Māte sašutusi par redzēto mācību grāmatā 4. klasei

Baiba Puriņa 21.feb
 
Ekrānuzņēmums no Facebook
Kāda māte sociālajos tīklos dalījusies ar bērna mācību grāmatas saturu, kas satraucis sievieti.

Soaciālo zinātņu mācību grāmatā 4. klasei aprakstīta situācija, kad zēnam jāatbrīvojas no kaķēniem, kurus tā tēvs vēlas "sūtīt jūrasskolā". Tāpat sieviete ir neizpratnē, kāpēc skolēniem apspriežamie jautājumi zem teksta neietver to, ka kaķus slīcināt nedrīkst.

"Atvainojiet, bet vai tiem, kuri šo grāmatu veidojuši un apstiprinājuši ar galvu viss ir kārtībā? Tēvs gribēja aizvest kaķēnus uz "jūras skolu", tas ir - noslīcināt. Sociālās zinības 4. klasei. Paskatieties uz jautājumiem zem teksta !!! Ar bērniem neapspriež to, ka kaķēnus slīcināt nedrīkst. Kas tas ir?" ierakstā savu sašutumu un dusmas neslēpj sieviete.

Ekrānuzņēmums no Facebook

Ieraksts izpelnījies plašu uzmanību un daudzi komentāros skarbi izsakās par šādu mācību saturu. ""Lieliska" mācību viela. Vardarbības pamatus skolā jau māca," raksta kāda komentētāja.

Komentāros cilvēki ir sašutuši arī par zem teksta esošajiem jautājumiem. "Manā ieskatā tie jautājumi vispār tur ir ne pa tēmu ielikti [...], kādas ir morālās vērtības par kurām tiek uzdoti jautājumi? - nauda, tirgošanās! Pie šāda teksta?? Sociālajās zinībās??? Nu tad ko brīnamies par šodienas reālo situāciju, par dzīvnieku labturību?!? Murgojums," teikts vienā no komentāriem.

Ekrānuzņēmums no Facebook

Ekrānuzņēmums no Facebook

Ekrānuzņēmums no Facebook

Jāatzīmē, ka krimināllikuma 230. pants nosaka, ka par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, kuras rezultāta tie gājuši bojā vai sakropļoti, vai par dzīvnieku spīdzināšanu — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Komentē 15

 
Anonīms
 

Ja tiešām tā ir taisnība,tad jau labāk mācīt Tīro šķīvju biedrība(kurš to zina,bet jābūt diezgan vecam,lai saprastu).

21.februāris Atbildēt

ha ha nu tak ļeņins tās biedrības prezītis :)

24.februāris Atbildēt

Pilnīgi normāla situācija laukos ! Mātei pašai galva nav kārtībā .Kad viņas "mīlulis"vai "mīlule "sāks klasesbiedru spārdīt kājām-tā ir ar izlutinātiem ,dzīves realitātes attālinātiem-ka otram arī sāp .Lai jau 4.kl mācās to...

21.februāris Atbildēt

tā bāba taču ir absolūti stulba un liekulīga !!!

======================================================

tādas KUŅAS IR IEMESLS VARDARBĪBAI --TĀDAS IR JĀIZNĪCINA --- TĀDAS JAUNATNI SAMAITĀ !!-

-TĀPĒC JAUNATNEI JĀZINA KA liekie kaķi ir jāslīcina bet ''BIEDRĪBA MARATA'' IR JĀLINČO ---- AMORĀLĀKAIS KONTINGENTS ----

-------------------------------------------------------------------

ts bērniem ir jāredz viss ---

LAI NEIZAUG PAR MUĻĶIKEM ---- bērniem jāredz kā slīcina un dārzā vai krūmmalē aprok kaķus- un jāzina kla tas ir pareizi , bērniem jāpamāca kā pareizi nošaut suni (kāda munīcija ,kur jātēmē atkarībā no attāluma -- lai kristu uzreizi nevis agonētu kādas minūtes - tēvs masn to jau agrā bērnībā pamācīja -)) .... Bērniem jāredz kā zoodārzā nokauj žirafīti un izbaro lauvām ((dāņi nekaunās bērniem rādīt ko lauvas ēd)) --- bērniem jāredz kā kauj cūkas ,teļus un vistas pašrocīgi jāplūc ---- bēŗrniem jāredz un pašrocīgi jānodīrā nomedīti zaķi un lapsas ..... bērniem jāredz kla ire normāli ka atlido rijīgs jūrasp[utns un aprij visu mazo kaķēnu metienu ....

Bērniem jāredz kā pareizi apieties ar ieročiem un jāprot UN GALVENAIOS --JĀSPĒJ tos lietot līdzko roķeles spēj noturēt --- bērniem jāredz un JĀZINA KA klaiņojošu kaķi kas nāk cāļus zagt ir vnk jāatšauj ...un bērnam ir jāzina kā vajadzības dēl paņemt ieroci kas mājā glabājas un jāspēj paņemt ieroci un jāspēj atšaut personiski

LAI NEIZAUG PAR MUĻKIEM ...BĒRNIEM JĀREDZ VISS

Bērnierm ir jāredz kā tādai liekulīgai ,kuņai un nelūgtam advokātam sit pa ģimi līdzko sākqas liekulīga smirdēšana UN ''LIKUMU CITĒŠANA '' == Bērniem ir jāredz kā tādas soda .. KĀ MOMENTĀ PA AUSI NO SIRDS TĀDĀM, IEKRAUJ ..un NE MIRKLI

NEŠAUBOTIES parāda tādām īsto vietu ....

================================================== bērnam ir kā Tēvareize jāzina ka viņam ir absolūtas tiesības un pienākums uz jebkuru rīcību ko tas atrofd par derīgu un vajadzīgu --- Bērnam, ir jāmāca iet uz jebkuru konfliktu ar to kas viņu uzdrīksatas biedēt un šantažēt ar likumu un tiesu -- Bērnam, ir jāzina ka tāds ir noziedznieks -ka ar tādu jāiet uz tik barbsarikosku konfliktu lai vairs nevarētu izvairītiesa no skaļas tiesāšanās-- bērnam ir jāzina kA PRET TĀDU NELIETI UN MOPRĀLU KROP[LI JĀLIETO VISBARBARISKĀKĀS METODES -- UN jāpšūdz kā ļauhndaris --- Bērnam ir jāzina bauislis ::

""TEV PERSOPNISKI IR PIENĀKUMS IZNĪCINāT ĻAUNUIMU SAVĀ TUVUMĀ""

UN TĀDAS LIEKULĪGAS BĀBAS IR ĻAUNUMS KO NEDRĪKST ATSTĀT NEIZNĪCINĀTU

"" ...BURVI (liekulīgu manipulētāju ar t56s sabiedrības viedokli ) NEATSTĀJ DZĪVU ... ""

22.februāris Atbildēt

И сказал Господь Моисею: возьми всех начальников народа, и повесь их Господу перед солнцем, и отвратится от Израиля ярость гнева Господня.

Четвертая книга Моисеева, Числа, 25, 4

А ведь если вы покоритесь человеку, подобному вам, поистине, тогда вы будете в убытке.

Коран, Сура 23, Верующие, 36

Ибо мы признаем, что человек оправдывается верою, независимо от закона.

Послание к Римлянам, 3, 28

22.februāris Atbildēt

Psihopate

22.februāris Atbildēt

Te kadam butu jāiet pie galvas daktera

22.februāris Atbildēt

Dace, Jums ar steigu jāiet pie ārsta,jo neesiet normāla,ar galvu kautkas nav kārtībā...

22.februāris Atbildēt

Ārprāts kas par murgu.

22.februāris Atbildēt

Šeit jau runa par likumu. Kaķenei dzims 4 - 6 kaķēni 3 reizes gadā. Cik maksā viena iemidzināšanas pote? Lauku iedzīvotājiem kādi ienākumi? Gudrīši deputātiņi pieņem likumus, skatoties uz saviem naudas makiem.Ja jāizvēlas ģimenē bērnu laist skolā, vai pirkt potes, vai jūrskolu, vai kaķu fermu , kur kaķu spalvas visās malās, smird, ka elpu rauj ciet. Tagad pieskarsimies ķīniesu vīrusam. Tas arī ir bijis mums blakus gadu gadiem, tikai dzīvnieku pasaulē. Nu viņš pārvarējis sugu barjeru, iekļuvis cilvēkos. Un kas ir zvanījis, ka nākošais vīrus nepārvarēs sugu barjeru un iekļūs cilvēkos no radītās, ar likumu veicinošās kaķu fermas. Ir sakāmvārds, - nūjai divi gali. Ja redzam to nūjas vienu galu, vērts padomāt par otru galu.

22.februāris Atbildēt

Mātei par reālo dzīvi nav sajēgas, jo internets ir pārpildīts ar dzīvi dīrātiem dzīvniekiem, kam nocērt kājas, nomērdē badā un attaisno bez soda...Laukos dzīvojot tad ne trusi , ne cāli, ne cūku nenokausi, ja baidīsies, --ka tik 10 gadīgs bērns to visu neredz...Kaimiņienei ir kaķenīte, kura iemanās jau 3 reizi apbērnoties, bet sievietei vienkārši NAV NAUDAS kaķenes sterilizācijai...bet peles bija pilna māja--tagad nav...Ko darīt...?Kaķēni IR JĀNOSLĪCINA--PATĪK TAS KĀDAM, VAI NEPATĪK...jo tos izaudzināt un atdot,,labās rokās''-kuras bieži vien nemaz nav tik labas...Patversmes jau tā pilnas ar kaķēniem...Dzīve ir skarba, kur lopus kauj musulmaņu un žīdu virtuvei īpaši nežēlīgi, kas latviešiem nav pieņemami...ko māte nepastāsta savam bērnam, ka dzīvus cāļus samaļ un izbaro tām pašām vistām, kas dēj olas...?Kad 10 dienas ar kuģiem ved DZĪVUS lopus no Austrālijas vai Argentīnas uz to pašu Izraēlu, pa ceļam nosprāgušos lopus izmet okeānā haizivīm,tad kuģis ar mēslainiem lopiem piestāj krastā, kur žīdi svin 3 dienu svētkus un dzīvi palikušie lopi nosprāgst no karstuma, jo svētku laikā neviens taču nestrādās...Ja šī māte to visu redzētu, tad noslīcinātu kaķēnu fakts viņai liktos tāds sīkumains pret globālo sadismu, ko veic lielie un varenie...

22.februāris Atbildēt

Mana bērnība un jaunība pagāja padomju laikā. Šo to atceros no tām mācību grāmatām, no kurām mācījos toreiz. Īpaši man nāk prātā jaunāko klašu lasāmās grāmatas. Protams, stāstiņos, kas bija šajās grāmatās, reizēm vairāk vai mazāk bija kaut kas no toreizējās padomju ideoloģijas, un tas nebija diezcik patīkami. Tomēr no otras puses, šajos stāstiņos bija arī daudz kas tiešām labs un vērtīgs. Neuzbāzīgā, bērniem saprotamā veidā caur šiem stāstiņiem tika mācīts godāt vecākus un palīdzēt viņiem, cienīt skolotājus, cienīt gados vecākus cilvēkus, piedāvāt transporta līdzekļos viņiem vietu. Bija stāstiņi, kas cildināja darba veterānus un visus darba darītājus, aicināja cienīt katru godīgu darbu- gan fizisku, gan intelektuālu, un apzinīgi gatavoties arī savai darba dzīvei. Bija stāstiņi, kas mācīja saudzēt dabu, darīt labu visai dzīvajai radībai, arī kaķīšiem un sunīšiem. Protams, es negribu idealizēt padomju laiku. Bija toreiz daudz kas tāds, ko nekādi nevar saukt par labu un pareizu. Tomēr bija toreiz arī labas lietas, ko atceros ar nostaļģiju.

22.februāris Atbildēt

Teikums - bērniem ir JĀREDZ VISS !! Ir amorāls ! Šos visu redzošos un visu zinošos bērnus jau sāka skolā audzināt nedaudz pirms 1950 .gada . Toreiz

uz ,,ĀBECES '' vāka bija attēlots liels labības lauks kura malā , atgāzies ,ar ieplestām rokām ,kritienā redzams vācu kareivis ,kuram cauri kaklam izdurts šautenes durklis ,tā kā durkļa gals iznācis laukā cauri galvas kausam .Uzbrukumu izdarījis varonīgs krievu kareivis ,,izlecot'' ar izklupienu no labības lauka !

Lūk , kad jāsāk mācīt bērni ! Ar ābeces gudrībām reizē ,pie kam parādot ,kā labāk nogalināt ! Bet ,jūs ,te ar kaut kādām kaķēniņu slīcināšanām nodarbojaties!

22.februāris Atbildēt

Eu Filip! Tad jau tev tagad ir kādi 95! Jo pirms 1950. bija jābūt kādiem 20+.

22.februāris Atbildēt

Tad pēc KL 230.panta arī lai tiesā. Šeit var saskatīt aicinājumu uz vardarbību, ko vajag aizliegt.

22.februāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:13

Jaunākās diskusijas