"SOS!"; Studente no Kazahstānas satraukta par notiekošo Ķīnā

tautaruna.lv 29.jan
 
EPA/SCANPIX/LETA
Kāda studente no Kazhstānas, kas mācās Ķīnā, izmantojot sociālos tīklus, lūdz palīdzību un atklāj, ka 87 jaunieši no Kazahstānas ir "iesprostoti" Ķīnā koronavīrusa dēļ.
Studente atklāj, ka Ķīnas pilsētā Uhaņā esošie jaunieši no Kazahstānas nevar atgriezties mājās, jo lidostas, dzelzceļa stacijas ir slēgtas, nav piekļuves transportam.

Kazahstānas vēstniecība esot pieprasījusi datus par studentiem, tie savākti un nodoti, taču, pēc studentes teiktā, tagad vēstniecība klusē, nekāda evakuācija vai kas tamlīdzīgs nav organizēts.

Studente arī atklāj, ka jaunieši izveidojuši pārtikas krājumus, taču rodas jautājums, cik ilgam laikam to pietiks, ņemot vērā, ka veikalu plaukti ir tukši.

"Visi klusē. Kaut ko gaida? Kā vienmēr, mēs gaidām, lai kāds no mums saslimst, un tikai tad sāksim rīkoties? NĒ! Glābiet tagad, kamēr mēs varam sazināties ar tuviniekiem un infekcija nav mūs skārusi. Pēc tam būs par vēlu. Mēs lūdzam mūsu valdību organizēt evakuāciju un lūdzam palīdzību, lai netiekam atstāti likteņa varā," raksta studente.

View this post on Instagram

A post shared by Call Me Runå (@runaisme) on

Jāpiebilst, ka pēc šī ieraksta studente esot saņēmusi daudzas vēstules ar jautājumiem, kā viņiem klājas. Viņa piebilst, ka patlaban situācija ir stabilizējusies, studenti atrodas savu augstskolu teritorijās un tiek novēroti. Neviens pagaidām ar vīrusu nav inficējies.

Tikmēr jāpiebilst, ka Ķīnā mirušo skaits nāvējošā koronavīrusa uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 132 cilvēkiem, bet apstiprināto infekcijas gadījumu skaits palielinājies līdz 5974, pārsniedzot iepriekš SARS epidēmijā kontinentālajā Ķīnā inficēto skaitu.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:43

Jaunākās diskusijas