Latviete Spānijā: Mums visas rokas un kājas ir "sasietas"

Viktorija Gabrjuna 31.mar
 
ZUMAPRESS.com/Scanpix/LETA
Kāda latviete vārdā Dace sociālajā tīklā Facebook aprakstījusi, ko nozīmē karantīnas režīms Spānijā, tādejādi vēloties atgādināt saviem draugiem un paziņām Latvijā, ka šeit situācija nav tik briesmīga, lai par to sūdzētos.

Dace ar savu ierakstu mudina neizmantot ļaundabīgi to vieglās formas karantīnu, kas patlaban ir Latvijā, jo ja slimība netiks kontrolēta šādā formātā, tad var arī pastiprināt kontroli, un situācija būs līdzīga kā Spānijā.

"Kārtējais Corona vīrusa ieraksts.. bet šo ierakstu īpaši adresēju saviem draugiem un paziņām Latvijā. Lasu ierakstus un redzu bildes, kur Latvijas iedzīvotāji sūdzas cik grūti ir būt karantīnā, ārkārtas stāvoklis izsludināts.Drīkst iziet pastaigāties tikai mežā un pludmalē, veikali ciet!! Jaelpo svaigs gaiss!! Briesmīgi!!

Pastāstīšu sīkāk, ko nozīmē īsts ārkārtas stāvoklis un karantīna! Spānijā esam jau 16 dienu karantīnas stāvoklī, bez iespējas iziet ārā pastaigāties gar jūru un iziet paskriet mežā vai skrituļot parkā!!

Mūsu iespēja iziet ārā no mājas ir uz veikalu vai aptieku ( tie, kam ir suņi, vēl arī var pastaigāties, bet arī šķiet 100 vai 50 metrus no mājām un jābūt līdzi papīriem, ka tas ir tavs suns)!! Viss! Iespēja pasēdēt mežā vai pie jūras ar ģimeni vai vienam aizliegta!! Bērnus no mājas vispār nelaiž ārā, jo pa ielu vai veikalos drīkst staigāt tikai pa vienam, bet bērnu vienu atstāt mājās nevar, un bērns ārā viens iet nevar. Ja gribi redzēt jūru, 20 sekundes uz to paskatīties trīcošām kājām un bailēm, ka policija neieraudzīs Tevi, tu vari pa ceļam uz atkritumu konteineru paskatīties, lai neaizmirsti, kā jūra izskatās!! Veikalos jāņem čeks, jo ja nāc mājās un policija prasa, no kurienes nāc, jābūt pierādījumam!! Automašīnas pārbauda, nedrīkst automašīnā atrasties vairāk kā viena persona.

Es neesmu īsti paklausīga likumam un arī es sākumā šmaucu ārā pēc šokolādes batoniņa vai vīna pudeles, bet šobrīd par to vairāk pat nevar būt runas, jo no šodienas aizliegumi pastiprināti! Policija aiziešanu uz veikalu pēc saldējuma uztver kā patvaļīgu vazāšanos un var sodīt!! Mums visas rokas un kājas ir "sasietas"! Sēžam mājās!!" teikts ierakstā.

Latviete mudina vieglās karantīnas režīmu Latvijā neizmantot ļaundabīgi.

"Padomā, kur tu ej un ko tu dari, jo ja vaļīgi pret to attieksimies un vīruss netiks kontrolēts, mēs visi varam tikt ieslēgti mājās uz ilgu, ilgu laiku!! Esiet uzmanīgi!" mudina latviete.

Jāpiebilst, kā tika informēts pirmdien, Spānijā reģistrēti 812 jauni Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, kopējam mirušo skaitam sasniedzot 7340 cilvēkus.

Tikmēr inficēto skaits sasniedzis 85 195.

14.martā Spānija ieviesa bargus pārvietošanās ierobežojumus, liedzot pilsoņiem atstāt mājas, izņemot gadījumus, kad viņi dodas uz darbu, vai arī iegādāties pārtiku un medikamentus.

Sestdien premjerministrs Pedro Sančess paziņoja, ka pārvietošanās tiks vēl vairāk ierobežota un ka nākamās divas nedēļas mājās jāpaliek visiem, kas nav nodarbināti īpaši svarīgos darbos.

Komentē 16

 
Anonīms
 

izklausās pēc reāliem latvāņu mutantiem ar visāmrokām un visāmkājām

31.marts Atbildēt

Tu esi aptaurēts ,vai ar putniem galvā . ? Tev tie latvāņi varētu kaut kur iesprūst , tad zinātu un atcerētos kur patiesībā pats dzīvo !

31.marts Atbildēt
Lester Nygaard > filips.l.cis

es precīzi to pašu domāju par tevi, latvāni

31.marts Atbildēt
Beatrise Ezera > lester.nygaard

Vai vispār proti domāt, Lester Nygaard.

31.marts Atbildēt
Lester Nygaard > beatrise.ezera

ha-ha... pārsmējos, velti nelabvēļi runā ka pastalgnīdas ir tupi, jūs, ar savu asprātību, apgāžat šo apgalvojumu, beatrīzeezere

31.marts Atbildēt

Lai sēž,man tas pie kājas.

31.marts Atbildēt

Pilnīgas mūļkības ir viss tas covid19... mirsība ne lielāka, kā no parastas gripas. Gaišs piemērs ir Igaunija ... 500 slimo , bet nomirušo 0... Latvijā 1 vecs cilvēks, kuram jau bija laiks... Lietuvā tas pats... UN KUR TAD TĀ MIRSTĪBA 1 - 4 % !!!??? Ko un kur saraksta mirušo sarakstos no covid citās valstīs, mani maz interesē ... UN MUMS NEVAJADZĒTU ŅEMT VĒRĀS TOS DATUS, BET SKATĪTIES UZ SAVIEM... Kā man skolā teica skolotāja... '' Ja citi leks no jumta lejā , tu arī leksi? ''

31.marts Atbildēt

tu gadījumā nēesi vēl aizrijies ar savu domāšanu. ja viņs ir ieņemis galva ka covids-19 ir kaut kas izdomājums un tāda nav tad arī izdomās. ir simtiem tagad visādi "pesteļotaji" un visādi teoriju gudrīši kas stāsta visādas muļķibas kur sāk aiziet līdz tam ka tas vis ir izdomajums un tas vecis es tur neklausījos un savās smadzenēs nebāzu tos profesora murgus par kaut kādām "čipošanas" mēginajumiem. vārdu sakot tev stāsta ka cilveki slimo. ja bet kur līķi? bļin atvaino tev vajag lai būtu uz ieklām līķus kaudzes un visi tagad mirtu. nav mirušo viņam. prduraks točna. tev vajag lai pasaule visur tagad vāļātos līķu kaudzes un nebūtu vietas zārkiem slimiķi?

31.marts Atbildēt
Lester Nygaard > janis.dreijer

tu gadījumā nēesi vēl aizrijies ar savu domāšanu. ja viņs ir ieņemis galva ka covids-19 nav izdomājums un tāds ir tad arī neizdomās. ir simtiem tagad visādi "pesteļotaji" un visādi teoriju gudrīši kas stāsta visādas muļķibas kur sāk aiziet līdz tam ka tas vis nav izdomajums. vārdu sakot tev stāsta ka cilveki neslimo. ja bet ... līķi? bļin atvaino tev vajag lai būtu uz ieklām līķus kaudzes un visi tagad mirtu. ir mirušie viņam. prduraks točna. tev vajag lai pasaule visur tagad vāļātos līķu kaudzes un nebūtu vietas zārkiem slimiķi?

1.aprīlis Atbildēt

Redziet, bet paši jau jūs mukāt no Latvijas laukiem uz lielām pilsētām, lielām bagātām valstīm, domājot ka tur nu būs tā "īstā" dzīve. To nebija grūti iedomāties, ka jebkuras kataklizmas ietekmē dzīve tādās pilsētās var kļūt ļoti nepatīkama. Mums Latvijā, lai nu vēl lielās pilsētās kā, bet laukos, pat nav iespējas neko tādu ierobežot, jo viss ir tavs - tava zeme, tavs mežs, tavs dārzs, tavs pagalms, tava saimniecība. Kam nu tāda ir palikusi. Cerams ka tas daudziem liks pārdomāt, kas ir vērtība un kas tikai ilūzija...

31.marts Atbildēt

vai latvieti Daci Spānijā uztrauc tikai, ka " mēs visi varam tikt ieslēgti mājās uz ilgu, ilgu laiku!! " ??? aiziet pēc saldējuma svarīgāk par pašas veselību un pat dzīvību ??

31.marts Atbildēt

Autore, pilnīgi Jums piekrītu. Es arī tieši šodien padomāju, ka mums vēl labi, ka varam iet brīvi ārā.

31.marts Atbildēt

biju Spānijā neko tādu nepiedzīvoju ....staigāju gar jūru cik vēlos ,ierobežojumus neizjutu ,kafejnīcā ēdu pusdienas .Pāris cilvēkus redzēju ar maskām ,bet tādu vājprāta histēriju ko radījuši lv neredzēju un nemanīju nekur eiropā .Izskatās lv. daudziem ar psihi ir problēmas . Tā, kā daudzi cilvēki ceļo un redz patieso situāciju mūsu pilsoņiem patīk sabiezināt krāsas jo ir histēriķu un panikas cēlāju daba .....tas no nabadzības......izskatās !

1.aprīlis Atbildēt

Interesanti, kad ta tu tur tā biji, pirms mēneša, ne?! IDIOTS.

1.aprīlis Atbildēt

Sis ir ļoti ļoti svarīgi!! Tieši tā- jo ātrāk visi sēdēs mājās un nekur bez vajadzības vispār neies, jo ātrāk viss tas beigsies. Tikai steidzami jāizolē no sabiedrības tie bomži!!!! STEIDZAMI. Un visi. 7. tramvajā viņi vizinās un vizinās....

1.aprīlis Atbildēt

Spānijā dzīvo astoņkāji un astoņroči .........

2.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:20

Jaunākās diskusijas