoti ātri dažādos veidos? Vispirms tiekat galā ar vīrusa izpēti un tad piedāvājiet vakcīnu! Arī katram gripas veidam vajag savu vakcīnu.

7.jūnijs Atbildēt

Tāpēc, ka steidzas visus čipēt un labs aizbildinājums ir ''vakcīna''.

7.jūnijs Atbildēt

Pret gripu katru gadu vakcinē miljoniem cilvēkus visā pasaulē,un tāpat cilvēki mirst no gripas pat vēl vairāk nekā no tā covida! Nevajag muļķot cilvēkus ar kaut kādām vakcīnām! Ejiet ieskrieties, neko netaisos atļaut sev vakcinēt!

7.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:57

Jaunākās diskusijas