Zinātnieki: jaunais koronavīruss mainās lēni, tāpēc vakcīna pret to būs efektīva ilgi

Baiba Puriņa 26.marts 2020, 12:13
 
ZUMAPRESS.com/Scanpix/LETA
Eksperti secinājuši, ka koronavīruss mutējas lēnāk nekā citi vīrusi, kas nozīmējot, ka vakcīna pret to būs efektīva ilgtermiņā, ziņo "Business Insider".

No koronavīrusa lēnā mutācijas procesa esot divi pozitīvi ieguvumi. Pirmkārt, tas nozīmē, ka vīruss ir stabils pašreizējā formā un tāpēc maz ticams, ka kļūs bīstamāks, turpinot izplatīties. Otrkārt, vakcīna pret to būs efektīva ilgu laiku.

Kā norāda koronavīrusa pētnieki, būs nepieciešami vairāki gadi pirms koronavīruss mutēsies tik ļoti, lai būtu nepieciešams izstrādāt jaunu vakcīnu. Šobrīd pasaulē tiek strādāts pie vairāk nekā 40 vakcīnu izstrādes. Lai gan sākti jau pirmie vakcīnu izmēģinājumi arī uz cilvēkiem, eksperti norāda, ka, visticamāk, ātrāk par 2021. gada martu vakcīna nebūs pieejama.

Ģenētiķis Pīters Tīlens norādījis, ka, analizējot 1000 dažādus jaunā koronavīrusa paraugus, atklātas tikai četras līdz 10 ģenētiskās atšķirības starp vīrusu, kas inficējis cilvēkus ASV un orģinālo vīrusu, kas izplatijās Uhaņā.

Visi vīrusi laika gaitā mutējas. Mutācija sadala vīrusus dažādās cilmēs, taču neietekmē tā izplatību. Ģenētiskās kļūdas palīdz zinātniekiem saprast, kā vīrusi tiek nodoti no cilvēka uz cilvēku. Jaunais koronavīruss aktīvi nemutējas un izmaiņas tā genomā parādās salīdzinoši reti. Zinātnieki norāda, ka jaunais koronavīruss mutējas četras reizes lēnāk nekā, piemēram, gripa.

Komentē 4

 
Anonīms
 

tieši divas dienas atpakaļ Islandes zinātnieki teica tieši pretējo. Ka šim vīruss mutējas ļoti ātri, tam paliek spēja inficēties, bet tas mutācijas rezultātā paliek vājāks. Tam arī ir vairāki paveidi, līdz arko izskaidrojams, ka citi mana ļoti vājus smptomus, citi spēcīgus. Kam ticēt!?

26.marts 2020, 12:55 Atbildēt

Vispār jau "islandes zinātnieki" aizmirsa,ka visa,piedodiet,"herņa",sākās no viņu pašu radītās vēlmes nopelnīt naudiņu uz pašu saceltā haosa rēķina.Un mūsu valstij "draudzīgie" amerikāņi no tā jau neatpaliks.ES Augstās amatpersonas centīsies neatpalikt šā paša iemesla dēļ.Vienkār\ši zēl par to,kamēr vienkāršie mirstīgie diskutē,pat nomirst no vecuma vai gripas,kāds uzvārās un mūs sauc nepiedienīgos vārdos.Varētu jau turpināt šo monologu....

26.marts 2020, 13:17 Atbildēt

Vai maz Pasaulē vīrusu?Mēs paši esam tādi,tikai, staigājoši!Mīlēsim viens-otru,cienīsim,un,galu-galā,vairosimies par spīti kāda idiota radītajam vīrusam!!!Esmu pārliecināts,ka cilvēku saprāts uzvarēs.

26.marts 2020, 13:04 Atbildēt

Britu zinātnieki?

26.marts 2020, 18:55 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:34

Jaunākās diskusijas