Kristīgās akadēmijas rektore sašutusi par policijas rīcību baznīcā

Viktorija Gabrjuna 23.mar
 
ILUSTARTĪVS ATTĒLS / Ģirts Ozoliņš/F64
Latvijas Kristīgās akadēmijas rektore Skaidrīte Gūtmane sociālajā tīklā Facebook aprakstījusi, ka nācies piedzīvot nelāgu situāciju baznīcā - lūgšanu laikā banzīcas telpās ieradās policists ar mērķi sodīt par likuma nepildīšanu.
Gūtmane raksta, ka ar negatīvu policijas attieksmi nācās saskarties gan viņai, gan priesterim.

"Šorīt cēlos ar saullēktu un braucu uz dievnamu Dievu pielūgt! Neviena cilvēka - saule kā Dieva mīlestības simbols - mierīga un tīra pār visu pilsētu!
Dievnams pustukšs. Visur iezīmētas 2 metru atstatu vietas, kur cilvēkiem jāstāv. Arī pie ikonām tuvāk nevar un neiesaka pieiet. Distances iezīmētas .
Viss ir rūpīgi sakārtots un pareizi. Viss tiešām norit saskańoti ar MK rīkojumu un Tieslietu ministrijas 17. marta lēmumu.
Priesteri kalpo altārī. Plkst. Ir 5.45 no rīta.

Pēkšni ierodas policisti. Lūdz paskaidrot, kāpēc notiek “organizēts pasākums”!
Esmu trāpījusies vińiem “pa rokai“ un labprāt paskaidroju, ka pasākums nav organizēts, ka priesteri kalpo Dievišķo Liturgiju, NEPULCINOT DRAUDZI, un tā nav uzskatāma par religisku darbību, jo atnākuši vien daži cilvēki. Dievnamā ir tikai individuāli apmeklētāji. Telpa łoti plaša Sociālā distancēšanās ir ievērota maksimāli un pāri tai!
Policists - ar izteiktu varasvïra ambīciju un aplombu - “Lūdzu jūsu personas kodu!“
Es pasaku.
Policists: “Ir pārkāpums! Ir jāievēro noteikumi. Man priekšniecība liek, un Es jūs visus tūlīt sodīšu. Izklīdināšu! Sastādīšu administratīvo protokolu. Sods būs 380 eiro.“
Es: “Viss pareizi. Bet nav jau ko izklīdināt. Apelēju pie Jūsu acu skatiena - Bīsties jel Dieva! “
Policists: “Kāda Dieva?... Zvanu savai priekšniecībai!”
Es palūdzu iedot man priekšnieces telefonu, lai varētu paskaidrot situāciju un konfliktēšanas absurdu. Uz šādu lūgumu policists atbild, ka priekšniece plkst. 6. 15 ir nenormāli aizņemta un laika runāties viņai neesot.

Kā tas viss beidzās? Priesteris pierakstīja policista dokumenta datus. Devās altārī turpināt lūgšanas. Manas sajūtas izlasāmas Głinkas “ Noktirnē”." raksta Gūtmane.

Šo situāciju komentējis arī Latvijas katoļu Baznīcas arhibīskaps, metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Viņš lūdz izlasīt Tieslietu ministrijas mājas lapā atrodamo informāciju, kurā ir panāktās vienošanās teksts.

"Sevišķi aicinu pievērst uzmanību pirmajiem diviem punktiem:
1. Dievkalpojuma noturēšana, ko veic garīgais personāls savu pienākumu ietvaros, bet nepulcina uz to draudzi, nav uzskatāma par reliģisko darbību pulcējoties minētā rīkojuma 4.5.punkta izpratnē.
2. Dievnami netiek slēgti individuāliem apmeklētājiem, tomēr reliģisko norišu vietās ir atļauts atrasties tikai tādam cilvēku skaitam, kas ļauj stingri ievērot sociālo distancēšanos, turklāt nepārkāpjot maksimāli noteikto cilvēku skaitu, kas ir 50 cilvēki vienlaikus. Ja dievnama platība nenodrošina atbilstošas distances ievērošanu 50 cilvēkiem, tad cilvēku skaits tiek attiecīgi samazināts.
Šo tekstu laikam derētu turēt pie rokas un parādīt tiem, kuri sāk apgalvot, ka dievkalpojumi nav atļauti," raksta Stankevičs.

Tikmēr Gūtmane piebilst, ka policists apgalvoja, ka šī vienošanās esot atcelta.

"“Policists teica, ka IR JAUNS MK RĪKOJUMS”, es vaicāju - “ pa kuru laiku, lūdzu, nosauciet dokumenta numuru un datumu”. Viņš nevarēja, bet zvanīja priekšniecei, tā teica, ka jāizklīdina cilvēki. Ka esot jāsaņem administratīvs sods. Tad es pie sevis, bet tā, lai abi policisti var dzirdēt teicu - “ labi, es tad zvanīšu tieslietu ministram.” Žesti kļuva mierīgāki. Acu skatiens klusāks un bailīgāks. Atļāva priesterim pierakstīt vārdu, un draudēdams, ka sods un kaut kādi īpaši paskaidrojumi tik un tā būšot jāraksta, aizgāja. Jauni puiši. Iekšējā sajūta bija , ka tendence - “ ir jāsoda! “ bija iepriekš nolemta. Jo pilnīgi neiedziļinājās un reālo situāciju nevērtēja," piebilda Gūtmane.

Stankevičs uzskata, ka šī situācija jārisina ministru līmenī, jo "labā roka nezina ko dara kreisā".

Jāpiebilst, ka 2020. gada 17. martā, Tieslietu ministrijā notika sanāksme ar reliģisko savienību (baznīcu) pārstāvjiem, ar mērķi pārrunāt valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un saistībā ar to ieviestos ierobežojumus.

Sanāksmes laikā tika uzsvērts, ka arī krīzes laikā iedzīvotājiem ir nepieciešama garīgā aprūpe, ko sniedz reliģiskās organizācijas, tomēr tika uzsvērti arī nepieciešamie ierobežojošie un piesardzības pasākumi, ņemot vērā COVID-19 straujo izplatīšanos.

Sanāksmē tika panākta vienota izpratne par nepieciešamību ievērot valstī noteiktos ierobežojumus, vienojoties par šādu rīcību Ministru kabineta š.g. 12.marta rīkojuma Nr.103 izpildē:

1. Dievkalpojuma noturēšana, ko veic garīgais personāls savu pienākumu ietvaros, bet nepulcina uz to draudzi, nav uzskatāma par reliģisko darbību pulcējoties minētā rīkojuma 4.5.punkta izpratnē.

2. Dievnami netiek slēgti individuāliem apmeklētājiem, tomēr reliģisko norišu vietās ir atļauts atrasties tikai tādam cilvēku skaitam, kas ļauj stingri ievērot sociālo distancēšanos, turklāt nepārkāpjot maksimāli noteikto cilvēku skaitu, kas ir 50 cilvēki vienlaikus. Ja dievnama platība nenodrošina atbilstošas distances ievērošanu 50 cilvēkiem, tad cilvēku skaits tiek attiecīgi samazināts.

3. Reliģiskās organizācijas publiski aicinās ticīgos "palikt mājās", pēc iespējas atturoties no publisku vietu, tai skaitā, baznīcas apmeklējuma, reliģiskās darbības veikšanai izmantojot attālinātos dalības veidus. Jo īpaši tas ir attiecināms uz personām, kas atrodas riska grupā.

4. Tieslietu ministrija nodrošinās nepieciešamo atbalstu, lai reliģiskās organizācijas varētu veikt savu darbību, vienlaikus respektējot noteiktos ierobežojumus.

Gan ministrijas, gan reliģisko savienību (baznīcu) pārstāvji pauda vienotu nostāju par nepieciešamību vairot sociālo atbildīgumu, aicinot ļoti piesardzīgi vērtēt veselības riskus katru reizi, kad notiek saskarsme ar citiem cilvēkiem, un aicināja izmantot šo sociālās distancēšanās laiku, pievēršoties savai garīgajai izaugsmei.

Komentē 18

 
Anonīms
 

Baznīca pati par sevi ir sērga.

23.marts Atbildēt

Es arii taa domaaju!Bazniica mums maaca buut paklausiigaam aitaam!

23.marts Atbildēt

Paklausīgas aitas ir tie, kuri salasās reizi 4 gados ejot darīt to, ko ne grama nejēdz-balsot...nezinot par ko

24.marts Atbildēt

Šajā gadījumā apmeklētājiem baznīcas vajadzēja slēgt un, domāju, tur nekam nebūtu jānotiek. Dievs sargā tos, kuri paši piesargājas.

23.marts Atbildēt

Baznīca paliks neaizslēgta arī pēc pēdējā, kurš aizies...

24.marts Atbildēt

Trieciet ratā visas šīs kristīgās rektores un izvēdinie telpas !

23.marts Atbildēt

Tas ir apliecinājums tam, kad mēs vēl joprojām dzīvoja Padomju Latvijā zem Latvijas Valsts karoga!!!

Milicis pilda pavēles

Policists ievēro likumu!

Ja milici nosauc par policistu un nemaina likumu par policiju, tad iekārta nemainās un padomju iekrāta eksistē!

Ciema Padomi nosauca par pagastu, bet atstāja likumu par izpildkomitejām, tāpēc var turpināt praksē Leiņu Voldiņa lozungu: Laupi salaupīto!

Tagad gan saka: Prihvatizē - 1940. gadā salaupīto!

Tāpēc parakstāties par Saeimas atsaukšanu!

23.marts Atbildēt

Pilnībā piekrītu. Mēs esam padomju iekārtā un Latviju apdzīvo sistēmas vergi, kas izaudzinās nākotnei tādus pašus, ja vien nenonāks pie secinājuma, ka iestāžu pārstāvjiem ir jāaizstāv cilvēku nevis likuma intereses. Tas ments ir likuma izvarots tirliņš, kuram sakāpusi galvā vergošana nācijai. Smirdīgi, nožēlojami likuma un paranojas pakalpiņi tie Latvijas menti.

25.marts Atbildēt

Latvijas Republikas Iekšlietu ministram Rīgā, 2020.gada 05.februārī. A. Ģirģena kungam personīgi.

Iesniegums.

< Par Satversmes un likumu ignorēšanu. > Atbilstoši saviem biedrības Statūtiem, programmai un mērķiem mēs cenšamies palīdzēt Saeimai un Valdībai risināt sabiedriskas dzīves problēmas. Mūsu lozungs: VIENS LIKUMS - VIENA TAISNĪBA VISIEM!

Saeimas bezdarbība ir pamats ekonomiskiem noziegumiem un drauds Latvijas valsts drošībai. Par mēs esam informējuši valsts Uzraudzības iestādes vairākkārt, ieskaitot Iekšļietu ministriju. Bet rezultātu nav. Tiek ignorēta Satversme un Civillikums. Saeimas deputāti ignorē iesnieguma likumu un neatbild uz iesniegumiem. Tas ir pamats Saeimas atsaukšanai!

Satversme 2.pants paredz mums tiesības prasīt atbildību arī no Saeimas deputātiem. Jā Saeimas deputāti neievēro Satversmi, tad Satversmes 14. pants paredz Saeimas atsaukšanu.

Saeimas atsaukšanas pamats ir likums „Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”. Likuma 3. panta (1) Tautas nobalsošanu un likuma noteiktajā kārtībā sagatavo un vada Centrālā vēlēšanu komisija (CVK), kura izdod arī nepieciešamās instrukcijas. Likums paredz iniciatīvas grupai tiesības vākt parakstus par Saeimas atsaukšanu.

CVK ir iztērējusi 3,8 miljoni eiro budžeta līdzekļus Parakstu Vākšanas Sistēmas (PVS) radīšanai. PVS darbojās kļūdaini un nepilnīgi, ar pārtraukumiem un apgrūtinātu parakstīšanos. Arī ārzemēs dzīvojošiem pilsoņiem nav iespējas parakstīties.

PVS neparedz, kā ir iespējams mums veikt parakstu uzskaiti? Līdz ar to tiek pārkāptas mūsu tiesības un pienākumi. Piemēram, saņemtā atbilde no CVK: „Valsts reģionālās attīstības aģentūra un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde informē, ka portāla darbība var būt periodiski traucēta. Ja parakstīšanās e-pakalpojuma izpildes gaitā saņemat kļūdas paziņojumu, lūdzam atgriezties pakalpojuma pirmajā solī un uzsākt atkārtotu pakalpojuma izpildi!” Šāda CVK atbilde norāda uz to, ka PVS izstrādāšanai nauda ir iztērēti nelietderīgi.

Parakstu vākšanā ir iesaistījušās 4 iniciatīvas grupas un uz šo dienu ir parakstījušies elektroniski 45 515 vēlētāji. Bet vai tās ziņas ir patiesas? Vēlētāji sūdzas par traucējumiem parakstu vākšanā.

Mūsu parakstu vākšanas pieredze norāda uz to, ka PVS darbojas noslēpumainā režīmā.

Mēs lūdzam veikt izmeklēšanu par izlietotiem 3,8 miljoni eiro un noskaidrotu, kā darbojas PVS. un tiek praktiski veikta parakstu aizpildīšana un uzskaite.

Pamatojoties uz augstāk minēto, Lūdzu sniegt atbildi rakstiski ar skaidrojumu, kā praktiski veikta parakstu iesniegšanu un uzskaite.

Valdes loceklis, atbildīgais par parakstu vākšanu.

Artūrs Malta

23.marts Atbildēt

Parazīti vēl sašutuši.

23.marts Atbildēt

Kas tur ko nesaprast. Policistam jāatrod konkrēts pārkāpēju skaits. Tagad ielas tukšas, jāķeras klāt baznīcām. Citādi policistu atlaidīs no darba, jo pārāk maz pārkāpēju un slikti strādāts.

23.marts Atbildēt

Ta nu ...kad tādus pajoliņus izmestu no policijas, to dienu vajadzētu svinēt.

24.marts Atbildēt

Tieši tā. Kā naglai uz galvas...

25.marts Atbildēt

Es apbrinoju so sievieti, lai vinas dzive tik daudz nelaimes bijusas, tad vina nu nevelas iedzilinaties, ka tagad viruss ir liela nelaime. Baznica nav veikals, tur iezimet 2 metru robezas nav paredzets. turp doties tagad vispar nav paredzets. Ta ir , ka smadzenes pazaude baznica. Raidiet savai draudzei neta dievkalpojumu, bet laikam jau naudas kare ar trauce logiski domat. Vel lielaku sodu vineim vajag

24.marts Atbildēt

Sandra, vai tiešām tik grūti ir uztvert uztvert publikācijā rakstīto? Smadzeņu zudums ir šajā gadījumā policijā aplam pieņemtajam antiņam..un viņa aizstāvjiem

24.marts Atbildēt

Cien. Sandra! Garīdznieki bieži vien sniedz psiholoģisku atbalstu, ko Amerikā veic psihoterapeiti (valsts un apdrošinātāju apmaksāti), bet mūsu valstī par garīgo un emocionālo cilvēka stāvokli domā tikai tad, kad ir jānosūta pie psihiatra. Esmu ārsts un zinu, ko rakstu, pašai bieži nākas sniegt vairāk emocionālu atbalstu, mazāk tiešām ārstēt patiesu fizisku kaiti. Un priecājos, ka ir kāds garīdznieks, kas var palīdzēt atjaunot emocionāli. Pastrādājiet šodien ar smagākiem cilvēkiem pati, drīz vien pašai būs smaga depresija un panika. Un aprakstītajā situācijā baznīca nebija pārpildīta, drīzāk domāju - tukša. Vēl jo vairāk 6 no rīta.

24.marts Atbildēt

Ja jau Gūtmanei būtu elementāras izpratnes par teoloģiju, tad viņa apzinātos, ka pandēmija ir Dieva sods, kas šodien arī baznīcu skar, un pašas Gūtmanes degradētā un samaitātā dvēsele ir tā, kas lūgšanas namu, kā saka Kristus, par slepkavu bedri padarījis, un, ja viņai tik ļoti gribas Dievu pielūgt, tad lai to dara 24 stundas diennaktī ne tikai saulei spīdot, tiesa, ja viņai tik daudz laika VĒL ir atvēlēts.

25.marts Atbildēt

Ko var vēlēties kad dzīvojām valstī kur pie varas ir bijušie komjaunieši,komunisti,sifilītiķa Ļeņina idejas turpinātāji...ar to viss ir pateikts!

25.marts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:55

Jaunākās diskusijas