Covid-19: kāpēc dažās valstīs nēsā sejas aizsargmaskas, bet citās nē?

Baiba Puriņa 29.mar
 
AP/SCANPIX/LETA
Kamēr Āzijas valstīt sejas aizsargmasku valkāšana koronavīrusa pandēmijas laikā ir ierasta parādība, Eiropā, ASV un Austrālijā cilvēki joprojām staigā, lielākoties, bez sejas maskām. BBC skaidro, kāpēc tā.
Āzijas valstīs, piemēram, Ķīnā, Japānā, Taizemē un Taivānā tiek uzskatīts, ka vīrusu var pārnēsāt arī veseli cilvēki, tāpēc ar masku palīdzību tik pasargāti līdzcilvēki. Daudzās vietās masku valkāšanu kā obligātu ir noteikušas arī vietējās varas iestādes un par to nenēsāšanu tiek piespriesti sodi.

BBC arī skaidro, ka Āzijas valstīs sejas aizsargmasku nēsāšana ir "kultūras iezīme" un pat modes lieta. Piemēram, zīmols "Hello Kitty" pat radīja speciālu sejas aizsargmasku līniju. Šādu aizsargmasku nēsāšana arī darbojoties kā vēstījums par cīņu pret vīrusu.

Tikmēr Rietumu vasltīs sejas aizsargmasku nēsāšana nav pierasta prakse.

Tikmēr Pasaules Veselības organizācija ir skaidri norādījusi, ka sejas aizsargmaskas koronavīrusa pandēmijas laikā ir jānēsā divos gadījumos - ja pats esi apslimis (šķaudi, klepo utt.) vai gadījumos, ja aprūpē Covid-19 slimnieku. Citos gadījumos maskas nav jānēsā, jo tās nepasargā no vīrusa izplatības, kas "ceļo" ar pilienu palīdzību. Tāpēc daudz efektīvāka ir roku mazgāšana.

Tiek arī norādīts, ka, cilvēkiem izpērkot sejas aizsargmaskas, tās būtiski pietrūkst mediķiem, kuriem ir tiešā kontaktā jāsaskaras ar Covid-19 pacientiem.

Komentē 13

 
Anonīms
 

es neko neizpirku, sašuvu pati, nenēsā tāpēc, ka kauns. Bet man vienalga, kā es izskatos, es nēsāju. Es gan tagad reti kur izeju, tikai uz veikalu vai aptieku.

29.marts Atbildēt

Iesaka nenēsāt tāpēc,ka masku vienkārši nav. Ar to cenšas nomierināt tautu. Ja maska neaizsargātu,tad to nenēsātu ne mediķi, ne policisti u.t.t. Vīruss izplatās ne tikai ar nemazgātām rokām,bet arī ieelpojot.

29.marts Atbildēt

Precīzi!

29.marts Atbildēt

Caur acu gļotādu arī to vīrusi vari dabūt, tā ka nekāda maska nelīdzēs. Kosmonauta skafandrā tikai staigāt.

29.marts Atbildēt

Gluži manas domas! Valdība nevar ieteikt nēsāt maskas, jo to nav.Tāpēc es pati nēsāju un turpināšu to darīt.

29.marts Atbildēt

.....kas "ceļo" ar pilienu palīdzību....Nu bet tieši tāpēc jānēsā maskas! Vārdā pipsis ir divi P bet īstajā trīs,- un ar P jau izdalās mikropilieni. To labi var redzēt saules gaismā no sāniem.

29.marts Atbildēt

Nolamājos,- nav trīs!

29.marts Atbildēt

Nu vispar pie mums pat iesaka nelietot aizsargmaskas. Jo uzskata, ka inficeshanas gadijuma tu gluzhi preteji pasliktini savu veselibu, jo turi virusu sevi. Bet beidzamo 2 nedelu laika esmu izgajis gandriz jaunu medicinas kursu. Neviens nezin ko darit ar sho virusu. Virusam ir pilnigi visas malarijas pazimes. Ja lieto hininu un alu, tu pats nesaslimsi, bet tik un ta busi parnesatajs. Bet malariju neparnesa cilveki. Shis viruss ir kaut kads maksligi radits mutants.

29.marts Atbildēt

Virusam ir uzreiz 2 slimibu pazimes , gripas un malarijas. Parnesa cilveki , ka gripu, bet slimo ar malariju. SHIS VIRUSS IR KAUT KADS BIOLOGISKAIS IEROCIS, kas izmucis no labarotorijam. Un nav isti saprotams, ka sho virusu apturet. Ja ir atradushi veidu, ka apturet vina postosho iedarbibu, bet nav izdomats veids, ka apturet vina izplatibu

29.marts Atbildēt

par to KĀ apturēt izplātību pēdējā laikā tikai i stāsta

29.marts Atbildēt

Āzijā cilvēki bēg no tiem, kuri nenēsā maskas, Rietumos un Latvijā cilvēki bēg no tiem, kuriem ir maskas. Tai pat laikā visur uzsver, ka vīruss izplatās gaisa pilienu cēlā. Loģika? Rietumos nav pieredzes cīņā ar vīrusu, tāpēc neizmanto Āzijas pieredzi, kuriem ir pieredze cīņā ar vīrusu. Kāpēc? Āzijas valstis, Taizeme, Taivāna, Honkonkga, Ķīna veiksmīgi cīnās ar vīrusu, izmantojot maskas. Rietumi iet jaunu ceļu. Pagaidām diez ko veiksmīgi neizskatās. Ja neskaita Vāciju, kurā notiek masveida testēšana.

29.marts Atbildēt

visi tikai runā par eiropu un āziju un asv? bet aizmirst latīnameriku un āfriku? kā tur dara? tur daudz mazāk slimo. godīgi sakot baļģīmji ir tādi "švakāki" VIŅIEM VISS LĪP ĀTRĀK KLĀT TĀ TEIKT. daudz staiga pa krogiem uzdzīvo piekopj zilo attiecības. vispār pēc šita baltie tiešām paliks mazākuma rase. melnie parnems pasauli. tagad ir otrādi. to ko neviens nesaka istenība ir tāda ka tagad baltā rasei ir baiga škrobe ka ir tāda "purvā" un pat apskauž āfriku ka tiem tur iet daudz labāk un neslimo pat ar visu "bedrē" medicīnas sistēmu. izrādās vīrus ņem vairāk tos bagātos eiropiešus un amerikāņus,.

29.marts Atbildēt

Un kur var dabuut to masku!? Pret viirusu zemaak par 95 kodu maskas neder! Caur aadu viirus netiek cauri. Taapat jaaneesaa aizsargbrilles. Un kursh savas dreebes,peec pastaigas tur zem kvarca lampas!? Visus sargaa imunitaate-kuram vaaja,tas arii saslims!

29.marts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:57

Jaunākās diskusijas