VIDEO, FOTO: Deputātus šorīt pie Saeimas pārsteidza neparasts protestētājs

Baiba Puriņa 13.nov 2019
 
Ekrānuzņēmums no Facebook/Linda Liepiņa
Deputāte Linda Liepiņa (KPV LV) soctīklos dalījusies ar neparastu ainu, kas šorīt vērojama pie Saeimas ēkas, kad Saeima galīgajā lasījumā gatavojas pieņemt nākamā gada budžetu.

Liepiņa publicējusi attēlu ar neparastu piketu, kurā savu nostāju pauž vīritis norobežotā teritorijā pie bagātīgi klāta brokastu galda. Pie galda piestiprināts plakāts "Buņģa partija atbalsta budžetu".

"Šorīt pie Saeimas nama īpaši nodalītā pleķī budžeta atbalstītājs - ar ikrmaizēm, sieriem, desu, augļiem un kortelīti. Nez kur plānotas koalīcijas dzīres pēc budžeta pieņemšanas? Vai kopā ar prezidentu pilī 17.novembrī? Interesanti, vai uz banketu ielūgti arī mediķi un skolotāji?" attēlu ar piketētāju komentē Liepiņa.

Kā ziņots, Saeima šodien galīgajā lasījumā sākusi skatīt 2020.gada budžetu un to pavadošos likumprojektus.

Šonedēļ par likumprojektiem atbildīgā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja visus budžeta paketē iekļautos likumprojektus, tajos atbalstot iepriekš Ministru kabinetā akceptētos priekšlikumus. Komisijas darbs noritējis raiti, īpaši nekavējoties pie priekšlikumu izvērtēšanas, par ko saņemtas arī opozīcijas deputātu pretenzijas. Lielākās diskusijas radušās saistībā ar partiju finansēšanas jauno modeli, dažādu pabalstu atsaistīšanu no minimālās algas, 1.- 4.klašu skolēnu ēdināšanas finansēšanu.

Komisija atbalstījusi vairākus likumprojektus, par kuru atrašanos budžeta paketē bažas izteikuši Saeimas juristi. Parlamenta Juridiskā biroja ieskatā vairākos likumprojektos ietvertajām normām nav fiskālas ietekmes uz nākamā gada budžetu, līdz ar to, balstoties Satversmes tiesas atzinumā, tie nedrīkst tikt iekļauti budžeta paketē. Neskatoties uz aizrādījumiem, komisijas vairākums visus likumprojektus virzīja izskatīšanai galīgajā lasījumā. Kopumā budžeta paketē iekļauti 26 pavadošie likumprojekti.

Līdztekus pavadošajiem likumprojektiem Saeimai jāvērtē arī likumprojekts "Par valsts budžetu 2020.gadam", kā arī likumprojekts "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022.gadam".

2020.gada budžeta konsolidētie budžeta ieņēmumi prognozēti 9,89 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi - desmit miljardu eiro apmērā. Salīdzinājumā ar 2019.gada budžetu, nākamgad ieņēmumi augs par 717,1 miljonu eiro, bet izdevumi - par 610,1 miljonu eiro.

Valsts pamatbudžeta ieņēmumi 2020.gadā prognozēti 6,88 miljardi eiro, bet izdevumi plānoti 7,22 miljardi eiro apmērā. Valsts pamatbudžeta izdevumu palielinājums, salīdzinot ar 2019.gada plānu, ir 400 miljoni eiro jeb 5,9%. Izdevumu palielinājums ir 325,2 miljoni eiro, kas paredzēts izdevumiem valsts pamatfunkciju finansēšanai.

No 2020.gada budžetā plānotajiem izdevumiem desmit miljardu eiro apmērā 35% tiks novirzīti sociālajai aizsardzībai, proti, 3,513 miljardi eiro.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Ģeniāli!!! Helsinki 86 izsaka dziļāko pateicību cilvēkam ar smadzenēm!

Lūk līmenis!

13.novembris 2019 Atbildēt

Pie viena izlasiet ...... tautastribunals.eu/?p=33716

13.novembris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:30

Jaunākās diskusijas