Cilvēki sašutuši - lai gan nav sniega, Rīgas ielas tiek kaisītas ar sāli

Baiba Puriņa 28.jan
 
Ekrānuzņēmums no Facebook
Kāda rīdziniece sociālajos tīklos publicējusi attēlus, kā rīta agrumā pilsētas ielas tiek kaisītas ar sāli.
Ieraksta autore atklāj, ka otrdienas rītā, kad laiks bijis rudenīgs, viņu pārsteidzis novērotais Rīgas ielās: "Un tad es Matīsa un Valmieras ielas krustojumā pie sarkanās gaismas ieraugu Viņu - Lielo Sālītāju! Pirmā doma - vadītājs nav pamanījis, ka sāls kaisītājs darbojas. Bet, nē! 14. numurs mērķtiecīgi dara savu darbu, dāsni noklājot Rīgas ielas ar baltu sāls kārtu."
Viņa neslēpj, ka šis skats raisījis daudzus jautājumus, piemēram, cik tonnu sāls pirms reisa iepilda šādā milzenī; cik šādas tehnikas vienības pagājušajā naktī sālīja Rīgu; kas par to maksā un, kā tas ietekmē kokus un zālājus.

Tomēr komentāros daudzi norāda, ka ielas tiek kaisītas ar sāli, jo bijis brīdinājums par iespējamu apledojumu. "Vakar bija migla, līdz ar to liela iespēja, ka rodas melnais ledus. Grādi naktī nebija plusos. Domāju, ka rīkojas pēc laika prognozēm, nevis kā ienāk prātā," norāda kāda komentētāja. Daļa komentētāju gan iebilst un norāda, ka atbildīgajām personām būtu jāizvērtē esošā situācija nevis tikai jāizpilda rīkojumi: " [...] ir atbildīgais dežurants un jārīkojas nevis pēc prognozes, bet pēc reālās situācijas, izbraucot maršrutu!"

Komentē 3

 
Anonīms
 

šogad sālītāji vienu mašīnu reizina ar 100, lai ko nebūt "nopelnītu", ja būtu normāla ziema, tad reizinātu ar 10 ................

29.janvāris Atbildēt

Attaisnojoties ne tādas vien muļķības ir dzrdētas.Tas jau nav vienreizējs pasākums. Es braucot uz darbu ne vienreiz vien esmu redzējis sāls kaisīt\ajus kaisot sāli.kaut arī līst lietus un temperatūra ir +4+5 grādi. Tā mēs arī dzīvojam-sala nav,bet ielas kaisa,apkures rēķini pienāk it kā ārā būtu vismaz -5 ja ne pat -10 grādu. Bez visa tā,ka ar nodokļiem esam aplikti no visām pusēm-tad vēl "hiēnām" japaceļ akcīznes nodoklis,lai kontrobanda labāk uzplauktu.No šā var izdarīt tikai vienu secinājumu; vai nu valdībā ir pilnīgi idioti,vai ieinteresētās personas?

29.janvāris Atbildēt

Cukuru nekaisa?

29.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:53

Jaunākās diskusijas