Zinātnieks pamato, kā darba dienas sākšana pirms pulksten 10 kaitē mūsu veselībai

Baiba Puriņa 23.feb
 
pixabay
Latvijā parasti darba diena sākas jau pulksten 8.00 vai 9.00, taču Oksfordas zinātnieks pamatojis, kāpēc darba dienai nevajadzētu sākties ātrāk par pulksten 10.00, raksta portāls "Brightside".

Oksfordas Universitātes pētnieks Pols Kellijs pētījumu veica Lielbritānijā, apmeklējot dažādas skolas, kur mācību stundas sākas pulksten 10.00 un tādas, kurās mācības sākas pulksten 8.00 no rīta. Pētījums atklājis, ka šīs divas stundas būtiski ietekmē skolēnu produktivitāti, omu un vispārējo veselības stāvokli.

Kellijs norāda, ka mūsu organisms spēj labāk funkcionēt pēc pulksten 10.00. Sākot darba vai skolas gaitas agrāk no rīta, mēs patērējam lieku enerģiju un nervu šūnas.

Tāpat pētnieks norāda, ka cilvēki nespēj mainīt 24 stundu ritmu, jo mēs laiku vērtējam ar prātu nevis redzi kā dzīvnieki, kuri saulei norietot dodas gulēt (vai nakts dzīvnieku gadījumā - mostas). Kad mēs piespiežam sevi celties agrāk, mūsu organisms zaudē tam nepieciešamo miegu un mēs izjūtam stresu, nogurumu un aizkaitinājumu.

Kellijs norāda, ka miega režīms būtiski ietekmē visus mūsu organisma procesus - gremošanas sistēmu, sirdi un asinsvadus, endokrīno sistēmu un citas.

Komentē 6

 
Anonīms
 

man darbs saakas seshos, ibio

24.februāris Atbildēt

Tāpēc jau izskan vārds "Ibio" - aizkaitinājums. Katram cilvēkam agrāk vai vēlāk ir bijusi izvēle - vai strādāt citu labā un celties 5:00 no rīta, lai 6:00 vai 8:00 būtu darbā, vai nesteidzīgi iedzert rīta kafiju plkst. 9:00 un 10:00 sākt darbu savās mājās vai savā ofisā, darot to, kas pašam patīk, izdodas vilabāk un dod pienesumu apkārtējai sabiedrībai

24.februāris Atbildēt
aha

es to jau sen zināju...

24.februāris Atbildēt

Lai krietnais pētnieks Paulis atbrauc pie manis uz Ziepniekiem un es pastāstīšu, ka mums ir agrie "cīruļi" un vēlās "pūces".

24.februāris Atbildēt

Tad tāpēc pirms trīs gadiem savāktiem vairāk kā 10 000 parakstiem ne Saemas deputāti ne ministru kabineti ,ne ES nav varējuši vienoties par pulksteņa rādītāju grozīšanu uz ,,priekšu '' vai ,,atpakaļ '' jo ,lūk , jautājums ir jāsaskaņo !!! ar visām

ES dalībvalstīm ! Paldies Dievam , tagad, kopš 31 .janvāra par vienu valsti mazāk !

Vot, un tagad ja kaut viena valsts no palicējām nepiekritīs ,tad būsim ,,dziļā pakaļā '' Visvairāk gan man patīk ,izbrīns ,mūsu pašu ministru kungu acīs : Kā tas nākas ,....mēs darbu sākam 10:00 no rīta . Beidzam 19:00 (jo stunda pusdienas laiks), tad braucam atpūsties pie dabas krūts ,bet !!! Kas tad tas ? Nav pagājušas pat divas stundas ,un saulīte ,,laižas aiz horizonta !'' Redziet,kungi ! no rīta kad tā ,,uzleca '' līdz jūsu darba dienas sākumam tā nemitīgi spīdēja varāk kā 5 stundas ,gaidot kad būsiet enerģijas pilni strādāt !

24.februāris Atbildēt

Man liekas ka drīzāk tas ir atkarīgs no cilvēka - vai viņš prot laikus izgulēties, laikus "ieiet ritmā"... Nabaga Rīdzinieki, kas ja 8:00 nav darbā, tad sēž sastrēgumos...

25.februāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:49

Jaunākās diskusijas