Pētījums: 4 kafijas krūzes dienā palīdz zaudēt svaru

Baiba Puriņa 26.janvāris 2020, 12:42
 
pixabay
Tase rīta kafijas ne tikai palīdz kļūt možākam, bet izrādās, ka tā var palīdzēt arī zaudēt svaru, norāda "The Sun".

Zinātnieki atklājuši, ka dzerot trīs līdz četras krūzes kafijas dienā, iespējams samazināt svaru.

Pētījumā 24 nedēļas tika novēroti 126 cilvēki ar lieko svaru Singapūrā. Pusei pētījuma dalībnieku tika lūgts katru dienu izdzert četras krūzes ar kafiju, kas satur kofeīnu. Otra daļa dzēra dzērienus, kam ir kafijas garša, taču tie nesaturēja kofeīnu.

Pētījuma zezultāti parāda, ka tie, kuri dzēra katru dienu kafiju ar kofeīnu, sešu mēnešu laikā zaudēja par 4% vairāk svara nekā tie, kuri lietoja dzērienus ar kafijas garšu.

Pētījuma autori norāda, ka bijuši pārsteigti par rezultātiem. Viņi uzskata, ka kofeīns ietekmē metabolisma procesus, kas palīdz sadedzināt vairāk kalorijas un samazināt tauku procentuālo daudzumu ķermenī. Tāpat eksperti norāda, ka kafija samazina apetīti.

Tomēr eksperti uzsver, ka četras kafijas dienā ir liels kofeīna daudzums, ko neiesaka uzņemt, jo tas var izraisīt galvassāpes, drebuļus, sirdsdarbības pāatrināšanos un kunģa darbības traucējumus.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Muļķības, tas katram ir individuāli es izdzēru ap 4-5 litri kafiju dienā un jūros ideāli, takā zinārnieki kaur ko jūs tur muldiet vai rakstiet, jo ir jāraksta

27.janvāris 2020, 6:46 Atbildēt

Tur ir jautājums kādu kafiju dzert. Robusta ir aptuveni divreiz vairāk kofeīna, arabika - attiecīgi mazāk. Jāskatās maisījums. Ka samalta arī. Grauzdēsanas pakāpe. No kurienes nākušas pupiņas, jo robusta mēdz būt “pa lēto” no Vjetnamas, un no Indijas dārgāk. Man godīgi sakot patika kafija Hausbrandt, viņiem ir divi varianti - Hausbrandt Academia un Hausbrandt Nonetti Espresso, kurus dievinu.

11.oktobris 2020, 15:05 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:10

Jaunākās diskusijas