Brīnums! Cilvēki par Covid-19 statistiku Latvijā

Rita Lazda 3.apr
 
AFP/SCANPIX/LETA
Ceturtdien publicētā Pasaules veselības organizācijas (PVO) statistika par Covid-19 upuru skaitu liecina, ka Latvija ir viena no pēdējām Eiropas Savienības (ES) valstīm bez jaunā koronavīrusa Covid-19 izraisītiem nāves gadījumiem. Cilvēki sociālajos tīklos nekautrējas izteikt savas domas par šādu statistiku.
"Šis ir brīnums, ņemot vērā Latvijas veselības nozares pieticīgo finansējumu - salīdzinājumā starp apmēram 80 valstīm esam 15.vietā," sociālajā tīklā facebook raksta Jānis.

"Aplausi visiem kuri apzinīgi ievēro distanci, pašizolējas, ievēro karantīnu, palīdz karantīnā esošajiem, palīdz riska grupām, paši strādājot māca bērnus mājās, nodrošina darbu/mācības mājās," norāda kāda mikroblogošanas vietnes twitter komentētāja, kura, iespējams, arī kādam ar savu ierakstu liks atcerēties par nepieciešamajiem drošības pasākumiem, lai izvairītos no saslimšanas ar Covid-19.

Sociālajā tīklā facebook arī publicēts grafiks, kurā redzams, cik lielu daudzumu testu veic katra valsts, lai noteiktu saslimušo skaitu ar Covid-19.

Tiesa, piektdien ap plkst.11:00 Latvijas televīzija vēsta, ka no Covid-19 izraisītās saslimšanas Latvijā miris viens cilvēks.

Jau vēstīts, ka ceturtdienas vakarā publicētie statistikas dati liecina, ka šobrīd miuršo skaits pasaulē koronavīrusa Covid-19 pandēmijā sasniedz 50 000, savukārt inficēto skaits vienu miljonu.Kopumā pasaulē reģistrēti 51 718 nāves gadījumi, no tiem 37 709 Eiropā. Itālijā reģistrēti 13 915, Spānijā 10 003, Francijā 5387 un ASV 5316.

Kopš vīrusa parādīšanās Ķīnā decembrī visā pasaulē apstiprināti 1 000 036 inficēšanās gadījumi, vairāk nekā puse no tiem ir Eiropā.

ASV un Kanādā reģistrēti 235 900 inficēšanās un 5427 nāves gadījumi, bet Āzijā - 112 061 inficēšanās un 3998 nāves gadījumi.

Komentē 11

 
Anonīms
 

liela nozīme ir arī lūgšanām, jo visos dievnamos un Radio Marija nemitīgi notiek dievkalpojumi un klāt vēl individuālās lūgšanas. Dievs mūs sargā mūsu saprāta robežās.

3.aprīlis Atbildēt

vai var palūgt lai putins izvācas no Ukrainas ?

3.aprīlis Atbildēt
Fra

dievs vis nesargā, paši sevi un savus tuviniekus sargā, jo ārsti arī saka, ka nevar izārstēt, pie kam mediķi paši saslims un laikam nezin kā jāapietās ar vīrusainiem slimniekiem, nemāk veikt visus nepieciešamos pretinfekcijas pasākumus, bet varbūt nemaz nezin, jeb ir nolaidīgi un pavirši...jāārstējas vairākumam vien pašiem mājās...

3.aprīlis Atbildēt

Lūgšanas spēks

3.aprīlis Atbildēt

Tikai un vienīgi Dieva žēlastība

3.aprīlis Atbildēt

Āmen

3.aprīlis Atbildēt
Fra

Vai tad dienā 3,5 miljoni valstij ar tik nelielu budžētu ir pieticīgs finansējums, katru dienu, arī sestdienās un svētdienās, bet (kur tas finansējums paliek?). Pie kam, hi,hi, jāņem vērā, ka uz mani nemaz nav tērējusi Latvijas medicīna un slimības lapu līdz šim neesmu ņēmis (man 60 gadi)...

3.aprīlis Atbildēt

Statistika statistika, ko visi brēc par COV-19.

No Tubrkolozes MIRST vairāk cilveku pasaule 1.500.000

Es nerunaju par to cik ar to slimo.

Reali esat visi apnikusi, visi ziņu portali, mēdiji saceļ paniku.

Nebutu Interneta visi būtu dzivojusi ka lidz šim.

3.aprīlis Atbildēt

tā ir , kolorādo vīruss nav mazāk bistams par korona vīrusu

3.aprīlis Atbildēt

Interesanti.... Ir daudz cilvēku kas vēlas pārbaudīties vai nav slimi, un es arī. Bet mans finansiālais stāvoklis neļauj man to izdarīt un tādu cilvēku ir daudz 80eur., nav 5 un ne 10... Valsts varētu apmaksāt pārbaudes, varbūt inficētie paši nezin, staigā riņķī un inficē citus jo nekatrs var 80 eur atļauties samaksāt.... Kāda runa te par apkarošanu, tīrais pasules mēroga bizness uz vienkāršo cilvēku rēķina...

4.aprīlis Atbildēt

Interesanti, kaads veel var buut iemesls naaves gadiijumam 99 gadu vecumaa....

5.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:15

Jaunākās diskusijas