Liepājniece stāsta par darbu morgā Itālijā

Rita Lazda 2.apr
 
Attēlam ir ilustratīva nozīme / AFP/SCANPIX/LETA
Ja vēl pirms dažiem mēnešiem varēja teikt, ka koronavīrusa Covid-19 epicentrs ir Ķīna, tad nu lielākā uzmanība pievērsta ITālijai un Spānijai, kur ik dienas no Covid-19 izraisītās saslimšanas nomirst vairāki simti cilvēku. Liepājniece, kura Itālijā mīt jau vairākus gadus, pastāstījusi par darbu slimnīcas morgā.

Liepājniece Laura strādā Parmas slimnīcā Itālijā. Lai gan sīkākas detaļas par darbu tur viņa nedrīkst sniegt, viņas ieskats vispārējā situācijā liek apzināties, cik situācija tiešām ir nopietna.

Sarunā ar laikraksta "Kurzemes vārds" žurnālisti Agnesi Kuplēnu viņa atklājusi, ka katru dienu liepājniece slimnīcā reģistrē apmēram 40 miršanas gadījumus, no tiem vismaz 39 pacientiem nāve iestājusies no Covid-19 radītajām sekām un tikai vienam nāvi izraisījusi kāda cita kaite.

“Vispār man pienācās atvaļinājums, bija jau biļetes lidojumam uz Latviju, bet vienā dienā viss sagriezās kājām gaisā - robežas slēgtas, vīrusa izplatība nekontrolējama, izsaukums atpakaļ uz darbu… tikai šoreiz ne pašā slimnīcā, bet slimnīcas morgā.” stāsta Laura.

Darbs morgā ir ļoti smags, jo mirušie ir jāliek maisos un jāizsniedz apbedīšanas birojiem, kas viņus iezārko un ved tālāk. “Morāli tas ir ļoti smagi, bet nu jau sāku pierast, tāpat fiziski esmu izmocīta, sāp mugura,” stāsta liepājniece.

No Covid-19 mirušos morgā neģērbj, zārkus vaļā never un tuviniekiem nav iespēju no viņiem atvadīties. Līķus glabā cinkotā zārkā vai kremē. Sekcijas arī netiek veiktas.

Laura arī neslēpj, ka nācies atvadīties no mediķiem, kuri gājuši bojā Covid-19 izraisītās saslimšanas dēļ. " “Mūsu slimnīcā kāds brīnišķīgs ārsts, tā ap sešdesmit gadu vecs, nomira trīs dienu laikā. Dakteriem un māsiņām jāstrādā speciālajos aizsargtērpos, sejas maskās un dubultcimdos. Mums morgā ir auksti, tāpēc ir vieglāk izturēt šos kostīmus, bet nodaļās strādājošie izjūt diskomfortu. Tas tiešām nav viegli, arī man grūti elpot maskā visu dienu, bet nav variantu," saka Laura.

Visā pasaulē koronavīrusa pandēmijā miruši vismaz 45 719 cilvēki, tai skaitā 33 235 Eiropā, liecina ziņu aģentūras AFP trešdien līdz plkst.22.00 apkopotā oficiālā informācija.

187 valstīs un atkarīgajās teritorijās kopš epidēmijas sākuma ir oficiāli diagnosticēti vairāk nekā 905 580 infekcijas gadījumi, vairāk nekā puse no tiem Eiropā - 490 484.

Pēdējās diennakts laikā saskaņā ar AFP informāciju ir reģistrēti 4708 jauni nāves gadījumi un 77 241 jauns infekcijas gadījums. Visvairāk jauno nāves gadījumu pēdējā diennaktī reģistrēts ASV - 1036, Spānijā - 864, un Itālijā - 727.

Itālijā no Covid-19 miruši 13 155 cilvēki, Spānijā - 9053, ASV - 4476, Francijā - 4032, Ķīnā - 3312.

ASV ir apstiprināti 203 608 inficēšanās gadījumi, Itālijā - 110 574, Spānijā - 102 136, Ķīnā - 81 554, Francijā - 56 989.

ASV un Kanādā reģistrēti 213 134 inficēšanās un 4587 nāves gadījumi, Āzijā - 110 570 inficēšanās un 3942 nāves gadījumi, Tuvajos Austrumos - 59 541 inficēšanās un 3160 nāves gadījumi, Latīņamerikas un Karību jūras reģionā - 20 083 inficēšanās un 538 nāves gadījumi, Āfrikā - 6198 inficēšanās un 223 nāves gadījumi, Okeānijā - 5579 inficēšanās un 24 nāves gadījumi.

Kopš otrdienas vakara par saviem pirmajiem nāves gadījumiem no Covid-19 ir paziņojušas Botsvana, Kongo, Omāna, Salvadora, Senegāla un Slovākija.

Komentē 17

 
Anonīms
 

Un kādēļ man šķiet, ka šis ir feikņūzs? NRA, kas jums šo materiālu piespēlēja?? Vai tas ir priekšnoteikums valsts atbalsta saņemšanai???

2.aprīlis Atbildēt

Kas par to liecina?

2.aprīlis Atbildēt

100 %feiks.

2.aprīlis Atbildēt

O sancta simplicitas ! Kā man patīk visi šitie orjoļiki, kuri uzskata, ka vīruss nav bīstamāks par iesnām! Iemetiet aci pirmavotos - te ir Bergamo saits Itālijā, kura ir sērgas epicentrā. Mazas pilsētiņas (Liepājas lielumā) pašvaldības saitu viltot ir pilnīgi neiespējami bergamonews.it

2.aprīlis Atbildēt

Piekrītu,feiks,turklāt netalantīgi uzrakstīts.

2.aprīlis Atbildēt
Siretep Oop > dace.5da221844c04d

Bet kur pie velna ir pieraadiijumi. tak sabiedriskajiem medijiem ticet nevar.

2.aprīlis Atbildēt

Par feiku te leicina daudz kas. Kaut vai tas, ka nav norādīts uzvārds. Līdz ar to nevar pārbudīt patiesumu.

2.aprīlis Atbildēt

Uzvārds bija citā vietà izdomāts.feiks viss

2.aprīlis Atbildēt

Laura Gudena,tas nav "Feiks " [ avize-Kurzemes Vaards ] Divanu "Expert "novelu kadreiz trapit Morgaa, Esmu bijis , Sekciju Galdi, " Raguu " traukos,tad no skata spriedeleshana uzreiz parietu :( !

2.aprīlis Atbildēt

Bet kur pie velna ir pieraadiijumi. tak sabiedriskajiem medijiem ticet nevar.

2.aprīlis Atbildēt

Nu un kaapeec nezinjo par izveseljoshanaas gadiijumiem????

2.aprīlis Atbildēt

Diršana totāla..vnk šādas fantastikas destabilizē sabiedrību...

3.aprīlis Atbildēt

1000 % feiks. Tiem, kas nezin. Lidz ar cilveku mirst ari viruss. Isteniba mirstosham cilvekam virusa nemaz jau vairs nav. Viruss nogalinot cilveku, nogalina ari pats sevi. Un to ko raksta te mass mediji, ka pec naves konstate virusu, ir tirakas mulkibas. Konstatet tikai var ka cilvekam vinsh ir bijis.

3.aprīlis Atbildēt

Secinajumi ir aplami. Sekojot sai logikai, tas nozimeetu, ka viruss momentaa nobeidzaas ar bridi, kad tas tiek izskaudits uz veikala plauktiem, produktiem vai uztriepts uz durvju roktoriem. Tomer ir petijumi, kas apstiprina, ka korona virsusi ir dzivotspejigi vismaz vairakas stundas lidz pat 9 dienaam, ja apstaklji ir labveligi. Sii iemesla del ari postmortem analizes var buut pozitivas.

3.aprīlis Atbildēt
Alex Da Silva > gatis.dru

Nu vispar shos secinajumus, ne es izveidoju. Kad viruss ir gaisa vinsh ir dzivot spejigs, tadel ka nav sacis attistities. Kaut kas lidzigs, ka spermazaurs. Ne katrs spermazaurs, klust par bernu. Bet ja sieviete uztaisa abortu, vinsh mirst. Tas pats ari ar sho virusu. Kamer vinsh nav aktiva forma, tikmer vinsh dzivo, bet kad sak attistities un nogalina cilveku, mirst kopa ar cilveku. Mirushajiem cilvekiem nav virusa. VINSH PATS SEVI JAU NOGALINAJIS. Cilveks mirst ne no pasha virusa, bet no vina izraisitajam sekam.

3.aprīlis Atbildēt

Labā robā šī tikusi, vismaz ir darbs un maize, bet nauda smird, to zināja pat viduslaikos.

3.aprīlis Atbildēt

Rrrr

3.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:41

Jaunākās diskusijas